Zuřící bouře

Zuřící bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188491/bmid_legendy-alfu-zurici-boure-xCR-188491.jpg 4 76 13

Legendy Alfů série

< 4. díl

V posledním svazku Legend alfů uzavírá Markus Heitz kruh a spojuje cykly o trpaslících a alfech v jeden celek. Zuřící bouře přímo navazuje na román Osud trpaslíků a vypráví o dvou národech, které kdysi byly neúprosnými nepřáteli a pro něž nyní nadešla nová doba. Po událostech popsaných v Osudu trpaslíků je Skrytá země zlomená. Děsivá bitva si vyžádala na hrdinech mnoho obětí, aby byla vlast trpaslíků, elfů a lidí uchráněna před zlem. Lot-Ionan a alfové jsou poraženi, Aiphatòn, syn Nesmrtelných a někdejší císař alfů, se vydává hledat poslední příslušníky svého národa v jejich úkrytech ve Skryté zemi, aby je zničil. Přísahal, že alfové již nikdy nesmí představovat nebezpečí. Na cestách však narazí na záhadnou čarodějnici a její příbuzenstvo. Ti se vyznají ve zcela zvláštních kouzlech, proti nimž zdánlivě není obrany. Pokud se Aiphatònovi nepodaří Botoiky zadržet, hrozí oslabené Skryté zemi zánik. Z alfa, někdejšího smrtelného nepřítele Skryté země, se stává její největší naděje. V Tungdilově vlasti se však dějí ještě další věci, které si trpaslíkův dávný přítel Pruďas nedokáže vysvětlit…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Tobender Sturm , 2013

Zmitko.m
30.09.2020 5 z 5

Perfektní kniha...A ten závěr!!!...jedno z nejlepších děl série..

Luigi1
08.09.2020 5 z 5

Výborné čtení,které mě moc potěšilo svým dějem,kterým jsem nadšen.

Palorizek85
26.06.2020 5 z 5

Výborné završení tetralogie a skvělý průřez Aiphatonovou křížovou výpravou. Jak je u Heitzových knih běžné je i tento fantasy román protkán zvraty, nečekanými zápletkami a odhaleními na poslední chvíli. Ten úplný závěr mě také "dostal". Mohu jen doporučit :)

Monislávka
14.07.2018 5 z 5

Stejně jako další díly alfů a trpaslíku se kniha perfektně čte, je napínavá a člověk ji zhltá ani neví jak.

Jirka92333
03.05.2018 4 z 5

Další výborná kniha od skvělého spisovatel!!! Díl byl opravdu slabší než druhý a třetí ale podle mě pořád kvalitní literatura. :-)

frantisek6180
17.10.2017 5 z 5

Další výborné dílo od Heitze tentokrát líčí putování Aiphatona chronologicky po 4. dílu trpaslíků, slovo zde dostanou i některé staré známé postavy, nelze než plně ocenit a doporučit!

Miro.slav
11.10.2017 3 z 5

Ak prvé tri knihy "Legiend Alfů" ukázali, že pohľad z temnej strany je tiež super a že Markus Heitz je pán spisovateľ, tak záverečný diel je kompletne mimo. Zbytočne rozťahané, postavy nefungujú, Aiphatòn je prepnutý a tých Dsônov už je dáko veľa. Heitz chcel ukončiť sériu o jednej padnutej rase vo veľkom štýle, no nepodarilo sa mu to (aspoň nie u mňa). Kniha pôsobí dosť odtiahnuto, necítil som z nej iskru, ktorú Heitz dal do predchádzajúcich častí a do ságy o trpaslíkoch. Dávam hviezdičku za Carmondaja, Nodûcora a z nostalgie, že tak skoro o alfoch nebudeme počuť.

Skupa
06.01.2017 5 z 5

A dočteno jde se na Triumf trpaslíku :-)

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Slabší díl, musíte si přečíst Trpaslíky abyste byly v obraze, přesto je to skvělé fantasy

BernardBlack
27.05.2016 3 z 5

Nejslabší díl, jenž nedrží pohromadě.Pryč jsou zajímavé postavy a děj, zůstala jen hrstka nudných figurek, které umírají sotva je začínáme poznávat.Navíc Aiphaton je proti charakterům Sinthorase a Caphalora, jen otravná nula.

Jekysek
25.03.2016 3 z 5

Asi se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale z celé série to byl pro mne nejslabší díl.
Pád alfů a jejich říše, pár slabých zmínek o Trojčatech, možná to je tím, že jsem nečetla Trpaslíky a jsem vytržená z kontextu.
Nebo za to může Aiphatòn. Tenhle charakter je prostě případ. Jinak se mi ho nedaří nazvat. Alf nadruhou, chcete-li. Popravdě, co dělal, jak jednal, nějak mě nedokázal upoutat.
Kdo mě držel u příběhu byl Carmondaj, můj mistr slovem i obrazem. Jemu jsem fandila, v některých chvílích zadržovala dech (tak to u Legend má být) a sledovala jeho osudy.
Každopádně z pohledu celé tetralogie důstojné zakončení, jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala.

Jossie
12.11.2015 4 z 5

Závěrečný díl série alfů mě bavil nejvíc a dokonce jsem dvěma fandila - Aiphatonovi a Carmondajovi. Ale jak je u Heitze obvyklé, nikdy není konec úplně definitivní.

Andreanis
15.01.2015 5 z 5

Neuvěřitelné, strhující ukončení této série. Bylo téměř nemožné se od čtení odtrhnout a jít se učit chemii a mikrobiologii :D Cítím trochu smutek z faktu, že již Legendy alfů končí a pokračování je v nedohlednu. Když shrnu celou sérii rozhodně se řadí mezi nejlepší co jsem měla možnost číst :) Nemůžu jinak než dát plný počet :)

Markus Heitz
německá, 1971