Perla Petrohradu

Píše se rok 1910 a Valentina Ivanovová svou krásou i klavírním talentem okouzlí petrohradskou aristokratickou společnost. Valentina však netouží být jen perlovou ozdobou v majetku hraběte, kterého jí rodiče vybrali za manžela. Rozhodne se, že se stane ošetřovatelkou a bude pečovat o mladší sestru Káťu, která se zranila při bombovém útoku nastraženém bolševiky na jejich otce, ministra financí Ivanova. Když se sedmnáctiletá Valentina seznámí s dánským inženýrem Jensem Friisem, zamiluje se do něho. Její rodiče však odmítnou neurozeného muže neruského původu. Na pozadí urputného hašteření mezi Dumou a carem na jedné straně a sílícím vlivem bolševiků na straně druhé si Valentina musí vybrat mezi lidmi, které miluje. Tento román časově předchází pozdějším osudům Valentiny Ivanovové zachyceným v románech Ruská konkubína a Tajemství konkubíny. Vedle popisu hrdinčina mládí před rokem 1917 přináší i živý pohled na carské Rusko, jež se neodvratně kymácí na okraji propasti. A zatímco svět kolem Valentiny se hroutí, hlavní hrdinka musí svést mučivé bitvy se svým srdcem, které navždy změní její život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76571/perla-petrohradu-76571.jpg 445

Ruská konkubína 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

The Jewel of St Petersburg, 2010

Kniha Perla Petrohradu

bábuška
04.04.2020

Přestože je to kniha viceméně historická, je napsána jazykem srozumitelným a byla jsem s ní velice spokojená. Krásně popisuje jak život movité šlechty, tak i opačnou stranu v naprosté chudobě žijící další poloviny obyvatel Petrohradu. Velice poučná kniha.

marimari
07.02.2020

Čtivá, napínavá pohádka s dobrým koncem.

michaela7087
15.10.2019

Krásný historický román, příběh se odehrává v předrevolučním Petrohradu. Dočtete se i o prvním výstřelu Aurory. Za mně moc pěkné čtení. Doporučuji.

vikaa
24.09.2019

Mám pocit, že někteří, co psali komentáře pode mnou, si neuvědomili, jaký žánr tato kniha reprezentuje. Přestože se děj románu odehrává v předrevoluční a revoluční době v Petrohradu, stále se jedná o ženskou literaturu s historickými kulisami a ne o historický román. Kniha se mi líbila a pokud holdujete tomuto žánru, nebudete zklamáni. Rozhodně se jedná o nenáročné romantické čtení, ale příběh má zápletku a jeho zasazení do období ruské revoluce mu přidává na zajímavosti. Za mě dobrý!!!

raty
10.10.2018

Hrozně nerada odkládám nedočtené knihy. Tady jsem ale měla často nutkání to udělat. Nějak jsem nevěřila ani postavám ani popisu doby carského Ruska, o kterém mě jinak číst moc baví.

orinka3
20.10.2017odpad!

To si snad dělá autorka legraci? Vždyť je to horší, než slohová úloha žáčka zš na dané téma! Ukázková JALOVOST. Paní spisovatelka si prostě řekla, že by mohla využít kulisy carského Ruska a mohl by z toho být zamilovaný román. Je to moc špatně napsané, kniha čtenáře uráží hloupými obraty, s historií to má společného velice málo. Revolucionáři vypadají jak z frašky a vůbec všecky postavy jsou příšerné. Nemá to nic z toho, co by kniha měla mít, aby aspoň trochu upoutala. Tomu se zkrátka věřit nedá a autorka by si měla dát hadr na čelo. Jsem opravdu naštvaná sama na sebe, že jsem téhle slátaniny dotáhla domů 3 ks a neodhadla jsem to v knihovně zavčas.

TheMelorry
16.01.2016

Kniha mě neskutečně bavila. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout a bylo mi moc líto, když už skončila. Doba, ve které se román odehrává mě osobně moc zajímá a autorka příběh vykreslila tak dobře, až se zdá, že je také součástí dějin.

Jossie
25.06.2015

Tak to mě hodně bavilo - atraktivní prostředí ruské revoluce, děj napínavý, Valentina je sympatická hrdinka, opravdu se mi to líbilo.