Jossie Jossie komentáře u knih

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

To je můj první Červenák i když jsem se na něj chystala už dlouho a jsem velmi spokojená - krev teče proudem, pořád se něco děje, ty magické věci jsou zajímavě pojaté, líbí se mi dokonce to sepětí s naší historií a sem tam je to štrejchnuté i humorem. Povídka na konci byla také dobrá.

14.06.2018 5 z 5

Otevřené dveře Otevřené dveře Beryl Matthews

Červená knihovna jak vyšitá, velmi zkratkovité posouvání děje i ta vzácná úmrtí jsou tam tak odbytá - prostě celkově nic moc. A ty obrázky na obalech knihy už mě také nebaví, to je takový problém zjistit, že hlavní hrdinka byla černovlasá?

26.04.2018 2 z 5

Děti moře Děti moře Charlotte Lyne

Tohle mě moc bavilo, vyloženě jsem se nemohla dočkat, až budu zase číst. Anthony byl moje oblíbená postava i když občas by zasloužil pár facek, aby se probral. A jako bonus moje oblíbené období za vlády Jindřicha VIII.

23.03.2018 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Raději bych tu knihu nečetla, ale když už jsem byla za půlkou, přišlo mi to škoda - takže kdo nemá rád dojemné sluníčkové americké příběhy, tak to nečtěte, je to opravdová ztráta času. Ale pokud chcete být na každé stránce ujišťováni o tom, že jste skvělí, dokonalí a milovaní, tak do toho.

02.03.2018 1 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Výborně se to četlo, příběh je skvělý, dramatický a osudový, jen ta obrovská náhoda - Morgan se objeví právě v tom správném domově pro seniory - to je na mě trochu moc.

26.02.2018 4 z 5

Šestá hlídka Šestá hlídka Sergej Lukjaněnko

Moc ráda jsem se zase vrátila k hlídkám a po tom konci pevně doufám, že to Lukjaněnko nemyslí vážně, že by už nikdy?
Hezký návrat ke všem předchozím hlídkám, jen by to chtělo dobře si je pamatovat (takovou upírku si vybavuji jen hodně matně).

26.02.2018 4 z 5

Ledová zóna Ledová zóna Windsor Chorlton

Kniha nad kterou si kladu mnoho otázek - jak by vypadala země po pádu meteoritu a návratu do doby ledové, má člověk, který už jednou zemřel, právo na život a co když je to zločinec? Velmi zajínavá a v druhé polovině i napínavá kniha.

12.02.2018 4 z 5

Zpěv Maora Zpěv Maora Emma Temple

Tanec Maora byl lepší, ale tady zase oceňuji, jak autorka zakomponovala do knihy všechny ty historické události, které se opravdu staly (vlakové neštěstí, supermarket, kiwi, delfíní byznys).

02.02.2018 3 z 5

Tanec Maora Tanec Maora Emma Temple

Začátek knihy je neuvěřitelně nezáživný a nudný, ale doporučuji to překonat. Jakmile začne stará maorka vyprávět, je to hned čtivé a napínavé.

30.01.2018 4 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

To se četlo jedním dechem a ne všechno dopadlo tak, jak by člověk čekal a o to to bylo zajímavější.

26.01.2018 5 z 5

Casa Grande Casa Grande Jude Deveraux (p)

Taková malá rodinná sága od Jude Deveraux, zajímavé, bavila mě ta trochu detektivní zápletka a že všichni ti záporáci nebyli zas až tak záporní.

26.01.2018 4 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Tak takhle ne Jude, hlavní mužský hrdina je velký svalnatý herec a žena jeho života kuchařka (mimochodem vaří takové skvosty, jako batátová kaše a na ní smažená vejce), která si ani neověří fakta v době internetu. A těch párů, co se dalo dohromady v takovém malém městečku.

26.01.2018 2 z 5

Řád vysokých mečů Řád vysokých mečů Markus Heitz

Ve druhém díle je téměř vše kolem Lodrika špatně a smyčka se utahuje. Smutné je, že jeho přechod na temnou stranu síly je vlastně pochopitelný.

12.10.2017 4 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Tak to mě hodně bavilo, doslova jsem v té knize ležela. Bála jsem se, že to bude jen o úchylce matky, ale dopad toho všeho na všechny členy rodiny a jejich vypořádávání se s vlastními životy byl velmi zajímavý.

12.10.2017 5 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

První díl série mě u Heitze velmi překvapil, prostě takový historický román, žádné potoky krve a překvapivé mrtvoly - ale pravda je, že na konci už jsou náznaky starého dobrého Heitze a v dalších dílech se jistě dočkám obojího.

30.08.2017 4 z 5

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Katherine Pancol

Celá trilogie mě moc bavila, ale tenhle díl byl přece jen nejslabší. Všichni pořád jen váhají a hledají sami sebe a to co předvádí junior je už moc velké sci-fi i na mě. A linka s Cary Grantem mě moc nebavila a to je můj oblíbený herec.

20.07.2017 4 z 5

Kus temnoty Kus temnoty Margaret Atwood

Shakespearova bouře převedená do vězeňského prostředí a použita jako nástroj pomsty. Nebylo to vůbec špatné, jen konec mi přišel poněkud naivní, že ve skutečnosti by to vše tak lehce neproběhlo. Ale představa je to hezká.

28.06.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Kniha se čte dobře a rychle, ale až moc často je přehnaná a postavy jednají hloupě. Ostjering je krutý až moc, znásilňování a vraždění je tu jak na běžícím pásu, Mikael je většinu knihy nesnesitelné ustrašené trdlo, kde moc nechápu, jak mohl být v devíti letech nepolíbený jakoukoli výchovou k rytířství a to jak jsou hlavní postavy důvěřivé a nesmyslně padají do každé léčky, kterou jim někdo nachystá, mi také hlava nebere.

27.04.2017 3 z 5

Dcery Jidášovy Dcery Jidášovy Markus Heitz

Třetí díl jidášovské série mě moc nebavil - politická linka s lobbistou Davidem byla nejen nezáživná, ale i zcela zbytečná, Ema a kapitoly s ní (cvak, klap a píp) mi lezly na nervy, celá kniha byla zahlcena ohromným množstvím postav - prostě to celé nebylo ono.

06.04.2017 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Rok jsem čekala na tuto knihu v knihovně a naštěstí to čekání stálo za to - drsný humor, potoky krve a k tomu tak trochu jiní upíři a k ještě mému radostnému překvapení kniha začíná otázkou, takže jsem ji s radostí zařadila do čtenářské výzvy 2017.

02.03.2017 5 z 5