Casa Grande

Casa Grande https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206929/bmid_casa-grande-Bc2-206929.jpg 4 64 18

Laura Taylorová je mladá žena obdařená mimořádnou krásou, pozoruhodným uměleckým nadáním a nesmírnou vnitřní silou. Úspěšné studuje na výtvarné škole a připravuje se na výstavu svých prací v New Yorku, když se jí náhle zhroutí celý svět. Její otec, o němž se domnívala, že má slušné jmění, náhle umírá. Laura se teprve teď dozvídá, že byl už několik let prakticky na mizině a že její vzdělání platili z dobročinné sbírky obyvatelé jejího rodného městečka, kteří věřili v její talent. Dojatá Laura se rozhodne, že jim jejich nezištnou pomoc oplatí – je odhodlaná vytvořit z vylidňujícího se Montenera luxusní rekreační středisko, které bude vyhledávat společenská smetánka a nejvýznamnější světové osobnosti. Ve svém úsilí naráží na překážky, žárlivost a nepochopení mnoha lidí ze svého okolí a musí překonat i ztrátu milovaného manžela. Její nezlomná vůle ji však stále pohání vpřed a dál buduje nádherné elegantní dílo, které si vysnila. Zároveň zjišťuje, že stejně zásadní změny jako v rodném Monteneru se odehrávají i v jejím nitru a že jejím největším mistrovským dílem je žena, která se z ní během let stala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Casa Grande , 1982

Artep071
05.08.2020 4 z 5

Mě se četla velmi lehce a to napětí mě bavilo, opět se ukazuje jak jsou lidi vychytralí a nevděční. Trošku netypické pro J.D.

katst
01.07.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale obvyklou tvorbu mám od Deveraux raději.

pip11
25.05.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, ale velmi odlišný od ostatních autorčiných. Četla se dobře, děj byl dobře vypracován, jen mě neoslovila tak jako její další knihy.

RendyaDav
11.02.2020 4 z 5

Knížka ,která se četla sama..Hlavní hrdinka,která se svému životu postavila čelem ...
Toto je zase trochu jiný styl psaní než jsem u této spisovatelky zvyklá...

vikaa
11.12.2018 4 z 5

První knížka od autorky a velká spokojenost. Rodinné ságy jsou mým oblíbeným čtením a tahle rozhodně nezklamala. Přestože se jedná o ryze ženské čtení, které zas tak moc nevyhledávám, strávila jsem s Laurou a jejími příbuznými, přáteli a nepřáteli hezké a někdy i napínavé chvilky. Dobrá volba pro odreagování se z vánočního stresu:-)

helenkan
11.06.2018 4 z 5

Rodinné ságy,ty já ráda. Bezva čtení.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Jossie
26.01.2018 4 z 5

Taková malá rodinná sága od Jude Deveraux, zajímavé, bavila mě ta trochu detektivní zápletka a že všichni ti záporáci nebyli zas až tak záporní.

raty
29.08.2017 4 z 5

Opravdu netypická Jude Deveraux. Také ale byla tato kniha poprvé vydaná již v roce 1982. Jinak pěkná rodinná sága připomínající knihy B. T. Bradfordové.

alnahu
23.05.2017 3 z 5

Tato rodinná sága se mě četla dobře.

alzbeta4340
23.10.2016 3 z 5

Rodinná sága v podání Jude Deveraux, děj je propracovaný a dramatický. Musím ocenit, že se vešlo vše do jedné knihy, v dnešní době knižních sérií je to spíš výjimka.

zdehan
12.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila čta se jedním dechem nutila mě pořád číst dál,za sebe mužu jen doporučit.

Jaruce
01.10.2016 4 z 5

Také ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě začala bavit a jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Pro mě hezký příběh.

sabca
10.09.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila od samého začátku. Zajímavá byla postava Laury, která z vděčnosti, že jí obyvatelé Monteneru podporovali na studiích vybudovala krásné rekreační středisko, kde by většina našla práci. Děj byl napínavý a nepostrádal lásku, nenávist a měla jsem problém knihu odložit, protože jsem byla zvědavá jak vše dopadne. Je to moje první kniha od této spisovatelky a věřím, že si ještě nějakou přečtu. Doporučuji

Makkulka
03.05.2016 5 z 5

Trochu mi trvalo se začíst, což se mi u Jude nestává, ale nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Dadla1
17.04.2015 5 z 5

doporučuji, hezká kniha

Hřibče
17.02.2015 4 z 5

Kdyby mi někdo dal přečíst tuto knihu a neřekl mi, že ji napsala Jude, tak bych to popravdě ani nepoznala. Naprosto netypická Jude.
Zatímco její poslední romány kvalitou spíše kolísaly a neoplývaly bůhví jakou zápletkou, tak o Casa Grande se to říct nedá. Děj je poměrně dramatický, vše se točí kolem misie, kterou hlavní hrdinka postavila téměř vlastnímu rukama v pouhých dvaceti letech.
Casa Grande má blíže k rodinné sáze, než k romantickému slaďáku, ale i tak je tu silná romantická linka a čtenářky zamilovaných příběhů si určitě přijdou na své.
Kniha se mi líbila, rozhodně byla lepší, než spousta jiných, které vyšly Jude v Baronetu v posledních pár letech. Přesto mi v ní něco chybělo - možná více romantiky, nebo více vtipu... Těžko říct, proto tentokrát jen 4 hvězdičky.

Nuttelka
01.12.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když je to úplně něco jiného, než na co jsem od Jude zvyklá... Příběh pěkně odsejpá, líbilo se mi, že o každé postavě se postupně něco dozvídáme a že se děj posouvá i o několik let dopředu... Ale tak nějak mi asi trošku chyběl na konci knihy epilog, kde by jsme se dozvěděli, jak to se všemi nakonec dopadlo :-)