Děti moře

Historický román z doby Jindřicha VIII. Nový román autorky Kainova dědictví a Glencoe se odehrává za vlády Jindřicha VIII., kdy do katolické Anglie proniká reformace a kdy se Anglie chystá vládnout mořím. Příběh tří přátel na život a na smrt, Anthonyho, Sylvestra a Fenelly, se prolíná s osudem válečné lodi Mary Rose. Když je tato chlouba anglického loďstva spuštěna na vodu, dojde k tragické nehodě, která poznamená jejich budoucí život. Zatímco Jindřich VIII. zoufale touží po dědici, kterého mu Kateřina Aragonská nemůže dát, nadaný stavitel lodí Anthony chce za každou cenu dovést Mary Rose k dokonalosti a nezdráhá se kvůli ní obětovat všechno. Román o přátelství, posedlosti a o lásce opravdové i nenávistné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259324/deti-more-KEi-259324.jpg 4.121
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Kinder des Meeres (2014)

Kniha Děti moře

quendery
24.07.2018

Spisovatelka opět dokázala, že je skvělá vypravěčka....krásný příběh, ve kterém se prolíná život " obyčejných lidí" s tím tolikrát už popsaným příběhem Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Možná se děj zdá někomu složitý, ale kniha vypráví o složité době, která je, viděno dnešníma očima, někdy těžko pochopitelná. Postavy tří přátel jsou vykresleny mistrným způsobem a vy musíte chtě nechtě i po odložení knihy o nich přemýšlet...... prostě kniha, která stojí za to přečíst.

ivulka15
25.04.2018

Docela zajímavý román odehrávající se ve velmi zajímavé době. Ale zbytečně protahovaná poslední třetina knihy mě otrávila.

Jossie
23.03.2018

Tohle mě moc bavilo, vyloženě jsem se nemohla dočkat, až budu zase číst. Anthony byl moje oblíbená postava i když občas by zasloužil pár facek, aby se probral. A jako bonus moje oblíbené období za vlády Jindřicha VIII.

iveetka
17.10.2017

Láska mezi Sylvestrem a Anthonym mi chvíleme přišla, jako vztah dvou homosexuálů a Fenella jako 5té kolo u vozu. Do čtení jsem se nutila a konec mě doslova otrávil. Historické romány mám velmi ráda. Tento příběh na mě vůbec nezapůsobil.

ritz
30.12.2016

Krásný, rozsáhlý historický román přesně podle mého gusta

RiverSong
24.08.2016

Já tyhle knihy prostě zbožňuji! Nejsem nijak extrémně citová, ale tady se mi chtělo občas vážně křičet nebo brečet a dát některé postavě pár facek. Vážně báječný román!

Dragell
06.08.2016

Rozsáhlý příběh o osudu nejen tří hlavních hrdinů. Po každé akci následuje reakce, vše je propojeno a dává smysl. Příjemné počtení z dob Jindřicha VIII. o jednom přístavním městě (a nejen o něm). Místy možná trochu natažený děj.

Acquenta
20.05.2016

Z těch všech přečtených historických románů mi tenhle přišel nejslabší. Ano, příběh byl hezký, čtivý, ale někdy se mi láska mezi Sylvestrem a Anthonym zdála příliš přehnaná...

Charlotte Lyne
německá, 1965