Tanec Maora

Tanec Maora https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240780/bmid_tanec-maora-eZ2-240780.jpg 4 55 17

Maor série

Po příjezdu na Nový Zéland trápí Sinu noc co noc podivný sen, v němž se jí zjevuje záhadný Maor. Její dovolená se mění v noční můru. Chce jí snad někdo ublížit a muž ve snu se ji snaží varovat? A co má znamenat ta fotografie ženy, která je jí tak neskutečně podobná? Nezbude než začít hledat pravdu…

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Der Tanz Des Maori Roman , 2010

martiline
12.06.2020 5 z 5

Nejdříve jsem přečetla 2. díl - Zpěv Maora. Kniha se mi velmi líbila a když jsem zjistila, že k ní existuje 1. díl, honem jsem se pustila do čtení Tanec Maora. Krásné čtení. Vlastně mi přišlo do souvislosti vše, co bylo řečeno v druhém díle. Není těžké se vcítit do novozélandské přírody ... moc dobře se čte. Doporučuji.

broskev28
04.12.2019 3 z 5

Po zhruba 100 stranách jsem uvažovala, že knihu odložím, protože na červenou knihovnu jsem nějak neměla náladu. Ale potom se situace změnila a já potřebovala vypnout, takže jsem byla naopak za jednoduchý příběh typu padouch nebo hrdina docela vděčná.
Myslím, že v rámci žánru šlo o slušně odvedenou práci, takže proč ne?

Pavlaj
24.11.2019 3 z 5

Na příběh z Nového Zélandu jsem se těšila, ale nějak mě to nechytlo. Takové povrchní, nezáživné.

Hana86
28.03.2019 4 z 5

Líbí se mi, že se děj odehrává na Novém Zélandu, proto jsem si knížku vybrala. Začátek mě nebavil, zdál se mi příliš zdlouhavý a moc naivně romantický, ale pouze do momentu, kdy začala stará Maorka vyprávět svůj příběh. Potom jsem nemohla odložit a moc se mi to líbilo, i když někdy to bylo dost smutné. Na tuto knihu plynule navazuje Zpěv Maora, kde se dozvíme, co se stalo s některými postavami z prvního dílu a celkově se příběh uzavře. Za mě spokojenost.

walabie
27.11.2018 5 z 5

Začátek knihy nic moc, ale nakonec velice překvapila. Od čtvrtiny jsem četla jedním dechem. Těším se na druhý díl.

KlaraJahoda
13.07.2018 3 z 5

První třetina knihy je hrozná. Je to nudná romantická slátanina a je v podstatě jen předehrou hlavní zápletce. Nic extra zajímavého a ani logického se tu neděje. Ale nedala jsem se odradit a vytrvala dokud nezačla stará maorka vyprávět. To bylo nečekeně super. Opravdu mě to strhlo a knihu jsem dočetla ještě ten den (první třetinu jsem četla měsíc). Akorát jsem v knize nikde nenašla vysvětlení proč SPOILER SPOILER SPOILER se jí zdál ten sen s tím maorem. Je to pořád mírně nelogické. Uplně by stačilo dodat větu: Během pohřbu horníků tím tancem maorové Avu a její rodinu prokleli. Nebo tak něco.

sabca
03.04.2018 5 z 5

Kniha se dá přirovnat k románům Laury Walden. Mě se líbila od samého začátku až do konce. Od poloviny jsem nedokázala knihu odložit, dokud jsem jí nedočetla. Krásně se propojila minulost se současnosti. Už se těším až si přečtu Zpěv Maora. Kdo má rád příběhy z Nového Zélandu tak doporučuji.

Jossie
30.01.2018 4 z 5

Začátek knihy je neuvěřitelně nezáživný a nudný, ale doporučuji to překonat. Jakmile začne stará maorka vyprávět, je to hned čtivé a napínavé.

Lemurka
11.11.2017 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá kniha z krásného prostředí, od které jsem se nemohla odtrhnout.

Zdenča22
01.11.2017 5 z 5

Pěkný příběh z nádherného prostředí Nového Zélandu. Jak už tady bylo několikrát doporučeno, kniha je vhodná pro milovníky příběhů L. Walden.

babiočka
19.07.2017 5 z 5

Moc pěkné, přečteno opravdu "jedním dechem".

polly43
19.12.2016 4 z 5

Bylo to mé seznámení s autorkou.Kniha se mi líbila i se dobře četla.Určitě se k autorce ještě vrátím.

Skawin
16.06.2016 5 z 5

Ze začátku na mě kniha působila trochu moc romanticky. Postupně příběh gradoval, i když té romantiky se tak úplně nezbavil. Ale donutil mě číst a číst a číst.... :-)

alnahu
12.12.2015 5 z 5

Pěkný příběh z Nového Zélandu s tajemstvím z minulosti. Doporučuji k přečtení.

Ivana11
01.08.2015 5 z 5

Právě jsem Tanec Maora dočetla a jsem s knihou spokojená. Bylo to spádné, příjemné, pohodové čtení. Jde o příběh ze současné doby, kde se ve vzpomínkách odvíjí další příběh z minulosti. Nechybělo zde i trochu napětí, s každou další stránkou jsem byla stále zvědavá, co bude dál a dál. Moc pěkné, doporučuji k přečtení.

putpuda
30.05.2015 5 z 5

Zrovna jsem si říkala, že je jako od Laury Walden. I ta obálka :). A jinak souhlasím s komentářem Toupeiry :D

Toupeira
26.05.2015 5 z 5

Krásný, poutavě napsaný příběh německé studentky Siny, která navštíví Nový Zéland. Duše této země je jí povědomě blízká, domorodci ji nepovažují za náhodnou turistku. A děje-li se něco neobvyklého, je dobré se zeptat: co mi to má říci? A samozřejmě hledat pravdu a pochopit...
Vřele doporučuji všem, kdo se rádi ponoří do spletitých rodinných tajemství a milovníkům románů Laury Walden.

Nový Zéland Maoři rodinná tajemství

Emma Temple