Otevřené dveře

Po celý svůj krátký život má jedenáctiletá Rose Websterová zavřené dveře do přívětivějšího světa. Vyrůstá v chudinské čtvrti v Londýně se sourozenci, jejichž násilí se snaží vyhýbat, a s věčně opilým otcem. Pěstuje si neuhasitelnou žízeň po vědění a přesvědčení, že ona a všichni, které miluje, si zaslouží lepší život. Všechno, co Rose má, je bystrá mysl a vůle přežít. Dokáže si otevřít dveře a uchopit příležitost být „někým“? Příběh plný lásky, tepla a humoru o dívce se spoustou kuráže a vášně a jejím boji za lepší život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291645/otevrene-dvere-wy0-291645.jpg 3.949

The Open Door (2002)

Vydáno:, Brána

adela5750

Tak tahle kniha byla nejhezčí co jsem kdy četla. Od začátku do konce zajímavý, napínavý a neskutecne romantický. I jsem si pobrečela.

Jossie

Červená knihovna jak vyšitá, velmi zkratkovité posouvání děje i ta vzácná úmrtí jsou tam tak odbytá - prostě celkově nic moc. A ty obrázky na obalech knihy už mě také nebaví, to je takový problém zjistit, že hlavní hrdinka byla černovlasá?

mika1110

Zajímava kniha a pěkné čtení. Přečtena pomalu jedním dechem.

IYv

Dialogy neuvěřitelné, stejně tak "uvědomělost" 11 letého dítě na začátku knihy. Nic pro mě. Odložila...

Ainslee

No, bavila mě zhruba do půlky. Pak mi to přišlo takové nemastné, neslané, spíš jako nějaká telenovela. U konce jsem se vyloženě nudila.

SweetMary

Tahle kniha byla vážně super. V některých chvílích mi byla hlavní hrdinka nesympatická.

MarieKantorová1

Zbožňuju tuhle knihu. Velmi se mi příběh líbil ale někdy se mi hlavní hrdinka zdála velmi „ otravná".

Anie94

Naprosto krásná kniha o tom, že i přes nepřízeň osudu může člověk změnit svět pokud je odhodlaný a má okolo sebe ty správné lidi.

Simire
31.10.2017

Právě dočteno. A pro mě úžasná kniha, prostě trefa do černého. Vypůjčila jsem si jí v knihovně kvůli obálce, něco mě říkalo, že to bude pěkný příběh. Po komentářích tady jsem myslela, že jí ani neotevřu a vrátím...ležela asi týden na slole a jsem strašně ráda, že jsem knihu otevřela. Příběh Rose je nádherný....i když málo uvěřitelný.

mysterygirl
15.09.2017

Moc se mi to libilo,to tema a tak vubec..Hl.hrdinka me teda sice taky stvala,ale az u konce,jak byla porad zatvrzela,nepristupna..ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout

Zorka
30.05.2017

První polovina knihy mě docela bavila. Pak už mi to začínalo připomínat výrazným způsobem červenou knihovnu. Jako odpočinkové čtení ok.

Život-s-Kačí
18.04.2017

Pro mě byla kniha výbornou záležitostí. Hlavní hrdinka Rose byla napsána bravurně. Myslím, že každému čtenáři musela chvílemi pořádně lézt na nervy, ale zároveň s ní v těžkých situacích soucítil a obdivoval, jak silná a statečná je. Bill byl pro mě snad nejlepší postavou z celého příběhu. Moc se mi i líbilo, jak byla vylíčená chudina s naprosto opačnou vysokou vrstvou a jejich vzájemné rozdíly. Celkově kniha byla silným příběhem a pokud čekáte oddechové čtení, u kterého se i pobavité, tak tohle není to pravé.

orinka3
25.02.2017

Tak jsem dočetla do poloviny. A končím. Kniha je dobře napsaná, velmi snadno se čte. Ale hlavní hrdinka je donekonečna zatvrzelá, protivná až to udivuje a já ztrácím trpělivost s tím, abych četla dál a čekala na její proměnu. Ne, je to až přehnané. Třeba takový Cronin taky píše o chudých cílevědomých lékařích a o jejich boji se životem, ale ti mají naprosto jiný charakter a není to tak jednostrunné. Toto je spíš nadsázka, než skutečnost, nevěřím v takové lidi.

zuzad
14.02.2017

Mě kniha nebavila, nedočetla jsem ji. Co mi vadilo asi nejvíc, byl hrozný překlad a nevěrohodné vyprávění.

stanza
06.02.2017

Krásný příběh o statečné a silné Rose.

BetyN.
26.12.2016

Tato kniha je určená starším čtenářům než jsem já, ale i tak se mi líbila. Je to krásný a silný příběh. Autorka se v některých částech mohla více rozepsat. Hlavní hrdinka Rose mi chvílemi lezla na nervy, hlavně ke konci knihy, ale na druhou stranu jsem jí chápala.

bookcase
15.08.2016

Nádhera!! Krásný příběh, skvěle vyprávěný, nemohla jsem se odtrhnout.

Illaa
31.07.2016

Kniha mě moc nebavila, byla taková jednotvárná. Příběh o hrdince Rose, které osud v raném dětství vůbec nepřál, naopak od druhé půlky knihy byla štěstěna hlavní hrdince až neskutečně nakloněna.

Erinye
04.07.2016

Krásná kniha, velmi čtivý příběh se smutným začátkem, ale poměrně šťastným koncem. Hlavní hrdinku Rose budete v některých chvílích nenávidět a v některých chvílích obdivovat. Kdyby si každý dokázal najít tak skvělé přátele jako Rose, kteří by mu pomáhali přes všechny překážky, svět by byl lepším místem. Přesto je kniha plná smutku, ale hlavně té naděje.

války první světová válka (1914-1918) historie 20. století

Autor knihy