JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Odklonila jsem se od žánru, který čtu nejčastěji...a tato kniha byla výborná volba!Tak málo postav v knize, přesto děj letí!

23.02.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tato kniha byla Nesbovina jiného typu, než knihy s HH.Musím říct, že jsem mile překvapena.Sice se knížka na Nesba dost dlouho "rozjíždí", ale mysl čtenáře je i tak ve střehu!Doporučuji.

27.02.2021 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Začátek mě překvapil, díky němu jsem byla přesvědčená, že mě kniha bude bavit. Postupně mě ale nadšení opouštělo. Lidé ve vesničce pro mě byli ti nejzajímavější.

28.09.2020 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Autorka zase nezklamala, kniha se mi líbila. V krátkém období mého čtení druhá kniha, kde se prolíná děj z druhé světové války a současnost. V obou knihách silně minulost ovlivňuje nejen samotné účastníky 2.sv.války, ale i jejich potomky..

10.07.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knihy od V. Hanišové jsou pro mě duševní jízdou! Opět dívka, která se snaží srovnat s událostí, která ji zasáhla v dětském věku. Doporučuji!

13.05.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Čtu komentáře a jsem jiného názoru. Za mě tato kniha ne. Mám ráda knihy s dějovou linkou. Tato snová mi nesedla.Nápad, jak se vzdálit od reálu ve vězení tohoto typu, dobrý.

08.04.2020 3 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tak tomu říkám Příběh! Napětí, nápad, temno, mezilidské vztahy.....čtenář hádá, kdo by mohl být tím zlým nebo jsou to oni? No, neuhodla jsem. Knihou jsem nadšená!

09.06.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka je bravurní vypravěčka! Někdy jsem se lehce ztrácela v celém zástupu postav.Stojí za přečtení.

15.05.2019 4 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Čtivá kniha potom, co si čtenář zvykne na to, že zde nenajde klasické přímé řeči. To, že je spousta lidí duševně slepých víme, doladění a vlastně potrestání fyzickou slepotou je však silné! Dopady na společnost, která se rozpadá, nefunguje, lidé nežijí, jen přežívají a řídí je hlavně pudy... Kniha na mě silně zapůsobila, hmm.

05.08.2018 5 z 5

Dva životy Dva životy Táňa Keleová-Vasilková

Jako pokaždé, když čtu knihu od této autorky. Příběh zajímavý, zavede do soukromí několika postav a lehce nutí myslet na to své soukromí. Děkuji!

21.06.2018 5 z 5

Účtování s Mohamedem Účtování s Mohamedem Hamed Abdel-Samad

Jen málo o této knize....výborná!!

25.02.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Po přečtení této knihy jsem si znovu říkala, zač jsou autoři oceňováni? Asi nemám ten správný literární vkus. Člověka už vůbec po několika desítkách stránek nezajímá zda uloví....

21.05.2017

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Skvělá kniha o neuvěřitelně houževnaté, vzdělané, zcestovalé, životem poznamenané ženě! Je až neuvěřitelné, že je to příběh jen jedné ženy. Klobouk dolů!

16.02.2017 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tak za mě...je to jedna z nejhezčích knih, kterou jsem přečetla!
Není to krimi, ale je napínavá, není to humoristický román, ale člověk se občas pousměje, kniha není love story ani společenský román, ale jde i o vztahy a s nimi spojenou lásku, ať ke zvířeti, lidem, koníčkům...

24.01.2017 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První dotyk, dlouho plánovaný, s touto autorkou. Když jsem se srovnala s tím, že osob bude kapku víc a dávala si pozor, mohla jsem si užít zajímavý příběh.

26.06.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Příběh poutavý, ilustrace nádherné.

04.02.2022 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem četla! Doporučuji.

22.09.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherná kniha!Velmi smutno musi být čtenáři z role Dana....je to favorit!

01.05.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem kdy četla. Tolik krásy, empatie, něžnosti v knize, která vypovídá o nejhorších věcech v dějinách lidstva, zlobě, nelidskosti. Vyprávění Bena mě přímo přikovalo a nepustilo, dokud nebylo dočteno.Hezky je i protkán příběh z válečného období s příběhem Benovy advokátky Catherine.Doporučuji!

17.05.2020 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Zase výborná kniha! Hlavní téma...pouta a řekla bych únik před nimi. Příběhy, myšlenky čtyř osob a jejich pohled na vzniklé situace. Doporučuji.

02.04.2020 5 z 5