JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Mám ráda vztahové knížky. Často mě příběhy postav v knize pohltí, nutí k zamyšlení. Někdy nevěřícně kroutím hlavou nad tím, čeho jsou ženy pro muže schopny, kolikrát se vrátí do vztahu...jako v tomto příběhu.

16.10.2018 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Působivá kniha. Nevadilo mi, že příběh dospělé Sáry se mísí s tím z dětství, jako u jiných knih. Informace o houbách mě jistě obohatily.Vztahy lidí se Sárou, ale i jí samotné s místem jejího pobytu mě opravdu pohltily.....je to tak milé a tak kruté.Vřele doporučuji.

20.09.2018 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak krutý může být život a takové odhodlání může mít chuť po životě! Kniha, která mě překvapila svou podrobnou výpovědí, ať šlo o činy vězňů, kápů, vedoucích mužů SS, lidech, kteří pomáhali nebo pomáhali jsen na oko! Strašné, neuvěřitelné a bohužel skutečné. Čtěme a poučme se....

11.08.2017 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

První setkání s knihou od tohoto autora...nebude jistě poslední. K tématu jen takto - zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A já jsem hlavnímu hrdinovi opravdu fandila...

22.07.2023 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

První dojem - to nezvládnu.... zvláštní jazyk, žádná přímá řeč!
Kniha, vlastně Dolores a její osud, mě pohltily.

07.07.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Určitě do poloviny knihy je takové rozvláčné rekognoskování terénu....pak se to tedy rozjíždí.Kniha velmi poutavá, nápad výborný, lokalita milovníka ČR potěší.

21.02.2023 5 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Kniha má tři části. První a třetí byla čtivá, i když neveselá. Druhá část se opravdu táhla. Moc hezky je zde vidět vliv víry. Jak těžké je oprostit se od toho, co mi do teď bylo tvrzeno a já věřil, přestože nebyl důkaz. Temná doba a tajemné místo je zárukou napětí.

20.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Velmi syrový příběh. Všechny postavy musí čtenáři připadat narušeně, možná by měly být pod zámkem. Příběh, který je vyprávěn z pohledu syna, matky a otce, do sebe ale začne zapadat. Napětí tu tedy je. Nakonec i víme proč Neděle odpoledne....

06.01.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha ve stylu A.Christie. Zajímavý děj, skvěle vylíčené postavy a krajina kolem polárního kruhu.

30.07.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Výborná kniha! Nutí přemýšlet nad dnešní dobou a sociálními sítěmi, má dostatek napětí, krásně vykreslená psychologie postav.Doporučuji!

10.01.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O této tragické události jsem četla poprvé, nebyla mi známá. Knihy této autorky mají zcela jiný záběr, než jiná svědectví z války. Jiný úhel pohledu. Osudy Litevců za druhé světové války čtenářům nejsou tolik předkládané. Děkuji za ně.

19.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

V jednu chvíli jsem si řekla, že už je toto psaní na mě brutální a o další díl nestojím.Přes známou se mi ale dostal do ruky tento díl.Hodnotím jako velmi zdařilý, plný děje.Zajímavá je linka psychologicko-psychiatrická.

09.07.2021 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Kniha o smutné události, která tedy chytne za srdce. Poutavá je od začátku do konce. Na napětí přidává i to, že čtenář čeká, co bude spojovacím bodem dvou příběhů...jednoho z roku 1942 a druhého ze současnosti.

06.11.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

No tedy, jízda!Fantastická fantazie autorů.Kombinační schopnost. Jen malé přání do příště...méně mrtvých v řadách policistů a blízkých osob hrdinů.

27.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nedočteno.Čas věnuji knížce, která bude s nápadem.Od P.Hartla třetí kniha, kterou jsem četla.Všechny jsou tak stejné...klubíčko vztahů.

27.02.2019 1 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Vánoční dárek...prý náhodná volba, ta mi ale dala! Nejen, že mě "vylekal"hrozný úvod knihy, ale ještě se mi nestalo, abych řešila knihu ve spánku...tedy zajedla se. Severské krimi mám ráda, od tohoto autora první. Poutavá, někdy strašidelná, moc pěkná zápletka. Člověk si neuvědomí, že šikana není to nejhorší...nebudu prozrazovat...budu ještě všímavější. A ještě jedna věc....vydání, které mám těžké, kniha do kabelky na volné chvíle to není.

03.02.2018 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Moc milá kniha. Život řeholnic pro spoustu z nás naprosto neznámý. Obohacující čtení psané milým jazykem.

12.07.2023 5 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Trochu jsem se bála, že kniha nabere příliš romantický rozměr, nestalo se. Dvě časová pásma byla zajímavá. Sympatická mi byla hlavní hrdinka Francizska(i přes svou tvrdohlavost).

22.06.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Po knihách Do tmy a Ke dnu jsem se těšila na autorčinu jedinečnost vyprávění.V této knize se však jedinečnost stala podivností. Na mě moc fantasy, těžko jsem dočítala.Každopádně působivá kniha byla.

01.01.2023 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

To je správná krimikniha... napětí od začátku do konce. Navíc jsem ji začala číst ve stejném období roku, ve kterém se odehrává děj knihy.

18.05.2022 5 z 5