Jidu Jidu komentáře u knih

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Já chci být v autorově hlavě! Jak ho tohle sakra napadlo?! Smekám.

Týpek, co bydlí v legodomě, žije legem, zbouchne sukubu, která si přišla pro jeho duši a měla ji odčerpat fakt příjemným způsobem...ale otěhotní s ním! Chybička se vloudila.

Takže začíná jízda vtipných scén, jako je návštěva pekla a potkání příbuzných. Krev, páteře a vše možné lítá na všechny strany, taky tu máme fakt bizární erotické scény...no prostě mi málem vypadlo aspoň jedno oko.

Zároveň jsem si v knize dokázala najít hlubší myšlenku. A to takovou, že se lidé bojí odlišností a pro jejich zamezení udělají vše. Takže jen povrchní a bláznivé to nebylo.

Možná bych snesla, kdyby to bylo maličko kratší. Ano, je to krátké, ale myslím si, že tyhle bizárky stačí mít na max 150 stránek. Pobaví, ale ideálně to mít na jeden den.

Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně, bavilo mě to. Určitě si od autora ještě něco přečtu...a fakt, prosím, nemůžu být empat? Aspoň hodinku v jeho geniální hlavě, prosííím.

12.12.2023 4 z 5

Království v kameni Království v kameni Nela Mičková

Přiznám se, že když jsem viděla knihu a zjistila jsem, že autorce je 18 let, tak jsem se malinko lekla. Nepodceňuji mladé lidi, ale od mých osmnáctin to už nějaký pátek je, a já se bála, aby to nebylo opravdu hodně YA, spíš až dětské.
No a autorka mi totálně vytřela zrak! Nádherně vykreslený svět, s ničím se tady nikdo nemaže, krve až až! Zkrátka wow.

Morgane jsem moc fandila, nebyla to žádná tupá princeznička, ale pořádná bojovnice! A bavilo mě postupně odkývat tajemství jejího krutého otce a celkově jeho příběh.

Svět magie byl také úžasný, napínavý, čekala jsem, co na Morgane ještě odkud vyskočí..no, nechtěla bych být v její kůži.

Romantická linka samozřejmě nesmí chybět, ale zde je jen maličko, je úplně přirozená a budete jim držet palce, to zaručuji.

Jednu hvězdičku ubírám za občas maličko ploché dialogy a sem tam hluchá místa, ale na prvotinu?! ÚŽASNÝ!

Knihu vřele doporučuji a moc se těším na další díl.

08.12.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Tohle začalo FAKT slibně. Nevlastní sourozenci, zakázaná láska, chemie fungovala...

Jenže!! Tohle vše by mělo mít max na 250. stránek..a kniha má přes 400.
Když jsem asi po 20. četla, že se líbají, ale za chvíli na sebe nesmí sáhnout, protože se bytostně nesnáší, tak mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Jsou to skoro moji vrstevníci, takže ne, na mládí to nehodí.

Nicméně námět fajn, originální, akce bylo taky dost...ale bohužel opravdu ne po celou knihu. Někdy je méně více.

Nemám moc co dodat. Ubrat rozsah, udělat to jasné daleko dříve, tak je to fajn oddych. Takhle knihu řadím k průměru a doporučuji ji těm, co rádi na ten jistý závěr čekají.

08.12.2023 2 z 5

Vampýrská akademie: filmové vydání Vampýrská akademie: filmové vydání Richelle Mead

Musím říct, že po filmu je tato kniha maličko zklamání. Je tak nějak zvláštně psaná, opravdu zvláštní styl.

Nicméně akce je tu habaděj. Tohle byl návrat do mé puberty, kde jsem hltala absolutně vše s upíry a musela jsem přečíst vše, co vyšlo.

Zakázaná láska, zakázané přátelství, škola, jo, to vše tato kniha má. Klišé? Možná, ale mně to nevadilo.

Opravdu, kdyby to nemělo tak zvláštní styl psaní, tak jsem moc spokojená. Takhle hodnotím akci, milostné scény, vytvořený svět apod. vysoko, ale zkrátka a dobře - film je o mnoho lepší.

Možná je chyba, že jsem prvně viděla zfilmovanou verzi, nevím. Nebo je to zkrátka pro teen, což už bohužel nejsem, ale takto hodnotím knihu jako lehký nadprůměr, dobrý, ale z gatí mě nevystřelila.

08.12.2023 3 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Achjo! Tohle se mi u thrillerů stává poslední dobou poměrně často. Námět je super, ale provedení ne.

Autorka absolutně neodhadla dobu, kdy vyrukovat s odhalením, takže dobře půlka (spíš víc) knihy byla nudná a zdlouhavá, na čemž jsme se s holkama ve štafetě shodly.

Já už také vím, co hledat, jelikož tento žánr je můj top, takže konec mě extrémně zklamal a překvapením nebyl.

Vlastně furt čekáte akci, kdy se něco stane, ale ve výsledku téměř nepřijde.
Myslím, že se opět dostáváme k tomu, že tohle je pro ty, kteří chtějí žánr zkusit, zjistit, jestli je to pro ně to pravé ořechové. Já to číst jako svůj první thriller, tak jsem nadšená.

Bohužel ale - kdo ví, co hledat, kdo toto čte pořád...na 90% to objeví a příběh pro něj ztratí smysl.

Oceňuji námět, ten byl fajn. Taková příručka pro úprk před manželem, ale bohužel jinak nic moc. Některé pasáže jsem měla chuť až přeskočit a i přes malý rozsah jsem knihu četla 5 dnů, takže asi tolik k záživnosti.

08.12.2023 1 z 5

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Co k této knize říct to je taková emoční nálož, že mi až dochází slova. Petra, krásná mladá žena, má za sebou tolik špatného, že smekám klobouk za to, jaká je. Samozřejmě nejdůležitější je úspěšný boj s Anou, která bohužel vystrkuje růžky neustále a je potřeba ji opět a opět dát facku, aby je zase hezky schovala, ale i úspěšný boj s totálními dementy, kterých teda měla v životě až až. Pardon.
Tohle nebude ani tak recenze, jako spíš i poděkování, že Petra napsala vše tak, jak to je. Člověk, který tuto nemoc nezažil, si asi někdy řekne, že by přece tohle sobě nikdo nedělal, že to nemůže být ani pravda. Dělal, věřte mi, dělal. A autorka nám to ukazuje v surové ošklivosti, kterou tato nemoc skýtá.
Fotky, které kniha doplňují, tak ty mi regulérně rvaly srdce. Chtěla jsem do příběhu skočit a tu mladou slečnu obejmout a říct jí, že to bude dobrý, ale na to si musela přijít sama, na to si musí přijít KAŽDÝ sám.
Nevím, co víc říct. Dneska to fakt není recenze, ale ať se k tomu alespoň maličko přiblížím, tak říkám, že tohle by si měla přečíst každá/ý puberťačka/puberťák, protože by to zabránilo dost podobným případům, protože V TOM NIKDY NEJSTE SAMI a vše má řešení.
Jak někdo mohl mít takovou smůlu na lidi kolem sebe, to až není normální. Debilní psycholožka, ale to jako extrémně, kluci příšerní, jeden kurevník, další magorNo úplně už jsem prosila, aby to skončilo, aby už autorka konečně poznala něco normálního. A já pevně věřím, že to se teď děje a že už bude dobře.
Petro, pokud si čtete tuhle „recenzi“, tak vám jen chci říct, že jste jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších žen, jaké znám. Děkuji za vaši zpověď a odvahu se s námi podělit. Jste skvělá.

01.12.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Já jim říkala, ať tam nelezou! A co udělali?! No vlezli tam!! Fuj, tohle bylo dobrý (má oblíbená hláška u hororů).
Jde o moje první seznámení s autorkou, na barabizny já moc nejsem, takže očekávání bylo obrovské. A nezklamalo!
Dvě dějové linky, minulost a přítomnost, v jedné tajemná loď, v druhé ještě tajemnější vrak, to prostě slibuje pořádnou jízdu.
I když zde máme nějaké nadpřirozeno, tak nejděsivější jsou intriky a různé machinace jednotlivých členů týmu, a to za mě autorka vykreslila úplně topově, protože to je pravda. Přeci jen je maličko větší šance, že potkáte debila manipulátora, než ducha, že? Takže za tohle palec nahoru, to se povedlo.
Samotné nadpřirozeno mě teda dost vyděsilo a velmi to přiživilo můj strach z hlubin, moře, oceánu a tady těch různých tajemných míst. Br!
Možná knížka mohla mít o 50 stran méně, aby to opravdu nemělo hluchá místa (sem tam), ale rozhodně doporučuji a stálo to za to! Jsem moc moc spokojená

01.12.2023 4 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Víte, co nemám ráda? Povídky. A víte, co je tato kniha zač..? Povídková. A dávám 5*. Tady by asi recenze mohla končit, ale dobrá, ještě vám něco napíšu .

Já absolutně obdivuji Honzovu češtinu. To, jak ovládá náš jazyk, já pomalu nemám slov. To je taaak barvité!! No zjistěte sami.

Za mě vede jednoznačně Pandemie obskurnosti a Sněhobílá smrt. Já řeknu to, co včera - fuj, to bylo dobrý. A poslouchejte ty senilní babči, oni mají někdy pravdu!!

Neskutečně mě baví i provedení vzhledu knihy. Černá, bílá, šedá, takto zde vypadají stránky, a je to top! A ilustrace jsou také majstrštyk. Název si zaslouží taky pozornost. Jen ho zadejte do Googlu, no, šup. Anoo, vyjede vám 0,4181818...bla bla. Plecháč nám to prvně vydělil. A já mám matiku krapet ráda. Co víc si přát.

Tohle je prostě pecka, nemám co vytknout.

01.12.2023 5 z 5

Následuj oheň Následuj oheň Hope Marks

Tak jsem zjistila, že nemůžu pořád v knihách někoho mordovat a sáhla jsem po této oddechovce od Hope. A jestli mi Spoutej mě přišlo dobré, tak tohle je absolutně top strop.

Autorka má neskutečný talent, že to není jen o tom. Neskáčou tam po sobě jak králíci, ale příběh obsahuje i temnější části, osudy hlavních postav. Kupříkladu nevěra, úmrtí v rodině atd. Což mě baví, není to povrchní.

Ale co si budeme povídat, po erotickém románu nesáhneme z toho důvodu, abychom zkoumali filozofii a jadernou fyziku, takže tu jsou samozřejmě pěkně peprné scény! Jaké bylo moje nadšení, když jsem zde objevila normální pár, který má sex jako každý z nás, a ne nějaké sexuální poloroboty! Fakt, příjemná erotika, nepřehnaná, normální. A žádné mořské potvůrky ani jiná havěť tu taky nebyla. Hope, děkujeme!

Několikrát jsem u knihy měla záchvat smíchu. Hlavní hrdinka je tak trošku tele, ale opět nenásilně a ve správnou chvíli.

Opravdu, tohle bylo to, co jsem po náročné knize potřebovala. Autorka vše vybarvila dokonale, a navíc hlavní postava je sexy hasič! Dámy, neberte to.

Celkově knihu moc doporučuji. Milovníci tohoto žánru, pozor pozor!

09.11.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Tak tohle byl další super thriller. Matka, která je totálně mišuge a dělá si ze své dcery živou panenku. Líčí ji, obléká ji, zkrátka vše. A taky je nepříčetná z toho, že panenka roste.

Mirabelle ale není už žádná malá holčička a začne zkoumat prostředí a situace, v kterém žije.

Jo, jasný, je to totálně přehnané, matka nesmrtelná a Mirabelle neskutečně zručná a zorientovaná, na to, co se jí stalo, ale mně to vůbec nevadilo.

Nehledám knihy, kde by příběh měl být reálný, naopak, chci únik od reality, a to tato kniha splnila na 100%.

Konec byl překvapivý, nečekaný a originální.

Půl hvězdičky beru za trochu nudnou první část, kdy už jsem čekala na akci, ale nakonec se to parádně rozjelo a já jsem spokojená.

08.11.2023 4 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Tohle je zkrátka další pecka, která mě minulý měsíc potkala. Kniha na mě jeden čas všude vyskakovala, ale odolávala jsem. No, moc dlouho ne, že?

Ze začátku jsem si musela trochu zvykat na styl kapitol. Nemáme zde jen přítomnost a minulost, ale i ukázky z Knihy monster a poté ukázky z knihy o tom, co se stalo, takže jsem si chviličku zvykala.

Každopádně všechny počáteční zmatky mi vynahradil příběh. Napínavý, atmosférický (za mě) thriller, který poukazuje na pochroumanou lidskou mysl. Kdo je pro člověka největším monstrem? No, to se dozvíte v knize.

Jediná výtka, kterou si nemůžu odpustit, je ten nápis na obálce. Duchařský horor? Ani omylem. To kdybyste čekali, tak budete vážně zklamaní. Když na knihu ale budete nahlížet jako na parádní psychothriller, tak vás čeká parádní jízda. Byla jsem opravdu nadšená.

Celkově knihu doporučuji a určitě to nebylo moje poslední setkání s autorkou. Píše skvěle!

08.11.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Já ani nevím, kde začít. Od příběhu jsem čekala alternativní realitu, takové to "coby kdyby", ale to tu téměř vůbec není. K odsunu Němců částečně došlo a vlastně se nic moc nezměnilo. Čekala jsem, že bude třeba nějaká občanská válka, že nás Německo obsadí a totálně se změní vývoj dějin. Že prezidentem nebude ten, kdo byl apod. To tu opravdu není. Kdo ví? Třeba to byl autorův záměr a opravdu má prozkoumané, že by se toho tolik nezměnilo a já to jen nepochopila? Upřímně nevím.

Pak jsem si řekla, že třeba má jít o detektivku v zajímavém prostředí a začala jsem to tak brát. Nojo, jenže tohle nebyla ani dobrá detektivka. Absolutně ploché hlavní postavy. Novinář hrdinka, který se stane boxovacím pytlem pro všechny, zbytečné popisy oblečení všech možných postav, 100x minimálně info o zapálení cigarety...a pak najednou BUM, uspěchaný konec, který zahrnuje i tradiční klišé.

Bohužel, kniha mě opravdu zklamala. Věřím, že autor je úžasný ve svém hlavním žánru a určitě od něj zkusím nějaké další knihy, ale tohle za mě ne.
Knihu moc nedoporučuji, zachránil to jen konec, který byl ale, jak jsem již řekla, jako z rychlíku.

08.11.2023 1 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Tohle byl parádní oddych! Věčně v knihách někoho morduju, tak je fajn změnit žánr, a tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala.

Rivalové v podnikání objevující společnou cestu....Vtipné scény, romantické scény, sem tam nějaká jemná erotika, to vše tato kniha má.

Jasný, hl. hrdinka byla klasická hysterka a hl. hrdina všechápající a milující týpek, ale to se zkrátka dalo čekat.
Bavilo mě to, bavila mě chemie mezi hlavními hrdiny, super byly i jejich podniky, kde jsem v jednom měla chuť na pivo a křidélka a v druhém na zvláštní kombinaci příchutí cupcaku.

Jednu hvězdičku musím strhnout za místy nudné pasáže a fakt někdy až přehnaně vyhrocené pasáže od hlavní hrdinky. Jak říkám, všeho s mírou!! A někdy to bylo moc.

Celkově knihu doporučuji, je to skvělý odpočinek.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Musím říct, že kniha se mi líbila o dost méně, než film. A opravdu i vím proč.
Máme zde pejska, to je jedno, kým zrovna je, a ten nám vypráví příběh. Nojo! Ale kde je pohled paníčka?

Prostě mi chybělo to lidské truchlení, které zažije každý mladý majitel psa (až na výjimky).

Bafan zemřel, ale hned tu byl znova, takže to bylo vlastně veselé a hravé.
Plakala jsem jen jedenkrát, a to tehdy, když se loučil s Ethanem. U filmu jsem bulela až hrůůza, pořád.

Zkrátka dát nám se vhled paníčků, tak by to bylo lepší a emotivnější.

Celkově knihu doporučuji, ale film je lepší.

02.11.2023 3 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Kniha nám vypráví příběh o ženě, která je o třicet let starší, než jsem já - a to narážíme na první problém - takže se s ní zkrátka často nemůžu ztotožnit.

Také asi koukáme na svět jinak, já bych neuměla sbalit kufry a frnkout do jiného státu za štěstím. Nebo dokázala? Kdo ví, co bude za třicet let.

Příběh má spád, bavil mě, byl vtipný, oceňuji recepty za kapitolami, to jsem v románu viděla prvně. Nicméně jsem často měla chuť hlavní postavou pomyslně zatřást, aby se rozhodla, co teda chce!

Když už se jí totiž do života dostal někdo, po kom celý život toužila, tak ho často kvůli zbytečným obavám odháněla. Takže jsem měla chuť jí někdy říct: "Hele, má tě zkrátka rád takovou, jaká jsi, tak neremcej a buď happy!"

Jenže to se mi to lehce soudí od gauče, navíc v mém věku. Možná bych pochybovala a nevěřila úplně stejně jako autorka.

Zkrátka, kniha je skvělá, skvěle napsaná, ale ne pro nás 20+. Věřím, že mojí mamince, která je ve věku hlavní postavy, by dala daleko více.

Celkově knihu doporučuji, ale opravdu generaci alespoň 35+. Já jsem to ve svém věku nedokázala pochopit a nedokázala jsem se do postavy vcítit.

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Tak tohle byla jízda, přátelé. Od začátku do konce napínavé, strhující, promyšlené. Ano, nebudu kecat, spousty toho můžete odhalit cca za půlkou knihy, ale to byl podle mě autorčin záměr, abychom si mysleli, jak vše víme, a na samém konci koukali jak péro z gauče.

Eva mě bavila, byla vykreslená bravurně, ostatně jako všechny další postavy. Maličko mi tam nehrál ten zásah bleskem, že to je přitažené za pačesy, ale vlastně proč ne? Šance, že se to stane, existuje.

Opravdu musím ještě jednou zmínit nečekaný konec. Už si myslíte, jak to dojede, že už toho bylo až až, ale vůbec ne. To byl teda blázinec!!

No zkrátka nemám moc co vytknout. Pokud si chcete přečíst thriller, kde si s hlavní postavou hraje její mysl a vůbec neví, na čem je a dumá stylem "udělala/neudělala", tak do toho jděte. Budete nadšení!¨

Samozřejmě knihu doporučuji a půl hvězdičky uberu za úplně malinkato hluchá místa a pro mě až těžkou předvídatelnost. Asi bych to neměla číst pořád .

Hodnotím 4,5/5.

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Teda!! CO DODAT?! Říkala jsem si, že mám obavu, jestli autorka obstojí v mém hlavním čtecím žánru, ALE! Jednoznačně ano!!
Tenhle thriller řadím k top tohoto roku. Furt jsem si myslela, jak vše vím, jak je to jednoduché a prvoplánové, ale prdlajs.
Děj má náboj, úžasnou zápletku, smutné scény, romantické scény, prostě vše.
Konec, kterým jsem si byla jistá, mě dostal na lopatky. Nic jsem neodhadla.
Viktória napsala TOP thriller, který nejen že může konkurovat zahraničním autorům, ale zdaleka je předčil.
Knihu 100% doporučuji.

25.10.2023 5 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Tak tohle byla prostě multižánrová pecka! Thriller, detektivka, horor, to vše tu najdete.
Když mi kniha přišla, tak jsem se lekla, a říkala jsem si, že bych měla sakra začít číst pořádně anotace, jinak nám zvednu náklady na energie, protože se bude celou noc svítit.
Každopádně toto jsem nečekala. Jasný, fuj, duch, posednutí, ale já vlastně s dávno zemřelou měla extrémní soucítění.
Miluju knihy, kde se prolíná minulost a přítomnost, a tady to bylo vlastně přítomnost a sny. Fakt mě to bavilo a dodalo to příběhu na dynamičnosti.
Příběh obou žen mě chytl za srdce a neskutečně jsem jim fandila, leč šlo o úplně jiné století a jinou dobu.
Malá výtka - v knize se střídá několik druhů písma. Chápu, proč tomu tak je, ale nám, brejlounům, se to nečte nejlépe. Asi bych to řešila třeba nějakým odsazením apod., tohle bylo rušivé.
Celkově knihu opravdu moc doporučuji, je skvělá!

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Panečku! Tohle byla jízda, přátelé! Přiznávám se zcela dobrovolně, že když jsem knihu otevřela, tak mě málem kleplo. Obrovský formát knihy, drobné písmo a dlouhé kapitoly. Jako už několikrát jsem si nadávala, že musím být všude a jako již několikrát nastalo to obrovské ALE!
Kniha má absolutně vše. Je to detektivka, je to thriller, je to i horor, zkrátka totální multižánr.
Některé pasáže by na čtenáře mohly působit nevěrohodně, ale vzhledem k tomu, že vám je vypráví poměrně malý klučina, tak to přibarvování scén je zcela na místě. Teda aspoň mně to tak přišlo.
Co se týká vraha, tak jsem po dlouhé době neměla absolutně žádné tušení, a opravdu oceňuji, že to nebyla klasická detektivka.
Několikrát mi běhal mráz po zádech, takže zařazení do hororu je zcela správně, i když jsem poměrně často slyšela opak. Jeho prvky tam jsou na 100%, i když to prostě není klasika.

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Řekli jste si někdy o nějaké knize "fuj, to bylo dobrý"? Ne? Tak já u této jo .
Tohle byl jednoznačně nejděsivější horor, jaký jsem kdy četla. Dva dny jsem si v noci svítila a čekala, co na mě odkud vyskočí. Přítel byl přímo nadšen! No a naše spotřeba energie určitě taky...
Začátek byl absolutně TOP! Jakmile jsou tam zvířata, co se lekají něčeho, co člověk nevidí, tak mi vlasy vstávají hrůzou na hlavě.
Celý průběh knihy je extrémně zaměřený na atmosféru, na takové to brutální mrazení, kdy fakt nevíte, co se sakra děje.
Konec mě překvapil, čekala jsem klasiku, ale tohle teda bylo fakt jiné.
Nevím, co víc dodat, milovníci "duchařin" - tohle musíte mít. Jsem nadšená.