Jidu Jidu komentáře u knih

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

(SPOILER) Jasný, já vím, že v tomto žánru objevujeme jiné hloubky než ty myšlenkové, ale čeho je moc, toho je příliš.

Hlavní hrdinka je vykreslena jako absolutně nezkušená naivka, která neví, co chce. Takže celá ta "dark romace" spočívá v tom, že si odmítá přiznat, že Kinga chce.

King - rádoby drsný kluk, který vlastně, až na jednu scénu, vůbec drsný není.
A pokud čekáte knihu plnou scén, tak vás také zklamu. Je to nudné a SPOILER reálně se spolu postavy vyspí v poslední čtvrtině knihy.

Abych na knihu jen neprskala, tak chválím vedlejší dějovou linku, která mě dost možná donutí přečíst si i další díly, protože to skončilo neskutečně otevřeně a zajímavě. Co se mezi nimi asi tak stalo?

Pevně doufám, že i jejich vztah v dalších dílech dospěje do nějaké úrovně, jakou bych si v jejich věku představovala, a nebo že autorka dostojí svému slovu, že z Kinga se žádný hrdina nevyklube a rozjede to na plné obrátky. V prvním díle se jí to totiž absolutně nepovedlo a musím to hodnotit jako slabší podprůměr.

Závěrem už dodám jen to, že by si King měl dojít na neurologii. Tolik tiků v oku jsem ještě u člověka nezažila.

03.06.2023 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Tohle byla neskutečná jízda od první strany. Autor se nebojí zajít do extrému, takže otevírá témata polyamorie, podvádění, zakázané lásky, pomsty a touhy po penězích. V některých situacích jsem opravdu těžce trpěla a říkala jsem si, že tohle by mi můj chlap navrhnul jen jednou.

Opět, jak je už u Mosse zvykem, je zde spousta sexuálních scén, které vám nebudou absolutně příjemné, pokud nezastáváte výše zmíněný trend.

Celou knihu jsem si říkala, jak se tyto tři, zdánlivě nespojitelné, osudy mohou propojit a samozřejmě jsem na konci koukala s pusou dokořán. Závěry autor opravdu umí a zaručuji vám, že nebudete mít vůbec tušení, jak to dopadne.

Proč mi tento thriller přijde jako nejlepší, když řeší témata, která mi vůbec nejsou po chuti? No, právě proto, tolik emocí ve mně žádná kniha velmi dlouho nevzbudila. Vysloveně mě vytáčela, ale nemohla jsem se odtrhnout. Slupla jsem ji za jeden den.

02.06.2023 5 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

K této knize mohu říct snad jen to, že méně je někdy více. Na 440 stranách pozorujeme příběhy žen z různých generací, které měly těžký osud.
Bohužel je kniha plná detailních popisů různých zbytečností a dobrých 250 stran se vlastně nic neděje. Když už to vypadá, že se to rozjede, tak autorka uskočí k jiné postavě a celý proces začne znovu. To mi opravdu hodně vadilo a přiznám se, že jsem se prostě nudila.
Když se příběh konečně rozjel, tak musím uznat, že z psychologického hlediska byly situace popsány opravdu bravurně. Ukázka toho, jak dokáže jeden člověk totálně změnit charakter jiné osobě. Hlavní postavy mi bylo neskutečně líto, tohle si nezaslouží nikdo.
Co se ovšem povedlo, tak to je konec. Ten knihu opravdu zachránil a byl velmi dojemný.
Celkově musím říct, že jsem od knihy čekala daleko víc. Škoda! Kdyby byla více zaměřená na psychologii a myšlení hlavních postav a byla o 200 stran kratší, tak by to byla paráda. Takto bohužel...Velké zklamání!

30.05.2023 2 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Sex, drogy, party, dva kluci, kteří objevují svoji sexualitu a rozhodli se, že si zkomplikují život. Tohle knihu vystihuje nejvíce.
Kluci se rozhodli, že pokazí, zveličí a zdramatizují každou situaci, v které se ocitnou. A dle toho to i vypadalo.
Bála jsem se erotických scén, kterých tu opravdu není málo, že mi to bude nepříjemné, ale autorky to napsaly tak dokonale, že mě to vůbec nerušilo a prostě to k tomu sedlo.
Zaručuji vám, že v první půlce knihy budete nesnášet Eliase a v druhé Kennetha. Proč? To už budete muset zjistit sami.
Konec je absolutně dokonalý. Běžně nemám ráda příběhy, které zůstanou otevřené, ale opět - tady to sedlo.
Pozorný čtenář objeví paradox mezi koncem a jednou větou, kterou pronesl Elias. Třeba to tak vidím jen já s kamarádkou, ale zaujalo mě to a vzpomněla jsem si na tu situaci.
Celkově knihu hodnotím na 100%. Prostě a jednoduše - nemá to chybu!

25.05.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Třetí díl této série se konečně věnuje jen a jen případu jeho zmizelé manželky. Moc jsem se na něj těšila po konci druhého dílu a dostala jsem parádní jízdu.
Scén s holčičkami je tu daleko méně, a když už tu jsou, tak rozhodně nejsou vtipné. Kolega také vaří méně odporného čaje, je to tu tak 3x - to je přijatelné. Autor se opravdu zlepšuje a toto se neskutečně povedlo.
Kett se opět vrhá do nesmyslných situací, kde riskuje život, ale to už k této sérii prostě patří a počítala jsem s tím.
Celkově sérii doporučuji a opravdu mohu zaručit vzestupnou tendenci. Nenechte se odradit prvním průměrným dílem, stojí za to vydržet a dozvědět se pravdu o Billie! Já byla velmi překvapená.

22.05.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Chlad, až praskají zuby, nemoci, kdy postavy krvácí z různých míst na těle, hlad a zoufalství. To vystihuje tuto knihu nejlépe.
Terror je obrovská záležitost, má skoro 650 stran velkého formátu. Písmo je drobné a odstavce dlouhé, takže čekejte, že s knihou nějaký ten den strávíte. Ale stojí to za to.
Ano, jsou tam hluchá místa, kdy se opisují a popisují věci a různé situace, které by mohli být třeba na půl stránky a tady jsou na čtyři, ale to ke knihám tohoto rozsahu prostě patří.
Celkově je kniha dokonale propracovaných dílem. Úplně mě mrazilo v zádech a soucítila jsem s námořníky. Autor odvedl neskutečnou práci a předvedl obrovský talent. Smekám.

Les Les Jan Hlubek

Kniha je malinká a má jen pár stránek, ale příběhu nic nechybí. Klasické strasti puberťáků vystřídá strach o život. Místy jsem se bála. Tyhle entity, různé nepochopitelné jevy atd. mě dost děsí, takže účel splněn! Zároveň tu máme pár nečekaných a vtipných scén, kdy jsem se upřímně zasmála. Opravdu spokojenost a krásný úvod do žánru, který jsem si nyní hodně oblíbila. Doporučuji.

19.05.2023 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Úvodem - kniha je opravdu extrémní, krvavá, plná detailních popisů jednotlivých situací, zvrácených sexuálních scén atd. Takže ji určitě nedoporučuji slabším povahám.
Povíme si to narovinu. Knihy od Marka kupujeme a čteme proto, abychom zašli právě do toho extrému. Aby nám bylo lehce zle a i jsme si ťukali na čelo s myšlenkou, jak tohle mohl sakra někdo napsat. A tahle kniha vám to dá na 100%.
Je to brutální, je to zvrácené, je to odporné. Kdo čte příběhy od tohoto autora, tak už překvapený nebude, kdo ne, tak vám šok můžu zaručit. Moc dobře si pamatuji na mé dojmy po dočtení Bestie. Byla to do té doby jednoznačně nejbrutálnější kniha, jakou jsem četla.
Malá výtka patří první polovině knihy, kdy se nic moc nedělo a bylo to lehce zdlouhavé. Pak se to rozjelo do obrovských obrátek a já jsem s knihou spokojená.

Hádka Hádka Victoria Jenkins

První půlka knihy je celkem nuda. Victoria se snaží vykreslit prostředí a vytvořit atmosféru, ale lehce neodhadla dobu, kdy to tajemství odhalit a lupla to na poslední třetinu knihy v rychlém sledu.
Oceňuji námět, který je originální, i když za mě lehce předvídatelný. Zpracování je zajímavé, příběh vypráví Hannah a Olivia, které se střídají po jednotlivých kapitolách.
Celkově knihu doporučuji lidem, kteří by tento žánr chtěli zkusit a nechtějí jít hned do extrémů. Já tento žánr čtu stále a už mi to přišlo moc prvoplánové a jednoduché.

19.05.2023 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Parádní oddychová detektivka. Děj se odehrává v malé vesničce, kde každý zná každého a nyní každý také každého podezírá, protože jeden z nich je vrah.
Je to opravdu odpočinková detektivka s vtipnými pasážemi, debatami o umění a neustálém bavení o počasí.
Co bych vytkla a za co jednu hvězdičku uberu jsou francouzské nepřeložené výrazy. Něco je jednoduché a dojde vám, co říkají, ale něco ne, a to mi fakt vadilo.
Celkově knihu doporučuji lidem, kteří mají rádi detektivky, ale nemusí moc krvavé a detailní popisy jednotlivých vražd, to tady skoro není.

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Toto je kniha, která by před vznikem internetu a mobilních aplikací byla všem pro smích. Přeci by nikdo nebyl tak hloupý! No, dneska je to bohužel realita.
Ukázka toho, že když někdo bezmyšlenkovitě posílá fotky, videa a sdílí svůj osobní život s někým cizím na internetu, tak se mu to může šeredně vymstít.
Lukáše nebudete mít rádi. Jak je jasné dle anotace, tak se s Královnou sbližuje, i když nemá vše ukončené, a proto vám někdy erotické scény budou proti srsti. Nebo alespoň mně byly.
Co se týká konce, tak to je neskutečná jízda a vůbec, ale opravdu vůbec jsem neměla tušení, kdo za tím stojí a kdo je tajemná Královna. To se autorovi opravdu povedlo.
Jednu hvězdičku strhávám za množství erotických scén, přeci jen to má být primárně thriller a to tady dost často ustupovalo do pozadí. Jinak jsem moc mile překvapená a těším se na další knihy od autora

19.05.2023 5 z 5