Jidu Jidu komentáře u knih

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

Antonie nám představí krásný, milý a také smutný příběh dvou hlavních protagonistů, kteří si na svůj věk prožili až až.

Mia mi neskutečně přirostla k srdci. Její obavy z nových začátků, opatrnost a také láska k tanci, to je něco na mě.

Jako další plus knihy musím zmínit určitě playlist, který když si přehrajete, tak si Miu a celkově zmíněné situace, představíte o to líp.

Oceňuji, že postavy byly opravdu komplikované a nebylo to vůbec povrchní. Přiznám se, že s tímto mám u podobných knih často problém. Tady to není.

Taky nedojde k žádnému prodlužování v milostných a celkově vztahových scénách, příběh je svižný. Důvodem bude asi i rozsah - 150 stran. Tady je přesně ukázáno, že méně je někdy více.

Malinkaté zklamání je za mě úplný konec, který je dost na pokračování. Asi bych to snesla maličko více dotažené.

Celkově knihu opravdu doporučuji. Je to taková jednohubka na večer, která ale chytí za srdíčko.

15.02.2024 5 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Začnu vypíchnutím nádherné obálky. Ta se opravdu povedla a přesvědčila mě o tom, že si knihu chci přečíst. Ano, stačí mi tak málo. A co teprve ořízky?! Tam snad ani nekouknu na žánr .

A teď už k příběhu. Originální a skvělý nápad! Cestující hotel, lidé, kteří touží po obrovském dobrodružství a jsou ochotní podstoupit vše, jen aby se do hotelu dostali, to je slibný.

Samotná hlavní postava Jani nemá lehký život, snaží se udržet nad vodou a práce v hotelu by byla přímo úžasná.

No jenže pak se dostáváme k zpracování. Já vím, je to YA, ale safra to vážně musí všude být naivní a hloupá hlavní hrdinka? Nedělej to a to, zabije tě to. Jéé, tak šup na to.

Samozřejmě nesmí chybět absolutně předvídatelná romantická linka, kdy (klasicky!) Jani neví, jestli s ním chce být, jestli je to dobrý nápad, ale když něco potřebuje, tak je to nápad přímo geniální! Teda, ti chlapi mají v YA fantasy ale trpělivosti!!

Co se týká samotného konce - ten je takový trochu pohádkový, ale několik zvratů, které jsem nečekala, tam je, takže za mě rozhodně knihu pozvedl.

Celkově knihu hodnotím jako lehký nadprůměr, právě díky tomu závěru a námětu. Maličko ubrat na klišé a bylo by to geniální. Achjo, možná je načase si přiznat, že patnáct už mi nějaký ten pátek není!

31.01.2024 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Tak jsem chtěla zkusit něco jiného, než její fantasy, že mi to třeba sedne, ale bohužel.

Přiznávám hned na začátku, ze o Jackovi jsem měla absolutně kusé informace, nezajímala jsem se o něj, takže jsem čekala, že mi autorka přinese hodně nových informací o něm, jeho vraždách atd.

Ale bohužel, tohle jsem opravdu věděla i já. Zapnete-li google, tak do půl hodinky víte víc, než co je obsaženo v knize.

Bohužel i sem Kerri hodně cpe romantickou linku, takže je to styl "otevřeme tělo, vyndáme játra, jéé, ten je ale hezký, ten můj kolega." A tak stále dokola.
Samozřejmě, jak je tedy u knih autorky zvykem, nesmí chybět hloupá hlavní hrdinka. Venku řádí sadistický sériový vrah, tak hurá v noci do ulic, já ho přemůžu - tohle bylo její uvažování a fakt mě to štvalo.

Knihu maličko zachránila tak poslední pětina, takže hodnotím alespoň na 20% a já už od autorky nic zkoušet nebudu. Zkrátka jsme si nesedli, ale věřím, že někdo bude z jejího odlehčeného stylu psaní nadšený. Já čekala více informací a méně vztahových dramat.

31.01.2024 1 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Pane jo! Tohle byla emoční jízda. Autor nás zavede jak do hudebního světa plného alkoholu a všeho možného, tak do absolutně dysfunkčních vztahů, z kterých mi nebylo vůbec dobře. Zároveň ale vím, že tohle se děje dnes a denně.

Psychický nátlak na Rippera byl obrovský! Ponižování, zesměšňování, fyzická nadvláda, to vše musel zažít. A to si vybralo svoji daň.

Z nadaného hudebníka, který má před sebou nadějnou kariéru a celkově život, se stal vzteklý, smutný a pro některé lidi až zlý člověk.

Bylo těžké pozorovat, jak postupně zahazuje svůj potenciál na vše a rezignuje. Celý život mu někdo hustil do hlavy, že je méněcenný..a on tomu začal věřit. Až to vše bouchlo...

Autor opravdu neskutečně vykreslil psychickou tyranii, kterou Ripper prožíval. Úplně se ve mně vřela krev a chtěla jsem do knihy skočit a toho, budu slušná, prevíta proplesknout.

Jednu hvězdičku beru za slang. Chápu, že to chtěl autor udělat autentické, z hudební skupiny, ale přeci jenom to už bylo moc. Každý z členů kapely měl totiž něco .

Celkově knihu bez debat doporučuji. Je to velmi silné dílo.

31.01.2024 4 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Tohle je přítomnost a nedávná minulost. Koncentrační tábory a vyslýchání jako z dob socialismu u nás není všude minulostí, ale každodenním chlebem.

Fuj, mně bylo zle! Mihrigul byla normální mladá dívka, toužící po vzdělání, cestování a rodině. Bohužel ji ale režim a vláda hodili klacky pod nohy.

Ocitla se v úděsných podmínkách, zažívala něco, co by neměl zažít nikdo. Neskutečně mi to trhalo srdce a celou knihu jsem si říkala, jak jsou lidé vůči sobě zlí.

Tohle nebylo vůbec lehké čtení a nevím, co víc dodat. Kniha by měla být povinnou literaturou, protože se o této situaci nemluví a tutlá se.

31.01.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Prvně si řekneme plusy, kterých má kniha opravdu hodně. Příběh je neskutečně čtivý. Hluchá místa nenajdete, přeci jen má 256 stran, takže na to nemáme prostor. Kamarádka hlavní hrdinky vás donutí se smát na celé kolo.

Můžeme pokračovat! Jemná romantická linka, za mě originální námět. To vše mě nutilo číst a číst. ALE! Já se vůbec nebála.

Regulérně, já se potento i z vlastního stínu, ale tady byly tak dva momenty, které nebyly příjemné, ale to je vše!

Bohužel, tohle je za mě obrovské minus. Ač to bude znít všelijak, tak jsem se opravdu více nasmála, než "nabála". Porovnám-li to s Pod hladinou, tak tohle je opravdu čajíček.

Nicméně knihu beru celkově jako takový pilotní díl. Třeba nás zaskočí v těch dalších.

Když by mi někdo řekl, že si přečtu horor, který mě nebude vůbec děsit, a i tak mu dám 70%, tak bych si ťukala na čelo. Jenže tady je vše ostatní tak dokonalé, že víc než 30% nevezmu a s klidem doporučuji .

Kdo třeba chce tento žánr zkusit, ale není na takové drasťárny, jako jsou Ukradené jazyky apod., tak tohle je jasná volba.

Celkově knihu hodnotím na 70%, tady se přikláním spíš k těm 60%, když není možnost dát půl hvězdičky.

31.01.2024 3 z 5

Chata u jezera Chata u jezera Edwin Hill

Když jsem knihu začínala číst, tak jsem měla obavu, protože na DK měla pouze 63%. Ale mně se teda líbila o mnoho víc.

Za mě je příběh dost originální. Hester, která hledá ztracené věci a lidi. Dva další pošuci, kteří ukazují, jak by fakt neměl vypadat žádný vztah. Manipulace, psychické poruchy, porouchané rodinné vztahy, ukázka toho, jak vzhled dokáže zblbnout ostatní. No pěkně ponurá kniha! Ale to by za mě thriller měl být.

Pro ty, co mají rádi i krvavé detaily, tak zde byly a ne zrovna málo, takže já byla spokojená, že si autor nebral servítky.

Samotné rozuzlení bylo super. Hodně emotivní, dost smutné. Taky vypíchnu, že i když je kniha prvním dílem série, tak je zcela ukončena a hádám, že návaznost bude jen v tom, že půjde o případy Hester.

Celkově knihu hodnotím na 80%, já jsem spokojená.

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Tak tohle je opravdu krásná jednohubka! Plno nádherných ilustrací, úžasný papír. Opravdu sběratelský kousek.

Musím říct, že kdybych tohle četla jako první knihu od mistra, tak bych nadšená nebyla. To jsem právě udělala chybu s jeho Holčičkou, která měla ráda Toma Gordona. Ale teď, když už autora přeci maličko znám, tak jsem viděla jeho jasné znaky. A co tam nebylo, to jsem si dokázala v klidu domyslet. Co si budeme, autor je prostě originál a na jeho pochopení a oblíbení je mnohdy potřeba trochu času, takže tohle jako první věc od něj nedoporučuji.

K samotnému příběhu. Máme zde kapitoly po měsíci, úplňku, při kterých řádí bestie, vlkodlak. Krvavá záležitost, záhada, náboženské prvky, no jak jsme u mistra zvyklí.

Rozuzlení zajímavé, pro mě nečekané a napínavé.

Celkově má kniha kolem 60 stran textu, takže příběh není úplně perfektní, za což beru jednu hvězdu, ale jinak spokojenost.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

(SPOILER) Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale jsem mile překvapena! Těžké téma, pojednávající o zneužívání dětí vlastním učitelem z divadelního kroužku, to je prostě mazec samo o sobě.

Autorka dokonale popsala a vyjádřila dětské smýšlení, kdy si holčičky neuvědomovaly, že se děje něco špatného, protože byly právě zmanipulované. To se mi opravdu moc líbilo, že to zvládla takto podat.

Dokázala ve mně vzbudit silné emoce ne jen samotným příběhem, ale právě i stylem psaní, podáním. Ti dospěláci byli na pěst!! To jsem se navztekala, že nemám slov.

Zároveň tu nebyly detailně popsané scény samotného zneužívání, nesnažila se nás šokovat brutalitou, ale právě psychologií.

Za zmínku stojí určitě i styl stránek a celkově knihy, který je právě jako scénář, takže velmi kreativní a originální, když jde právě o něj.

Jednu hvězdičku vzít musím za občasná hluchá místa. Mohlo to být o trošičku kratší a bylo by to dokonalé.

Co víc dodat! Celkově knihu moc doporučuji, stojí to za to!

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Jo, tohle se povedlo. Prohřešek se mi také líbil, ale byl maličko (ok, hodně) přeplácaný a neskutečně neuvěřitelný. Tohle by klidně mohl být reálný příběh.

Kapitoly se nám střídají, vždy jedna z pohledu matky, druhá z pohledu dcery. A to já zkrátka můžu. Dodává to příběhu napětí, protože se vždy v nejlepším přestane a musím číst dál a dál!

Pachatele jsem maličko tušila, ale to u mě neberte v potaz. Já čtu měsíčně minimálně pět thrillerů, takže vím, co mám hledat a čekat.

Oceňuju, jak autorka vykreslila psychologii postav. Nejlepší, ufňukané, kamarádce Holly jsem měla 100 chutí plesknout. Takovou sebelítostivou dámu byste pohledali.

Celkově má kniha šmrnc, napětí, je akorát dlouhá, takže není prostor pro hluchá místa a moc mě bavila.

Jedna hvězdička dolů za klišé typu alkoholismus apod. To tam bylo úplně navíc. Jinak ale pecka a moc doporučuji!!

Článek II. Článek II. Jiří Šimáček

Ke knize jsem se dostala díky štafetě a objevila jsem novou lásku. Období druhé světové války bylo kruté samo o sobě a dělá mi problém jen o těch zvěrstvech číst, ale mít k tomu ilustrace? UF!

Vypálení Lidic, krutost vojáků, kdy zabíjeli i ty, které nemuseli, které neměli v rozkazu, zhovadilost výslechů..to vše zde je. Nepřikrášlené, drsné a smutné. Jak toho mohl člověk člověku dělat? Jací fanatici vznikli? Fuj, úplně mi je špatně.

Komiks je za mě absolutně bravurní. Myslím, že je v něm neobvykle dost textu, ale to si úplně netroufnu hodnotit. Každopádně kapitoly s obrázky prolínají ty, kde je podrobnější info k dovysvětlení příběhu, kdyby jej někdo neznal.

Myslím, že tahle kniha by mohla v budoucnu být povinnou četbou. Mladí čtou méně a méně, ale tohle je zvládnutelné (přeci jenom je to komis) a všeříkající. Takové kruté shrnutí.

Co víc dodat! Smekám jak před ilustrátorem, tak před autorem. Dokonalé dílo a díky za něj.

10.01.2024 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Vítejte v pekle! Emilia a Ira do jednoho takového jdou a rozhodli se, že nás, čtenáře, pěkně potrápí.

Myslím, že Emilia má nějakou duševní poruchu, asi schizofrenie, protože si velmi často v hlavě říká, jak je Ira hodný a pozorný, ale její papulka povídá úplně něco jiného!

Ano, opět se nám holka předvedla. Je naivní, hloupá, ale myslí si, jak je drsná a hustá. Přitom nebýt Iry, tak je dobře 10x po ní. Ale tento detail budeme ignorovat. Všichni hříšní princové by se jí měli bát!!

Kniha je plná (ne)erotických scén, které postupně převezmou nadvládu nad světem a propracovaným dějem. Než se do toho "pekla" jen dostaneme, tak musíme přežít všechny možné pubertální představy a kdo ví co ještě.

Kdyby to bylo aspoň fakt naplno, že se spolu vyspí. Hříšní a sexy princové, ty asi moc trpělivosti mít nebudou. Ale tady je Ira hotová cudnost...až do konce knihy.

Bohužel, tohle bylo zklamání. Nevím, co bych víc řekla. Dobrý nápad, katastrofální provedení. Řekli byste, že tam není sex, protože to je YA, ale on tam je, jen ne mezi hl. postavami. No logika nikde.

Celkově se nám opravdu z fantasy stává nepovedený erotický román a to mě teda nebere. Když už nechtěla dotáhnout fantasy k dokonalosti, tak to měla nabombit do erotiky. No, do třetího dílu nejdu. Škoda.

10.01.2024 1 z 5

Prežila som africké peklo Prežila som africké peklo Dominika Würll

Tohle bylo opravdu peklo. Kdo četl Utrpení těla, tak tohle je napodobenina první povídky, akorát podle skutečné události.

Krásný sen, úžasné dobrodružství...jen se bohužel extrémně zvrtne. Nedávno jsem dokoukala mini seriál Extraktoři a tohle je něco podobného, jen pro Alenu horšího, jelikož jí opravdu ublíží tak, jak nejvíce jde.

Důvěra ve špatné lidi, zoufalství, touha po vysvobození v podobě smrti, ale i naděje a boj, to vše v knize najdete.

Vůbec nevadilo, že byla v sk. Po chvíli jsem si zvykla a příběhu to absolutně nepřekáželo.

Buďme opatrní na to, kam se vydáváme, a jak se tam vydáváme, v jaké společnosti. I ta nejmalebnější krajina může skýtat velké riziko a nebezpečí, na které Alena doplatila. Úplně mě mrazí.

18+ je na obálce zcela oprávněně, je zde spousta násilí, týraní, mučení.. slabým povahám by to neudělalo to dobře.

Nicméně za sebe knihu doporučuji, jako takové upozornění a varování. Příběh je napsaný autenticky, bez příkras, krutou realitou.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Přiznám se, že jsem si jako dost lidí na první pohled myslela, že jde o fantasy...No, tak to rozhodně ne.

Ukradené dětství, zážitky, které nemá mít žádný dospělý, natož dítě..Já až nemám slov.

O tento stát jsem se zajímala dost povrchně, takže jsem docela koukala, co se tam dělo.

A samozřejmě zde máme náboženské fanatiky, kteří jsou absolutně na palici a člověk by je nejradši odstranil z planety. Tolik zla, co se stalo v historii ve jménu jakékoli víry, protože je nějaký "lidský vyvolený" zmanipuloval, to fakt není normální.

Kromě smutného a strhujícího příběhu je v knize veliké množství zajímavých informací právě o daném státě, kultuře, způsobech apod. To mě moc bavilo, nahlédnout do jejich standardů.

Celkově knihu hodnotím na plný počet. Je napsaná bravurně, autenticky a opravdu vás nenechá klidnými..

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Tohle je tak multižánrová kniha! Horor, thriller, detektivka, fantasy, to vše zde najdete.

Barker střídá krátké, úderné kapitoly s dlouhými a podrobnými popisy, takže nikdy není nuda. Když už cítíte, že další kapitola podrobností by byla moc, tak tam hodí právě nějakou krátkou bombu, která vás udrží perfektně ve střehu.
Zaručuji vám, že vůbec nebudete vědět, kdo za vším stojí. Při čtení jsem měla pocit, že s vývojem příběhu mám neustále větší a větší množství otázek. Už jsem si říkala, že přeci tohle nepůjde nijak rozuzlovat!

No, šlo! Autor má geniální mozek, to nejde říct jinak. Opravdu všem doporučuji k přečtení, i když je kniha obr. Jak rozsahem, tak formátem, ale nebojte se toho.

Postavy vám přirostou k srdci, budete mít pocit, že v příběhu jste, jak je vše úžasně popsáno a představeno...No já bych vám tady mohla vyprávět do aleluja, tak moc mě to bavilo.

Každopádně nebudu zdržovat a jen vám povím - tohle je must have kniha.

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Tak tohle bylo zajímavé. Čekala jsem klasický thriller, ale byla to spíš detektivka s prvky thrilleru, která mě od prvních stránek zaujala, ale pak nastalo to "ALE".

I když má kniha jen 384 stran, tak je psaná stylem Kinga. Nová kapitola je odstrčena jen pár řádky a jede se dál. Takže ve výsledku se dostáváme třeba k 450.+ stranám klasického stylu psaní.

Takže se stalo to, co se asi dalo čekat. Máme zde dost pasáží, kde se to natahuje, opakuje a napíná až hrůza.

Stále jsme si říkala, že se to snad rozjede, že autorka odhadne, kdy to rozbalit.
Bohužel. Konec je otevřený, nic neříkající a ukvapený. Nejedná se o sérii, takže pokračování nebude, což mě dost zklamalo, jelikož když se začne dít něco zajímavého, tak BUM! The end.

Oceňuji námět, líbí se mi, že zde figuruje i dětská mysl atd., ale není to dotažené. Je to veliká škoda, protože kniha měla veliký potenciál a většina děje mě bavila, ale to opakování a konec nemůžu odpustit.

Celkově hodnotím na 70% a je škoda, že autorka neodhadla ten rozjezd příběhu. Jinak by to byla pecka.

Všechna ta krev, co nás spojuje Všechna ta krev, co nás spojuje Camilla Bruce

Rodina pošuků, toxické vztahy, toto vypadalo fakt nadějně. Hlavně, když je kniha inspirovaná skutečnými událostmi.

Ale bohužel, to provedení je jaksi nešťastné. Měla jsem docela problém se do knihy začíst (asi 80 stran), a i poté mi přišly postavy totálně ploché a nudné. Chápu, že autorka se snažila příběh oprostit od emocí, protože je v té rodině nikdo ani neměl. Láska, soucit, to by tam bylo pomalu sprosté slovo, ale nějak to pro čtenáře přepískla, takže mě to nevtáhlo do děje tak, jak bych si představovala.

Velký problém mám také s tím, že autorka se inspiruje skutečnými událostmi jen velmi okrajově. O rodině těchto sériových vrahů existuje pramálo informací, takže příběh je z 90% vymyšlený. To se ale dozvíte až na samém konci. Podle mě by to mělo být řečeno na začátku.

Každopádně! Příběh byl zajímavý, nic podobného jsem nečetla. Co sakra dokázali udělat pro pár šupů, to mi nejde do hlavy. Také je super, že je zde několik úhlů pohledu. To já v knihách mám ráda. Líbily se mi i seance, které hlavní postava pořádala, bylo to zajímavé, jak se lidi nechali utáhnout na vařené nudli.

Celkově byla kniha po V zahradě zášti slabší, ale rozhodně stojí za přečtení, už jen kvůli tomu originálnímu námětu.

Já dílo hodnotím jako lehčí nadprůměr a doufám, že mě autorka příště ohromí trochu víc.

Znalost Znalost Adam Ficenec

První kapitola mě namlsala, že jsem čekala fakt pořádnou, chlapskou fantasy. No jenže ejhle!

V téměř každém YA v tohoto žánru máme školu, tady tomu nebylo jinak. Jenže bohužel, výuka předmětů maličko převzala nadvládu nad příběhem.

Ač oceňuji magii Prachu, která je opravdu zajímavá a propracovaná, tak když o ní čtete v pátém, nudném předmětu, tak je to prostě moc.

Jak jsem již řekla, dle první kapitoly jsem čekala masakr, ale tady se akce někam schovala. Byla zde jen jedna scéna, která byla trošku krvavá, ale tam se zase hlavní postava chovala úplně nelogicky a tohle by nikdo neudělal.

Námět je super, opravdu ano, na prvotinu kniha není špatná, stále ji hodnotím jako nadprůměr, ale kolem cca 70. strany to začne být pořád dokola.

Také bych moc doporučila zásah někoho, kdo uvidí chybky a opakování. Na jedné straně bylo jméno hlavní postavy 10x, a to nemluvím o dalších zmíněných. Chtělo by to maličko učesat.

Závěrem - kniha má originální námět, je zajímavá, stoji za přečtení, ale to, co mi bylo slíbeno, jsem nedostala. Ovšem pokud chcete vědět podrobné detaily o fungování světa a jeho magie, tak doporučuji. Věřím, že autor druhý díl natříská, že mi spadne brada, a já osobně tomu ještě šanci dát.

Celkově hodnotím na 60%, na prvotinu dobrý.

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Krátká, skvělá, strhující, tak bych mohla tuto knihu shrnout. Příběh nám autorka představila na 188 stranách, což je na thriller poměrně nezvyk, ale pro mě to bylo fajn překvapení.

Stručné, úderné a neokecávající kapitoly, zajímavé obrázky, které všemu dodávají tajemnou atmosféru, to vše zde najdete.

I když jsem pachatele trošku čekala, tak konec byl překvapující a nechal poměrně dost otázek. To je jedno malé mínus, které ke knize mám.

Další problém je, že děj končí na dnešní thrillery extrémně tradičně a přijde mi, že se na to dneska hází vše. Plus není úplně logický. Nebudu vám spoilerovat, ale pár nedokonalostí tam je.

Celkově je kniha ale opravdu super. Hlavní postava je záhadná, postupně odhalujete její temná tajemství a vrtá vám v hlavě, co se stalo. Jo, to mě bavilo.
Já si rozhodně přečtu další příběh z pera autorky, pokud nějaký vydá!

Za mě spokojenost, maličko to češtinářsky učesat a doladit nejasnosti a bylo by to na 100%. Takhle hodnotím na 80 a na prvotinu je to sakra dobrý!

05.01.2024 4 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Tak kde začít. Prvně poděkováním, že autorka toto téma otevřela a napsala o něm knihu. Sama mám opravdu dost kamarádů homosexuálu a vím, co zažívali, když měli přiznat svoji orientaci svým blízkým. Takže jsem čekala návod, podporu, psychologické vysvětlení. Jenže..

Celá kniha je spíše o vztazích, které jsou extrémní, toxické, promiskuitní a nevím co vše možné. Ano, jako je promiskuita u hetero, tak je i u homosexuálů, ale opravdu to tak nepraktikuje každý, a to v této knize bylo dost za hranou. Takový styl "každý s každým".

Na to, že kniha dle DK nemá štítek v erotice, tak zde bylo dost detailně popsaných milostných scén a to, co jsem si myslela, že kniha bude obsahovat, tak zde bylo jen okrajově - psychologie.

Máme tu kamarádku hlavní postavy, vystudovanou psycholožku, která nám sem tam něco nastíní, ale pocity Borise, obavy, strach, to tu není úplně dobře popsáno. Ve výsledku to prostě "vybalí" a je to.

No a finále knihy mohlo být asi maličko méně přeplácané, více logické. Tohle bylo čistě pro šokování, ale reálně by se to nestalo.

Celkově má kniha originální a rozhodně pomocný námět, ale maličko se z toho stal erotický román s prvky psychologie, a to jsem úplně nečekala a nechtěla. Proto hodnotím na 60%