Chata u jezera

Edwin Hill ve svém debutu, mysteriózním thrilleru s brilantní zápletkou, představuje harvardskou knihovnici Hester Thursbyovou, která má zvláštního koníčka: hledá ztracené věci. Hester totiž velmi dobře ví, že i v digitálním věku lidé potřebují pomoc při pátrání. Obvykle si ji klienti najímají, aby našla informace nebo biologické rodiče adoptivních dětí. Ovšem její nová zakázka je úplně jiná a – jak se záhy ukáže – mnohem komplikovanější a hlavně nebezpečnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409122/big_chata-u-jezera-vcC-409122.jpg 360

Hester Thursbyová 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Little Comfort, 2018

Kniha Chata u jezera

Lindulinek

Kniha se mi líbila. Občas byly situace poněkud neuvěřitelné, ale zápletka fajn.

Bee240

Dnes jsem dočetla knihu která nemá na databázi vůbec dobré hodnocení ani komentáře.
Vždy než se pustím do nějaké knihy pročítám si co si o ni čtenáři myslí...takže když jsem se pouštěl do Chaty u jezera čekala jsem guláš všeho možného.
Proto mě kniha překvapila - příběh Sama a Gabea mě zajímal a pomalé odkrývání jejich minulosti mě bavilo. Jejich odlišné osobnosti dávali příběhu tu správnou šťávu - Sam je podle všeho chytrý, krásný a velmi přizpůsobivý. Jeho jediný cíl je dostat se k vyšším vrstvám a k penězům...to ovšem přináší i spoustu problémů. Zato Gabe je ušlápnutý, bez sebevědomí a s různými posedlostmi a touhami.
Jak se ukázalo kniha je o minulém a současném životě dvou zlomených kluků kteří to neměli v životě lehké. I když každý jinak a ne vždy si za to nemohli.
I když se mi kniha četla dobře tak jí dávat jen tři hvězdy a to z jediného důvodu. Je tam moc postav které mi byli nesympatické.
Knihu bych úplně nezařadila do detektivek, ale jako psychothriller který nahlíží do osudů dvou mladých a naprosto odlišných můžu je to dobré čtení.
Ze začátku jsem nevěděla proč se kniha jmenuje Chata u jezera, ale časem se ukázala že je to velmi důležité místo a okolí a celkově atmosféra tohoto místa byla dobře popsaná.
Abych to shrnula nápad to byl dobrý, psané to bylo také dobře...jen bych odstranila pár osob a bylo by to super. A velké plus za hlavní postavu Hester - 140 centimetrů vysokou knihovníci...která se občas živý hledáním lidí.

SilvieSisinka

Trochu gulášek.Precist se to dá,ale jen jednou.Kdybych ji nečetla nic by se nestalo.

Janík511

Navzdory hodnocení zde se mi kniha četla velmi dobře a dějová linka vůbec není špatná. Kniha má několik hluchých míst včetně posledních pár desítek stran, ale jinak solidně napsaná prvotina. Knihu jsem si užila, naladila mě hned o začátku, což se mi nestává tak často od trháků s vyšším hodnocením a přesto si ráda přečtu i další díl s Hester.

SugarDolly
17.10.2020

Ach jo, všechny tyhle "trháky" jsou na jedno brdo. Bohužel, nic originálního jsem v této knize neobjevila.

DriftBooks
27.09.2020

Tuhle knihu jsem dočetl, ale s odřenýma ušima. Je to prvotina, to beru v potaz. A nutno říct, že má v sobě několik velmi hezkých "literárních" momentů. Ovšem dost mi vadilo, že autor příběh tu a tam malinko ohýbal nehledě na logiku a na realističnost, protože zrovna tudy potřeboval vést příběhovou linku. Ale jistě, řeknete si – vždyť autor je Bůh. On píše příběh a on si může vymyslet cokoliv. Ale nesmí zapomínat, že každý spisovatelský Bůh potřebuje také stádo svých věřících čtenářů. A ne vždy je možné si vystačit s dogmatickým přístupem. I když… nejedné církvi se to veleúspěšně daří už tisíce let, takže mimo jsem třeba jenom já…

Další věc, která mi vadila – a to vcelku hodně – byl takový ten moderní genderový guláš. Já jsem poměrně nadšený fanda všech možných různých anomálií, nebo lépe řečeno všech odstínů jakékoliv barvy. Ale tady jsem měl pocit, že se jedná o naprosto zřetelný kalkul. Jeden z hrdinů je homo, který se živí jako hetero gigolo. Jeho kolega – odložené dítě ze sirotčince – byl zneužíván pedofilními homo i hetero, kterým ho prodávali jeho pěstouni. Další postava je mužatka... Vyšetřující inspektorka odejde od manžela, projde coming outem a ožení se svou partnerkou. Hlavní hrdinka je liliputka, která do svého bytu leze dírou pro psy… Žije na hromádce se svým přítelem a vychovává dítě jeho sestry, která od své dcery utekla, aby se „našla“… Bla, bla, bla… Já chápu, že existují miliony lidí, kteří díky své odlišnosti trpí. A chápu, že je nutné o těchto odlišnostech mluvit a upozorňovat na rigiditu společnosti. Ale někdy je méně prostě více, že…

DominaCZ
20.07.2020odpad!

Jak bylo napsáno- děcko ve třech letech neumí mluvit, neumí se chovat a pak - je tam vlastně proč ?!!!!
Celkově ...nic moc.
Dělá ze sebe borku, ale přitom...a ono pátrat po někom, koho vám ukážou jako "sexy" puboše a je z něj pak rozkydlej boháč, je takový ...nudně typický.
Čekala jsem něco jinýho než klučičí věci.

orinka3
02.07.2020

(+ SPOILER) Napínavé to tedy bylo jen což. Spíš, než klasickou, logicky vystavěnou detektivku jsem to brala jako psychologickou sondu do duší deprivovaných kluků. Neměli to skutečně lehké, ale ten Sam byl od prvopočátku děsný vypočítavý a studený parchant, který hřešil na vyšší IQ a líbivý zevnějšek. Sociopat. Nevadilo mu vypěstovat závislost v Gabovi, kterému to myslelo trochu jinak a který měl obrovskou touhu k někomu a někam navždy patřit. Až patologickou, a to se bohužel projevilo později. Sam byl jako chameleon a, jak správně podotkla jeho chvilková přítelkyně, jakoby to byla jen prázdná schránka, kterou mohla naplnit čím chtěla. Hester je trošku divná až výstřední, proč jí autor přisoudil povolání knihovnice, které k tomu nesedí, bůhví. Její neteř Kate byla odlišná od mé představy dítěte tohoto věku, ale co už. Zkrátka - čte se to výborně, ale je to až příliš americké. Závěr = obvyklé klišé a návnada na další knihu.