Chata u jezera

Edwin Hill ve svém debutu, mysteriózním thrilleru s brilantní zápletkou, představuje harvardskou knihovnici Hester Thursbyovou, která má zvláštního koníčka: hledá ztracené věci. Hester totiž velmi dobře ví, že i v digitálním věku lidé potřebují pomoc při pátrání. Obvykle si ji klienti najímají, aby našla informace nebo biologické rodiče adoptivních dětí. Ovšem její nová zakázka je úplně jiná a – jak se záhy ukáže – mnohem komplikovanější a hlavně nebezpečnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409122/big_chata-u-jezera-vcC-409122.jpg 3.274

Hester Thursbyová 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Little Comfort, 2018

Kniha Chata u jezera

renulka16
15.09.2022

Tohle se moc nepovedlo. Podle mě to bylo placani pátý přes devátý. Absolutně jsem nepochopila tu linku s Daphne. Žádná osoba mi nepřirostla k srdci. Nebýt knižní štafety, odložila bych ji hned.

genduna
11.01.2022

Za mě moc pěkná, poutavá kniha.

Dandulka
07.12.2021

Bylo to zajímavé a poutavé čtení, ale něco tomu přece jen chybělo. Taková ta jiskra. Snad je to tím, že jsem nejdříve četla druhý díl, což se mi stává velmi často.

Lindulinek
21.09.2021

Kniha se mi líbila. Občas byly situace poněkud neuvěřitelné, ale zápletka fajn.

Bee240
13.05.2021

Dnes jsem dočetla knihu která nemá na databázi vůbec dobré hodnocení ani komentáře.
Vždy než se pustím do nějaké knihy pročítám si co si o ni čtenáři myslí...takže když jsem se pouštěl do Chaty u jezera čekala jsem guláš všeho možného.
Proto mě kniha překvapila - příběh Sama a Gabea mě zajímal a pomalé odkrývání jejich minulosti mě bavilo. Jejich odlišné osobnosti dávali příběhu tu správnou šťávu - Sam je podle všeho chytrý, krásný a velmi přizpůsobivý. Jeho jediný cíl je dostat se k vyšším vrstvám a k penězům...to ovšem přináší i spoustu problémů. Zato Gabe je ušlápnutý, bez sebevědomí a s různými posedlostmi a touhami.
Jak se ukázalo kniha je o minulém a současném životě dvou zlomených kluků kteří to neměli v životě lehké. I když každý jinak a ne vždy si za to nemohli.
I když se mi kniha četla dobře tak jí dávat jen tři hvězdy a to z jediného důvodu. Je tam moc postav které mi byli nesympatické.
Knihu bych úplně nezařadila do detektivek, ale jako psychothriller který nahlíží do osudů dvou mladých a naprosto odlišných můžu je to dobré čtení.
Ze začátku jsem nevěděla proč se kniha jmenuje Chata u jezera, ale časem se ukázala že je to velmi důležité místo a okolí a celkově atmosféra tohoto místa byla dobře popsaná.
Abych to shrnula nápad to byl dobrý, psané to bylo také dobře...jen bych odstranila pár osob a bylo by to super. A velké plus za hlavní postavu Hester - 140 centimetrů vysokou knihovníci...která se občas živý hledáním lidí.

SilvieSisinka
14.04.2021

Trochu gulášek.Precist se to dá,ale jen jednou.Kdybych ji nečetla nic by se nestalo.

Janík511
13.04.2021

Navzdory hodnocení zde se mi kniha četla velmi dobře a dějová linka vůbec není špatná. Kniha má několik hluchých míst včetně posledních pár desítek stran, ale jinak solidně napsaná prvotina. Knihu jsem si užila, naladila mě hned o začátku, což se mi nestává tak často od trháků s vyšším hodnocením a přesto si ráda přečtu i další díl s Hester.

SugarDolly
17.10.2020

Ach jo, všechny tyhle "trháky" jsou na jedno brdo. Bohužel, nic originálního jsem v této knize neobjevila.