Oni

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře. A je toho ještě víc… Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva bývalí narkomani… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy. Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400643/oni-Jkk-400643.jpg 2.942
Horory, Literatura slovenská
Vydáno:, Carcosa

Kniha Oni

milunka21
předevčírem

Chápu, že někteří lidé nezkousnou určité scény. Ale zase bych to nepřeháněla tím, že autor to přehnal. Jsou tam věci o kterých se nemluví, ale věci, které se dějí. Ta kniha měla šokovat a naprosto to splnila. Správný horor má být napínavý jak kšandy a pokud je to vyvraždovačka, tak hold se vám ten kýbl zvednout musí, jinak to není pořádný horor. Tohle autor splnil na jedničku a já se těším na další jeho knihy. :-)

Martia

Nikoho neodsuzuju, ale co musí mít asi tenhle autor v hlavě..

Elsasbooks

Slyšela jsem hodně rozporuplné situace a tak jsem se rozhodla knihu přečíst. Četlo se to rychle a lehce, občas mi přišlo autorovo psaní amatérské. Děsivost a hrůza knihy mi nijak nevadily, i když takovéhle knihy normálně nečtu. Jako experiment to bylo dobrý, ale v pokračovat v čtení tohoto žánru nebudu.

ladyajva

Precteno za jeden vecer. Cekala jsem ducharinu, dostala jsem vyvrazdovacku.

Misa.K1
14. květnaodpad!

V půlce jsem odložila, ztráta času.

petaSk

První polovina byla kvalitní příprava atmosféry a postav (většinou nesympatických a hodných vraždy). Mnohé z nich měli nechutná tajemství a nestandardní sexuální fantazie nebo požadavky. Pak přišla vyvražďovačka, která ale ke konci ztrácela dech a závěr jsem prostě nepochopila.

Calix

Nebolo to zle ale Dom 490 bol lepsi, toto bolo opat az moc prehnane.

snehule
03. květnaodpad!

Na knihu, jejíž děj se odehrává v Branišovském lese, jsem se těšila (ano, moje chyba, čekala jsem něco ve stylu Trhliny). Tahle obludnost mě však jen okradla o čas.