JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Bavilo mě to. Dobrá oddychovka pro jednu letní neděli. Pozoruhodné bylo, jak se Marcovi vše stále zamotávalo.
Nejspíš časem na tuhle knihu zapomenu, ale četla se lehce a nenudila.
Věčně číst srdcervoucí romány nemůžu. To bych byla zoufalá z tíhy světa.

18.06.2017 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Ty jo, to zase bylo.
Zdánlivě banální příběh, sem tam až moc míjení a nedorozumění, ale copak je to v životě jinak? Kdoví, koho všeho míjíme, nechápeme a vidíme přes optiku růžových brýlí a nebo zase naopak až moc kriticky.
Jsem ten příběhář a rodinné ságy prostě miluju. Užila jsem si každou stránku. Moc mě mrzí, že je kniha už za mnou. Lituju, že jsem nečetla pomaleji.
Určitě doporučuji k přečtení!

11.06.2017 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

O světové výstavě v Chicagu jsem na začátku nevěděla nic. Čtu a čtu, dozvídám se, příběh se rozvíjí a temno a zlo tam někde číhá. Je přítomné a přitom ne zcela uchopitelné. I když jsem čekala úplně něco jiného, vůbec nejsem zklamaná. Naopak.
Zisk vědomostí mě na čtení taky hodně baví.

03.06.2017 4 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Četla jsem už před lety a dokonce několikrát. Útlá knížka se silným obsahem. Důkaz, že síla příběhu se od počtu stránek nijak neodvíjí. Safra, byla to ale odvaha, že?
Mám velkou radost, že kniha vyšla znovu. Díky, Mladá fronto.
Určitě doporučuji k přečtení.

01.06.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Cheryl, tohle se ti vážně povedlo. Zachránila ses. Tvé vyprávění je poutavé, zajímavé a velmi inspirativní. Díky za onu otevřenost a odvahu.
Jen ta příprava, ta ti vůbec nesla. Ale zase díky tobě vím, co bych udělala jinak a čemu bych věnovala pozornost.
Fakt, kdyby mi bylo 25 už bych začínala šetřit a měla bych v hlavě jen to, jak bych se na pacifický trail mohla dostat i já. :-)
Velmi doporučuji k přečtení všem a dobrodružným duším zvlášť. :-)

08.05.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Život je krásný, nevyzpytatelný a barevný, když ovšem nejsme nenávratně zpovykaní a máme kliku. Alice kliku měla. Jo jo, kdo by to od hodiny stepu čekal, že má takovou moc. :-)
Nepřeskakovala jsem, bavilo mě sledovat Alici a vývoj jejího příběhu. Občas jsem se vyloženě bavila jejími úvahami narušenými ztrátou paměti. Občas mi jí bylo líto.
Sama jsem musela přemýšlet, co všechno bych nevěděla já a kolik vzpomínek by navždy zmizelo, protože už by mi je neměl kdo připomínat.
Příjemná kniha, příběh mi dobře vyladil duši, trošku rozervanou četbou "Jasno, lepo, podstín, zhyna".

01.05.2017 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Melancholie bez naděje. Čtení těžký jak dešťový mraky na nebi.
Několikrát jsem chtěla knihu odložit, ne proto, že by se mi nelíbila, ale proto že jsem tu tíhu osamělosti, smutku a absolutní ztracenosti, kterou ani Jednooko nezměnil, nemohla unést. Nakonec jsem dočetla, vyčítala bych si, kdyby ne.
Doporučuju ke čtení, ale jen těm, kteří tu beznaděj unesou. Já si musím vybrat něco lehkého na dorovnání a nemůžu dát 5 hvězdiček. Kvůli smutku jen čtyři.
(a sobě čtyři čokoládové pralinky k tomu)

20.04.2017 4 z 5

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Naprosto originální cestopis od začátku až do konce. Bavila jsem se.
A taky mi bylo úplně fuk, jaký kalkul za tím je, protože to vyprávění prostě vtipný je.
No, umíte si představit, že naložíte lednici a jedete s ní kolem Irska stopem?? Jeden by myslel, že to snad ani nejde. A jde. :-)

14.04.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Čtu, čtu a čtu, běžím do konce, co to jde a najednou už toho na mě bylo moc. Škoda překombinovaného konce. Jako by autor náhle nevěděl co chce a pro jistotu si dal ode všeho něco? Nebo nás chtěl šokovat?
Mě tedy šokoval tak, že jedna hvězda dolů.
Jinak to za přečtení vážně stojí. Příběh je napínavý, temný a pro měl neodhadnutelný vývoj.

14.04.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Moc se mi to libilo. Min krve a hodne napeti, ocenuji. Sikana je strasna vec
Konec, pravda, mohl byt trochu jiny, ale beru i tenhle a tesim se na dalsiho Servaze.

01.04.2017 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Dewey měl ale kliku. A já jsem si přečetla milou knížku. Kočky mám ráda, knížky taky, dobrý to bylo.

30.03.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jsem příběhář a těmi Alena Mornštajnová nešetří. Její knihy jsou velmi čtivé a nekloužou po povrchu, ale naopak se hodně zarývají.
Hana, duše nešťastná. Kdyby se kterékoliv z jejích "kdyby" zhmotnilo, bylo by všechno jinak. Taková zátěž vin, že se s ní ani žít nedá. Bylo mi to tolik líto.
Pocity z četby budu určitě hezkých pár dní vstřebávat a od románů si teď musím dát pauzu.

21.03.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Příběh sám o sobě bezva, napínavě vystavěný, čtení mě bavilo. Nechtělo se mi ani přemýšlet, kdo je hlavní zloduch, hezky jsem si ho vyčetla.
ALE co se týká postav, fakt jsem si chvílemi přála, aby už si to Mia Krügerová vyřešila a z příběhů zmizla. To její naříkání a hroucení mi vážně leze na nervy.
Stejně se už těším na další díl.

20.03.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jsou pravdy a tajemství, které mají zůstat navždy nevysloveny. Které jsou na nic, protože umějí jen rozmetat život na miliony kousků a jejich nositel má mít dost síly na to, aby mlčel. Co pak má, touto pravdou obdarovaný, člověk asi udělat? Cokoliv učiní, vždycky je to na úkor někoho jiného. A "pravda" v téhle knížce ta teda stojí za to, v porovnání s ní se všechno, i případná nevěra, zdá jako procházka růžovým sadem.
I když mi dlouho trvalo začíst se, po půlce jsem už nemohla přestat. Dobře vymyšlené, výborně napsané a vypointované. Epilog byl skvělou tečkou.

12.03.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dobry a ctivy pribeh, ale pro me malo uveritelny zloduch navic obdareny obdivuhodnou dovednosti. Skoda.
Dalsi autorovu krimi budu cist s radosti zas.

09.03.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jo jo, take mi tenhle pribeh zhruba od pulky pripominal Zabijaky.
I tak to bylo napinave, ke konci trochu moc krvave. Hlavni postavy jsou zajimave, zive, uveritelne. Vitam i ty malo sympaticke, ktere dobre koreni dej.
Kdo za to vlastne mohl? Kdo byl vinik? Odplata nepomuze a nic nevyresi.
Hodne me bavila prvni polovina. Ta je za pet, druha za tri... dohromady ctyri hvezdicky. A uz se tesim na dalsi pribeh s Linnou.
Epilog me totalne zmatl. Nepatri k jine knize?

09.03.2017 4 z 5

(Re)kapitulace (Re)kapitulace Jan A. Vaculík

Dobry to bylo..Vtipny, horce usmevny pribeh jesity, ktery jednou trosku trpel. Ale nakonec stesti dosel. Vim to.

07.03.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Drsný, místy dojemný a překvapivě vtipně napsaný příbeh z ženského světa, který ale červenou knihovnou není. Hodně mě čteni bavilo.
Nevím, jak bych se s tím vším vypořádala já.
Jako obvykle - seriál se mi moc nelíbí. Kniha se je mnohem lepší. Vidět nejdřív seriál, asi bych ji ani nečetla.
Poznámka pro překladatele: páskové boty na vysokém podpatku od, tuším, Dolce a Gabbany nemohou být střevíce. Střevíce nosí účastnice mírových sborů a kotník si v nich vymknout nelze. :-) Madeline by na nohy střevíce nikdy nenazula, to by šla snad raději bosa.

04.03.2017 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Deaver je můj oblíbený autor. Přesto má Ocelový polibek trochu moc příběhů, trochu moc intuice. I tak prima základní příběh. Už jsem dneska přemýšlela nad tím, jak je to s televizí a co kdyby řízeně vybuchla. :-) :-)
Hlavního padoucha mi bylo líto. Jsem na 3,5 hvězdičkách, tři je málo, čtyři moc. :-)

25.02.2017 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Možná trošku překombinované, ale to lítání sem a tam pod taktovkou autora mě dost bavilo. A panečku, jak oni jsou všichni neuvěřitelně chytří a prozíraví.. Konec vše svázal dohromady a já už se těším na dvanáctku.
Bylo to relaxační čtení, ono co taky číst po Praku, Kdysi a Smrti a jiných vrcholech mého života... :-)

13.02.2017 4 z 5