JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Oddechovka s obcasnym hlubokym zarezem.
Clovek nikdy nevi, jake stesti a prekvapeni na nej ciha treba zrovna za nejblizsim rohem. Je lepsi chodit svetem s otevrenyma ocima i srdcem. James i Bob to dobre vedi. A my taky, ne?

04.11.2016 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Prima knížka, pro všechny milovníky koček a také ty, kteří uvažují, že si pořídí kočičího kamaráda. Mám takové kamarádky dvě a je s nimi báječný život. Dokonce mi občas nosí pozoruhodné dárky.

02.11.2016 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Kniha mě překvapila a moc se mi líbila. Hořké i úsměvné, všechno najednou.

Je to hodně zajímavý nápad vytvořit jako hlavní postavu děje chlapce autistu. Ty jeho přísně logické úvahy a řešení mě dostávaly po celou četbu.
Mohu jen doporučit.

26.10.2016 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Ach jo, to zase bylo... Láska, tak silný cit. Když je, překoná SKORO všechno, ale silnější než smrt prostě není.
A ti, kteří jsou milováni, pak tolik ztrácejí.
Skvělý příběh, mistrně vyprávěný, mistrně napsaný. Několik časových rovin, rodinné drama. Válka, která vstoupí do osudu hrdinů, rozvrátí co může, znásobí chybná rozhodnutí a skoro všechno zničí. Bylo mi úzko a bylo mi líto.

17.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělý román pro ženy. Nejde o oddechové čtení, a není to jednoduchá literatura, kdo ji má rád a tady ji bude hledat, nejspíš bude zklamaný.
Jsem hodně příjemně překvapená. Žádné plytkosti, vzájemné propojení a pohledy na stejné situace z více úhlů, od více žen, mi přijde jako výborný nápad. V osudech se neodráží nenadálé katastrofy, nýbrž jde o součet vlastních slabostí, chyb, omylů, přesně tak, jak to životě je. I to zrcadlo jsem, sem tam, našla. :-) :-)
Dávám plný počet hvězdiček.

17.10.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Z téhle knížky mám dost rozporuplné pocity. Téma je skvělé a těžké. Příběh Sophie šel určitě mnohem líp rozpracovat, trochu to klouzalo po povrchu. Vlastně, to celé tak sklouzlo, místo aby se to zarylo, jako třeba Gerta Schnirch. Čímž nechci srovnávat děj, jen jeho hloubku. A fakt je, že i tahle kniha mě nutila se zamyslet nad spravedlností, kam až zajít, jak s nároky, tak se vším ostatním. Světí účel prostředky? Furt si myslím, že ne.
Trochu mi vadila dokonalá hlavní trpitelka Liv. Po letech vyleze z domova a hnedlinko narazí na báječného muže, který se vzdá všeho, a jejich cit je tak prudký, že i když nechtěji - musí. :-) :-) To je na mě trochu moc.

05.10.2016 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Asi nejlepsi krimi, jakou jsem kdy cetla, promin Agatho. Bylo mi lito kazde prectene stranky, ktera me priblizila k rozuzleni. A ono ne!, na konci se to paradne zamotalo. Cekat na dalsi dil, budou pekna muka. Kdybych to byla byvala vedela, nesla bych tam... nechala bych si tenhle dil v zasobe, pockala na dalsi a cetla oba za sebou...

30.09.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tedy..., tyhlety příběhy... Nedá se říct, že je to červená knihovna, protože on odešel a já ho v jeho rozhodnutí chápu. Luiso, měl pravdu, fakt to nestačí a můžeme si o tom myslet, co chceme.
Moc pěkný příběh, vedl mě k úvahám o tom, jak je třeba vážit si každého dne, kdy máme život ve svých rukou, a můžeme si svobodně rozhodovat kdy jíst a kam jít, protože zdá se, že tohle je víc než láska.
Taky jsem si notný kus příběhu musela dobrečet doma v soukromí. Slzet v kadeřnictví a MHD s knihou (čtečkou) v ruce, je mi trapné.

23.09.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Neuvěřitelné, ohromující a taky strašné čtení.
Jak je to všechno lidské a pořád stejné, vášeň, závist, nenávist, láska.
Na tuhle knihu nezapomenu stejně jako na Gertu Schnirch.

14.09.2016 5 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Příběh se mi líbil, nenudila jsem se a čtení mě bavilo. Střídání časových rovin oceňuji. Kontrast dvou dějových linek byl prima nápad.
Ovšem zdaleka nejvíc mě zaujalo zobrazení toho, čím ženy musely projít, pokud chtěly obstát a vytrvat. Odvážné téma pro detektivku, ale jo, dobrý to bylo. Četla jsem se zájmem a přemýšlela, jak se měly naše babičky a jak se máme my.
Klika, že teď už nemusíme snášet to co Amanda a spol. Nemusíme být tak zoufale zatvrzelé. Úplně si vystačíme s normální zarputilostí. :-)

07.09.2016 4 z 5

Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Paradeník aneb Jak jsem spadla z hrušky Kateřina Antošová

Jasný důkaz toho, že odvaha, úsilí a vytrvalost se vyplácí. Bez nich člověk nikam nedojde. Obdivuhodná žena, dobrý a hlavně inspirativní příběh. Hvězdičky jsou za všechno dohromady.

05.09.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jo, jo, za všechno musíme zaplatit. Příběh je toho důkazem.

24.08.2016 5 z 5

Podlost Podlost Karin Slaughter

No, přečetla jsem a nenudila jsem se, ale taky je pravda, že jsem měla občas pocit, že čtu spíš proto, abych měla tento příběh už za sebou a mohla doufat, že příští Will bude zase lepší.
Zápletka mi neseděla. Ale kdoví, jestli je to problém Karin. :-) a ne můj.

21.08.2016 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Zajímavě vystavěný příběh. Jack Caffery je tu spíš takovým závěrečným průvodcem a jinak se zabývá "svými věcmi". Znovu se objevuje příběh bratra, tentokrát s drsným koncem. Líbilo se mi to. Série kolísá a tady, podle mého názoru, "vykolísala" zase až nahoru. Dobré i když tradičně drsné. Těším se na další kousek.

17.08.2016 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Trošku hnusný to bylo, ale dočetla jsem a skoro do konce jsem neuhodla, kdo je hlavní zloduch. Nejchytřejší byl Stewart. :-)

13.08.2016 4 z 5

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr 10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Hallgrímur Helgason

Bezva zápletka, velká nadsázka a pro mě i legrace. Při čtení jsem se náramně bavila.

03.08.2016 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Dočetla jsem až do konce, ale Tuesday, uznej, že všeho bylo trochu moc... Letní průměr.

03.08.2016 2 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Čtu a čtu, protože věřím, že je dobré postupovat hezky od začátku do konce v pořadí, ale už se těším na Unesenou. :-)
Pro mě spíš zbytečný přetahování děje z minulého příběhu. Doufám, že "tokološ" konečně někam zmizne. Na příšerky a rituály jsem příliš pragmatická.

01.08.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nebylo to špatný. Ráchel mi byla sympatická. Holt když jde člověk dolů, trvá to než narazí na pevný bod a ještě stihne cestou napáchat všelijaké pitominy.
Nenudila jsem se a hlavního lotra jsem taky neuhodla. Což mě baví.

28.05.2016

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Tedy, knížku jsem si koupila jenom na základě anotace a padesátiprocentní slevy na e-knihu. Čtu, a užívám si každou stránku. To se mi od Stehlíka nestalo.
Hezký příběh, skvělý melancholický a poetický román. June, jsi bezva. Už teď vím, že se mi z tvého světa nebude chtít ven.
Jo jo, je tolik druhů lásky a my můžeme být šťastní, když se s jakoukoliv formou potkáme.
Dočetla jsem, ale nerada. Není to to snadné, jít životem s nepovrchním vnímáním všeho i sebe sama....

04.05.2016