Jane100 Jane100 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Z této knihy jsem byla tak uhranutá, že i teď, po mnoha týdnech, vlastně nevím, co mám napsat. A proto jen: přečtěte si jí, každou stránku budete hltat se zatajeným dechem.

18.07.2019 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Příběh je moc hezký, plynulý, knihu přečtete za odpoledne. Jsem ráda, že je zde zmínka i o mé rodné Ledči :-). Chtěla bych požádat autora, pokud tu někde je a toto si přečte, zda by se se mnou mohl spojit. Zajímalo by mě, zda vilka, ze které pocházela Nina, má reálný základ? Jedna taková příhodná se totiž pod hradem skutečně nachází:-)
Děkuji a těším se na další vaše knihy!

19.09.2023 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha byla hezká, hezky se četla, ale byla taková nijaká...neustále jsem čekala, kdy už přijde nějaký zvrat, nějaká akce, ale ono stále nic a nic a najednou byla kniha u konce..

17.04.2016 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Koukám, že jsem opravdu jedna z mála, komu se tohle dílo vůbec nelíbilo? Bylo to nezáživné, doslova jsem se musela nutit, abych četla dál. Dočetla jsem jen a pouze díky té pověsti, kterou kniha má. Ale bohužel, více jak 2 hvězdičky nedám.

24.09.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Bohužel, kniha mě nijak nezaujala. Na to, že to byl takový trhák je to celkem zklamání. Divné ústřední postavy, opět jako v každé druhé knize opilci, divný děj a podivné skákání v čase.

24.09.2018 1 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tuto knihu jsem četla již před hodně dlouhou dobou, ale dosud jí mám v živé paměti. To o něčem vypovídá. Působivé a dost emotivní krásné příběhy tří žen. Více netřeba dodávat.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Spíš než příběh o mrtvých dětech se mi víc líbil popis prostředí, ve kterém se děj odehrává - nikdy nevíte co se stane zítra, jestli vás uprostřed noci neodtáhnou, jestli druhý den spatříte svoji rodinu...to se autorovi skutečně podařilo.

22.07.2017 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Velice krásný příběh, přitom na pár stránkách. Někdy stačí opravdu málo, aby autor vykouzlil poutavý příběh. Důkaz toho, že kniha nemusí být roztahaná na 500 stran, ale bohatě postačí malý notýsek :-)

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako mistrovské dílo bych to fakt nenazvala a hororovou povídku už vůbec ne. Může mi prosím někdo vysvětlit, co bylo na příběhu hororového? A co měl znamenat ten začátek s tim honěnim? Já vím, ze Flynn si libuje v nechutnostech a vůbec jí to neberu, ale tohle jsem teda fakt nepochopila. Celé to bylo něco jako slohová práce žáka 5.třídy. Dala bych jí za to kuli. No možná za ty různý varianty konce, který se jí jakž takž povedly, bych k tý kuli připsala hvězdičku.

18.10.2017 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Patriku díky, takovouhle příjemně oddechovou knihu stvořenou přímo pro léto jsem dlouho nečetla :-) Na několika stránkách jsem se od srdce zasmála. Dokážu si představit, že by kniha měla pokračování.

09.07.2019 5 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

Pěkná kniha s pěkným a dobře nastartovaným začátkem. Bohužel postupně se však stává nudnější a nudnější a nakonci jste vyloženě zklamaní, protože jste očekávali víc.

10.10.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První kniha od Aleny Mornštajnové a rovnou zásah do černého :-) Přečteno jedním dechem, Příběh vás doslova vtáhne. Už se těším na Hanu a Slepou mapu.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel, velké zklamání. Začátek dost zmatený, mraky postav, vůbec nevíte kdo je kdo, ani o čem ty kapitoly vlastně jsou. Postavy vlastně mluví samy se sebou, ale vy vůbec netušíte o čem, vzhledem k tomu, že děj ještě vůbec nezačal. Jinak zápletka sama o sobě taky dost divná. Představa, že po dobu xxx let se někde v tůni topí jedna oběť za druhou, si autorka asi musela vybájit někde po několika flaškách tvrdýho, jinak to snad není ani možné.

03.08.2017 1 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Totální blábol.

23.07.2017 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příbeh moc hezký.
Zpočátku mi to dost připomínalo film Nedotknutelní. Konec je ale poměrně hodně smutný.

09.11.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Sci-fi nemusím, po této knize jsem sáhla jen kvůli skvělým recenzím.
A výsledek? Perfektní! Howey je po Robinovi Cookovi patrně jediným autorem, od kterého budu schopna sci-fi přijmout.
Silo je skvělým a do puntíku výborně vyobrazeným sci-fi světem, kam jsem se vždy při čtení propadala :-)
Už se nemůžu dočkat filmového zpracování od Ridleyho Scotta.

25.10.2015 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Nápad na pojetí knihy dobrý, ale ve výsledku se to nedalo. Podle mě to snad bylo jen o tom, že autorka si někde na papírek napsala seznam všech hesel, která charakterzují socík a řekla si, že napíše něco, ve kterém se tohle všecno bude vyskytovat. To se jí povedlo. Ale to je celé.
Zkazky z RP tam byly asi jen proto, že studovala žurnalistiku. Jinak vše ostatní stálo za nic.

06.05.2019 3 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Krásný příběh z dílny mé oblíbené autorky. Ani v této knize nezklamala. Přečtete jedním dechem.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Když kniha začala strašlivou hádkou sester, opravdu mě nakoplo knihu číst, abych se dozvěděla podstatu hádky. Podle toho, jak byla hádka vylíčená jsem čekala totální pecku. No ale přišlo docela zklamaní. Kde nic tu nic. Slabá knížka.

22.07.2017 2 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Marně přemýšlím, co bylo záměrem této knihy. Jestli unudit čtenáře k smrti tak gratuluji, autorovi se to povedlo na 100%. Kniha absolutně nesmyslná bez jakékoliv logiky. Dočetla jsem jí jen protože měla silné listy a velké písmo.

16.04.2017 1 z 5