Jane100 - Příspěvky

Něžná píseňNěžná píseňL. Slimani

Pěkná kniha s pěkným a dobře nastartovaným začátkem. Bohužel postupně se však stává nudnější a nudnější a nakonci jste vyloženě zklamaní, protože jste očekávali víc.

10.10.2018

Sibiřská výchovaSibiřská výchovaN. Lilin

Od této knihy jsem měla poměrně velká očekávání, ale bohužel jsem se nemohla začíst. Nevím proč, ale prostě mi to nějak nesedlo. Styl byl až moc suchý, nevím, prostě mě to dvakrát nezaujalo.

29.09.2018

PochybnostPochybnostC. E. Tobisman

Hezky a jednoduše napsané, nicméně samotná zápletka nebyla nijak světoborná. Na můj vkus až příliš jednoduchá a celkově byla kniha zbytečně roztahaná. Bohatě by stačilo i o sto stran míň.

29.09.2018

Smrtící výstřelSmrtící výstřelV. Flynn

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

Poslední mužPoslední mužV. Flynn

Radikální opatřeníRadikální opatřeníV. Flynn

Mandolína kapitána CorellihoMandolína kapitána CorellihoL. De Bernières

Nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst... asi to na mě bylo moc utahané, nevím. Bohužel pouze tři hvězdičky.

Noční ptákNoční ptákB. Freeman

Kniha byla neskutečně přestřelená. V reálném životě by se něco takového opravdu nemohlo nikdy stát. Pro tento nový druh žánru, kdy se nejedná ani o detektivku, ani o thriller, jsem vymyslela novou skupinu: fantasmagory šaráda.

24.09.2018

Dům na prahu nociDům na prahu nociC. Banner

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Koukám, že jsem opravdu jedna z mála, komu se tohle dílo vůbec nelíbilo? Bylo to nezáživné, doslova jsem se musela nutit, abych četla dál. Dočetla jsem jen a pouze díky té pověsti, kterou kniha má. Ale bohužel, více jak 2 hvězdičky nedám.

Sněžná slepotaSněžná slepotaK. Follett

Thriller mi k Folletovi moc nepasoval, nicméně autor se tohoto žánru zhostil velice dobře. Zdařilé dílo plné napětí, přečteno jak po másle :-)

Druhý život Marýny G.Druhý život Marýny G.V. Klimecká

Pěkný příběh, o tom žádná, ale přece jen jsem čekala více, takže pro mě trochu zklamání. Kniha byla psána velmi prostě, prostě takový raw styl.

DNADNAY. Sigurðardóttir

Na to, že severským detektivkám kvůli jejich přílišné přepálenosti už moc neholduji, poměrně dobrý výkon. Přesto si však nejsem jistá, zda po této autorce ještě nekdy sáhnu.

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceA. G. Iturbe

Bohužel jsem poměrně zklamaná. Čekala jsem více, rozhodně podle recenzí a ostatních názorů. Na toto téma jsem četla spousty lepších knih. Kniha byla prostě divná.

24.09.2018

Návrat z peklaNávrat z peklaJ. Vavřík

Silný příběh. Přečteto jedním dechem.

Stín větruStín větruC. Ruiz Zafón

Moc krásná kniha a příběh. Je stejná, jako spousty jiných historických románů, přesto však tak jiná :-) Autor se při psaní tohoto románu zcela nepochybně vyřádil v tajemnu a temných zákoutích Barcelony. Přečteno jedním dechem.

HotýlekHotýlekA. Mornštajnová

První kniha od Aleny Mornštajnové a rovnou zásah do černého :-) Přečteno jedním dechem, Příběh vás doslova vtáhne. Už se těším na Hanu a Slepou mapu.

Kníže z mlhyKníže z mlhyC. Ruiz Zafón

Celý příběh je hezkou pohádkou pro malé děti :-) Jestli si chcete oddychnout a na chvíli vypnout u dětského příběhu, vsaďte na Kníže z mlhy.

24.09.2018

Narodili se, aby přežiliNarodili se, aby přežiliW. Holden

Tuto knihu jsem četla již před hodně dlouhou dobou, ale dosud jí mám v živé paměti. To o něčem vypovídá. Působivé a dost emotivní krásné příběhy tří žen. Více netřeba dodávat.

VystěhovalciVystěhovalciV. Moberg

Bohužel, příliš mě příběh nezaujal. Hromady postav, které se tak složitě jmenují, neustále se mi pletly....a také možná i tím, že se to odehrávalo v tak hluboké minulosti.

Rudá volavkaRudá volavkaJ. Matthews

Výtečné pokračování výtečného Paláce zrady. Nemohla jsem přestat číst, doslova mě to strhlo :-) Excelentní. Škoda, že toho od Jasona Matthewse není víc.

Bludná sděleníBludná sděleníS. Hannah

Tady postačí jen dvě slova: totální blbost.

Co Alice neřeklaCo Alice neřeklaT. A. Cotterell

Od této knihy jsem čekala pecku, ale bohužel přišlo jen zklamání. Námět a téma by byly dobré, kdyby byly ovšem zpracované trochu líp. Závěr knihy byl opravdovým překvapením (ale negativním) a vlastně to bylo celé dost divné. No asi si autorka před koncem dala pár panáků a takto to dopadlo :-) Ne, žertuji, ale konec byl vážně divný.

24.09.2018

Zítra bude líp: kronika míru, války a exiluZítra bude líp: kronika míru, války a exiluZ. Kaprálová

Tak toto bylo silné kafe. Myslím to v pozitivním slova smyslu. Neuvěřitelný a dojemný příběh jedné rodiny. Neskutečné, co všechno během svých životů zažili. Kniha mě donutila si o nich vyhledat a přečíst vše dostupné, co jsem kde našla :-) Neváhejte a knihu si ihned půjčte, nebudete litovat.

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

První kniha, kterou jsem od Kateřiny Tučkové četla, a jsem příjemně překvapená. Chytlavý příběh, který rozhodně přečtěte :-)

24.09.2018

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Ale jo, celkem ucházející. Sice si nejsem jistá, zda ještě někdy po Bryndzovi šáhnu, ale spíš bych řekla, že jo :-)

Báječné dnyBáječné dnyR. Montes

Uf, tak to byl těžký kalibr. Přestava, jak někdo na zemi řeže tělo a vedle na posteli někdo spí (samozřejmě ho nic nevzbudí, ani zvuk pily) je na mě opravdu moc.

24.09.2018

Prostě na mě zapomněliProstě na mě zapomněliJ. Holub

Velice krásný příběh, přitom na pár stránkách. Někdy stačí opravdu málo, aby autor vykouzlil poutavý příběh. Důkaz toho, že kniha nemusí být roztahaná na 500 stran, ale bohatě postačí malý notýsek :-)

Palác zradyPalác zradyJ. Matthews

Přesně takhle si představuji výborný špionážní thriller, odehrávající se navíc mezi USA a Ruskem. Kniha má spád, rychle odsejpáa na každé stránce už jste zvědaví, co je dále. Zhltnete to doslova, jako malinu :-)

Půlnoční růžePůlnoční růžeL. Riley

Krásný příběh z dílny mé oblíbené autorky. Ani v této knize nezklamala. Přečtete jedním dechem.

1 2 3 4 5 6