Jane100 Jane100 komentáře u knih

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Příběh je moc hezký, plynulý, knihu přečtete za odpoledne. Jsem ráda, že je zde zmínka i o mé rodné Ledči :-). Chtěla bych požádat autora, pokud tu někde je a toto si přečte, zda by se se mnou mohl spojit. Zajímalo by mě, zda vilka, ze které pocházela Nina, má reálný základ? Jedna taková příhodná se totiž pod hradem skutečně nachází:-)
Děkuji a těším se na další vaše knihy!

19.09.2023 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Pěkný příběh, hezky odsejpal, snad jen ty křesťanské cosi v USA si autorka mohla odpustit, nebo alespoň trochu zkrátit. Knížku jsem jinak přečetla za dva dny, jak byla poutavá a těším se na další od této autorky.

18.07.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Z této knihy jsem byla tak uhranutá, že i teď, po mnoha týdnech, vlastně nevím, co mám napsat. A proto jen: přečtěte si jí, každou stránku budete hltat se zatajeným dechem.

18.07.2019 5 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kniha o nechutném synovi, jeho ještě nechutnější matce, jejich úchylném vztahu a zvrácených pletichách. Po celou dobu mi z nich bylo dost nevolno. Jinak určitě stojí za přečtení.

09.07.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Patriku díky, takovouhle příjemně oddechovou knihu stvořenou přímo pro léto jsem dlouho nečetla :-) Na několika stránkách jsem se od srdce zasmála. Dokážu si představit, že by kniha měla pokračování.

09.07.2019 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný příběh, ovšem příběh Ilony byl o dost zajímavější než ten druhý, který jsem oproti němu dost upozaďovala a občas sem tam přeskakovala.

06.05.2019 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Nápad na pojetí knihy dobrý, ale ve výsledku se to nedalo. Podle mě to snad bylo jen o tom, že autorka si někde na papírek napsala seznam všech hesel, která charakterzují socík a řekla si, že napíše něco, ve kterém se tohle všecno bude vyskytovat. To se jí povedlo. Ale to je celé.
Zkazky z RP tam byly asi jen proto, že studovala žurnalistiku. Jinak vše ostatní stálo za nic.

06.05.2019 3 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

Pěkná kniha s pěkným a dobře nastartovaným začátkem. Bohužel postupně se však stává nudnější a nudnější a nakonci jste vyloženě zklamaní, protože jste očekávali víc.

10.10.2018 3 z 5

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Od této knihy jsem měla poměrně velká očekávání, ale bohužel jsem se nemohla začíst. Nevím proč, ale prostě mi to nějak nesedlo. Styl byl až moc suchý, nevím, prostě mě to dvakrát nezaujalo.

29.09.2018 2 z 5

Pochybnost Pochybnost C. E. Tobisman

Hezky a jednoduše napsané, nicméně samotná zápletka nebyla nijak světoborná. Na můj vkus až příliš jednoduchá a celkově byla kniha zbytečně roztahaná. Bohatě by stačilo i o sto stran míň.

29.09.2018 3 z 5

Smrtící výstřel Smrtící výstřel Vince Flynn

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Radikální opatření Radikální opatření Vince Flynn

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst, nemohla jsem se začíst... asi to na mě bylo moc utahané, nevím. Bohužel pouze tři hvězdičky.

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha byla neskutečně přestřelená. V reálném životě by se něco takového opravdu nemohlo nikdy stát. Pro tento nový druh žánru, kdy se nejedná ani o detektivku, ani o thriller, jsem vymyslela novou skupinu: fantasmagory šaráda.

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Právě díky takovýmto knihám jsem si oblíbila příběhy z prostředí Itálie. Krásný poutavý příběh.

24.09.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Koukám, že jsem opravdu jedna z mála, komu se tohle dílo vůbec nelíbilo? Bylo to nezáživné, doslova jsem se musela nutit, abych četla dál. Dočetla jsem jen a pouze díky té pověsti, kterou kniha má. Ale bohužel, více jak 2 hvězdičky nedám.

24.09.2018 2 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Thriller mi k Folletovi moc nepasoval, nicméně autor se tohoto žánru zhostil velice dobře. Zdařilé dílo plné napětí, přečteno jak po másle :-)

24.09.2018 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Pěkný příběh, o tom žádná, ale přece jen jsem čekala více, takže pro mě trochu zklamání. Kniha byla psána velmi prostě, prostě takový raw styl.

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Na to, že severským detektivkám kvůli jejich přílišné přepálenosti už moc neholduji, poměrně dobrý výkon. Přesto si však nejsem jistá, zda po této autorce ještě nekdy sáhnu.