JancaMia JancaMia komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po vránách a dědině, další kniha této úžasné paní spisovatelky. Kniha je psaná z mužského úhlu pohledu, týká se něvěry, alhoholismu , kariérních vzletů a pádů . Krásně se četlo, klobouk dolů. Půjčeno z knihovny.

07.09.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Stejně jako byl zajímavý pan Mareš , tak neméně zajímavý je i pan Hecl . Pan Moravec se opět nevtíravě a zajímavě ptá na důležité aspekty okolo létání. Nyní už na přečtení zbývá pan Beneš a věřím tomu že i ten se bude číst jedním dechem.

25.02.2023 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Arthur Hailey byl vždy ďábel, matně pamatuju na rok 1996 kdy mi babička podstrčila jeho román "kola" (na prázdninách, později šel na řadu Remarque (( černý obelisk, tři kamarádi jsou geniální knížky)) ) . Nemohla jsem se odtrhnout , včera manžel pustil na tv filmovou adaptaci Letiště ze šedesátých let , také krása střídala nádheru. Před čtrnácti dny , při cestě z Billy máme na ulici takové malé vetešnictví kde je moc milej pán a paní. Na parapetu ležel "hotel" za symbolických deset korun, ve vydání které jsem roky marně sháněla. Ta radost v očích a následná doma na gauči , kdy jsem hltala stránku za stránkou .. to bylo něco nepopsatelného ... neuvěřitelně bravurně popsané hotelové osazenstvo od těch nejspodnějších až po ty nejvyšší a zápletky s hotelovými hosty ... super nadčasové.

16.12.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná nadčasová výborně glosovana klasika

26.12.2020 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

krásné pohádky které jsme hltala na prvním stupni ZŠ , nejvíce se mi tenkrát líbila lakomá barka :)

25.05.2019 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

tohle hodně bolelo, knihu jsem četla krátce před autorčiným skonem a po skonu mi vše u této knížky docvaklo .. touhle knížkou volala o pomoc ale osud byl bohužel rychlejší ... :(

20.04.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Na vesnici jsem žila 8 let, přesně takhle to chodí autorka to vystihla naprosto přesně a přitom by stačilo tak málo .. těším se na Pláňata =)

02.08.2023 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Silná kniha o nefunkčnosti rodinných vztahů. Místy poměrně depresivní, nicméně paní Soukupová jemně naznačuje že všichni o své vztahy musí pečovat a snažit se .

02.05.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Co říct ?! Stigma jedné nefungující rodiny , kdy otec i matka pocházejí z disharmonických rodin a s tím rukou v ruce jde výchova synů. Opět před paní autorkou smekám nad vykreslením psychologie jednotlivých postav a komplexně celého díla. Každopádně ze zpětného pohledu matky, je mi líto jak Theodora tak i Hynka , brr až z celé knihy mrazí.

25.03.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

krásný dojemný příběh jednoho života

25.05.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Pan Vrba i pan Weiss mají můj neskonalý obdiv, z knihy místy až mrazí a chvílemi brečíte a nemůžete přestat, nejsmutnější je že taková je naše historie a je třeba jí připomínat mladším generacím .

17.07.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Klenot každého čtenáře který má načteno. Na knihu jsem čekala dlouho, téměř dvacet let :) pak jdu s dcerkou na kontrolu a kniha čeká v knihobudce , takže radost dvojnásobná .

07.01.2024 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Nejvíce mě zaujal životní příběh Franka, nicméně i novodobá dějová linka s Katkou je také zajímavá, neotřelý pohled na Životickou tragédií pohledem česko-polské autorky a trošku jiný náhled na problematiku než u K. Lednické . Půjčeno z knihovny.

28.12.2023 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Půjčeno z knihovny, tenounká smutná knížka o malých dětech, neuvěřitelná zrůdnost režimu na nevinných ... na krásných, citlivých, inteligentních dětech.

14.10.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Asi nejblaznivejsi kniha autora a opět se skrytým poselstvím o tom co si kdo nese . Rozhodne se těším na další knížky . Baví mě autorův styl psaní a tahle knížka rozhodne moji knihovnu neopustí !!!

07.01.2022 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Mě jakožto knihomolce a koňařce román šitý přímo na míru. Neméně je kniha poučná i v tom jak moc je důležité držet při sobě , ať už v kruhu rodinném anebo mezi přáteli a jak je vše křehké .

04.08.2021 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tak tohle byla síla, zase jsem se nemohla odtrhnout , už se těším na další knížku od autorky !!!

31.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krasne čtení o třech generacích žen v nelehkych časech

21.02.2020 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Moje srdcovka , poprvé jsem jí četla když mi bylo dvanáct a od té doby mám tuto knihu ve třech vydáních v knihovně a suším ji pro svoji dcerky , stejně jako další knihy od Rudolfa. :)) A film je taky krásnej :)

02.02.2019 4 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Kronika o přeživších této jaderné tragédie, zpovědi jednotlivých lidí (daň rodinných příslušníků v důsledku ozáření ... ). Velmi silná kniha. Půjčeno z knihovny.

10.12.2023 5 z 5