JancaMia JancaMia komentáře u knih

Povídání o psech aneb jak si je zamilovat Povídání o psech aneb jak si je zamilovat Václav Chaloupek

Knihu mi na začátku 90. let koupili rodiče na základě seriálu který tehdy běžel ve studiu 6 na čt 1 . Kniha věrně opisuje příjemný pozapomenutý seriál o psech.

11.04.2024 4 z 5

NAŠE JÍDLO - přirozeně! NAŠE JÍDLO - přirozeně! Kille Enna

neurazí, nenadchne

24.03.2024 2 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

První velká láska , střední zemědělská která Pavlu baví a křižovatky života.

24.03.2024 3 z 5

Ráj je daleko Ráj je daleko Stanislav Rudolf

Ke knize jsem se vrátila téměř po 25 letech a opět jsem jí četla jedním dechem, nicméně vnímala jinou optikou než tehdy.

24.03.2024 3 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Paní Loukotková dokázala náramně krásně popsat bolestnou lásku .

24.03.2024 4 z 5

Gorily v podsvetí Gorily v podsvetí Gustáv Murín

Kniha mapuje slovenské podsvětí v 90. letech . Četlo se jedním dechem .

24.03.2024 5 z 5

Příběh ze Šumavy - Kněžna Káča Příběh ze Šumavy - Kněžna Káča František Procházka

Mám ráda čtení o osudech české šlechty. Kniha mapuje osud dcery šafáře do které se zamiluje kníže Gustav z Lamberka a ona city opětuje . Kniha je rodový "román" a zároveň cestopis po Šumavě kde to Lamberští měli rádi .

24.03.2024 5 z 5

Kdo ti píše? Kdo ti píše? Dagmar Digma Čechová

O nevěře a lidských povahách. Opět bravurně napsáno. Půjčeno z knihovny.

23.02.2024 3 z 5

Móda na palubách Československých aerolinií Móda na palubách Československých aerolinií Rostislav Kopecký

Krásná publikace o módě v ČSA od začátku až do dnešních dnů . FlyRosta společně se svou manželkou napsal a nafotil úžasnou publikaci která v našem rybníčku nemá obdoby. Půjčeno z knihovny.

23.02.2024 5 z 5

Kudy kráčel zločin Kudy kráčel zločin Hana Hlušičková

Vzpomínky kriminalisty na "devadesátkové" kauzy + novější a co u nich prožil. Půjčeno z knihovny.

11.02.2024 4 z 5

Gigolo Gigolo Dominik Král

Další pohled do netradičního povolání. Místy působí až příliš sebestředně , ale to asi k tomuto povolání patří. Půjčeno z knihovny.

11.02.2024 2 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Pane jo, zase se nedalo odtrhnout. Hrdinka silně sebedestruktivní a ne moc milá na okolí. Půjčeno z knihovny.

11.02.2024 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Na knihu jsem se dlouho těšila, začala poměrně zajímavě chvíli jsem měla pocit že čtu (Lednickou, Poncarovou nebo Dvořákovou) , nicméně tento pocit zmizel u čtvrté kapitoly a pak už mi přišla kniha zvrácená a nechutná. Půjčeno z knihovny,

01.02.2024 3 z 5

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Krásně zpracovaná fakta divokých devadesátek, kdy si kdejací vagabundi mysleli že mohou úplně všechno. Krásně zpracované těším se na další díl. Půjčeno z knihovny.

01.02.2024 5 z 5

Chlapec z osvětimských stájí Chlapec z osvětimských stájí Henry Oster

Zpověď Henryho Ostera a vzpomínky na jeho život v Lodžském ghettu a na život v Osvětimi . Půjčeno z knihovny.

29.01.2024 4 z 5

Břevnov ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled Břevnov ve stínu kláštera, Hradčanům na dohled Jana Bělová

Historické fotografie Břevnova ze začátku století. Půjčeno z knihovny.

26.01.2024 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Další setkání se samotáři, tentokrát bylo méně vyprávění a více fotografií které řeknou mnohé pokud umíte číst mezi řádky , texty jsou vyloženě filosofické o žití jednotlivých samotářů o jejich smyslu bytí. Milé příjemné , nicméně wau efekt jako u "raději zešílet" a jeho druhého dílu se bohužel nekonal . Půjčeno z knihovny.

26.01.2024 4 z 5

Na grilu Na grilu Zdeněk Pohlreich

V pořadí pátá Pohlreichova kuchařka na téma grilování . Řekla bych že nejslabší.

26.01.2024 3 z 5

Sváteční - spolehlivé recepty, rady a postupy Sváteční - spolehlivé recepty, rady a postupy Roman Vaněk

Jak již název napovídá, kniha je plná svátečních pokrmů jakožto svíčkové, chlebíčků, pomazánek, skořicových šneků. Těším se na další.

26.01.2024 5 z 5

Taxikář Taxikář Jindřich Husička

Tak nějak bych řekla románová autobiografie . Řemeslně je kniha zpracovaná dobře i když se jedná o prvotinu. Půjčeno z knihovny.

26.01.2024 4 z 5