JancaMia JancaMia komentáře u knih

Jižanská kuchařka Jižanská kuchařka Marsha Kocábová

Marcha Kocábová a její podání amerických jižanských tzv. kreolských receptů . Zajímavý počin, kuchařka má tu výhodu že se recepty dají uvařit z u nás dostupných surovin. Půjčeno z knihovny.

14.12.2023 3 z 5

Recepty ze zájezdního hostince Recepty ze zájezdního hostince Martin Jiskra

Česká kuchyně v moderním pojetí, špičkového šéfkuchaře. Knihu doplňují krásné fotky a ilustrace. Rozhodně je to klenot do knihovničky. Půjčeno z knihovny.

14.12.2023 5 z 5

Přešlé mrazem Přešlé mrazem Marie Formáčková

Příběhy žen které už mají něco odžito , pěkné čtení k zamyšlení . Půjčeno z knihovny.

13.12.2023 4 z 5

Po italsku do hubky Po italsku do hubky Marta Kučíková

Italské recepty česky žíjící v itálií ,na kuchařce je originální že každý recept je ve dvou variantách pro zdatného kuchtíka ale i méně zdatného kuchtíka, recepty jsou proložený zábavnými zážitky s tím daným receptem. Půjčeno z knihovny.

12.12.2023 5 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Kronika o přeživších této jaderné tragédie, zpovědi jednotlivých lidí (daň rodinných příslušníků v důsledku ozáření ... ). Velmi silná kniha. Půjčeno z knihovny.

10.12.2023 5 z 5

Černý hřebec (převyprávění) Černý hřebec (převyprávění) Olga M. Yuste

Zjednodušená verze klasické knihy Anny Sewellové, v knize je pár gramatických chyb a na třech stranách špatný překlad. Pro dítka školou povinná, je však kniha fajn.

10.12.2023 4 z 5

Kudy projde jehla Kudy projde jehla Véronique Mougin

Vzpomínková knížka na strýčka který přežil holocaust a ve francií se vypracoval na věhlasného krejčíře . Kniha je psaná krásným jazykem a nem§žete s od ní i přes všechny ty hrůzy odtrhnout. Je krásnou ukázkou toho jak neteř vzdává hold tomu co strýc prožil . Na knihu jsem se velmi dlouho těšila. Půjčeno z knihovny.

10.12.2023 5 z 5

Deník bezdomovce Deník bezdomovce Michal Pohanka

Čekala jsem od knihy něco jiného, ze začátku vtipné, průběžně ufňukané a v neposlední řadě přeskakování od jednono problému k druhému. Půjčeno z knihovny.

10.12.2023 2 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Dalsi skvela kniha od oblibene autorky. Dite v klestich dospelich kteri si stoji pouze za svou vlastni pravdou. Pujceno z knihovny.

09.12.2023 5 z 5

Vánoční svařáček pro duši Vánoční svařáček pro duši Danka Šárková

Kratke povidky o lidskych osudech o vanocich. Neurazi, nenadchne. Pujceno z knihovny.

09.12.2023 3 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Na knihu jsem se dlouho tesila, je psana formou vzpominkovych reportazi,co kapitola to hruza, obdivuju odvahu pani doktorky. Pujceno z knihovny.

09.12.2023 5 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Autorčiny knihy mám ráda už odmala . Tahle mě však citově zasáhla, co všechno se může stát když jeden rodič odjede pracovně mimo Čr a druhý to zkrátka nezvládne a rezignuje ve všem, v důsledku to odnesou děti . Půjčeno z knihovny.

18.11.2023 5 z 5

Lalečka Lalečka Amira Keidar

O židovské holčičce, kterou zachránily maminčiny kamarádky . Citlivé, smutné vyprávění o osudy jedné rodiny z města Siedlec v Polsku . Další svědectví o zvrácených zvěrstvech nacistů páchané na civilistech s "jinou" rasou . Půjčeno z knihovny .

18.11.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

O KLDR se hodně zajímám, zatím jsem viděla pár dokumentů . Z rozhovorů mě místy jímala hrůza, stávaly vlasy hrůzou , nenapadlo mě že je to až taková hrůza. Hlad, pocit beznaděje, zesměšňování "těch hůře narozených" na denním pořádku, hlídání na každém kroku . Je mi líto všech lidí v KLDR vyjma garnitury. Velmi silné čtení. Půjčeno z knihovny.

16.11.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Moje první knížka od Štiftera (nedá mi to a musím ho srovnávat s Lednickou a Poncarovou, Mornštajnovou, píše ve stejném duchu) . Určitě stojí za přečtení nicméně wau efekt se nekonal. Ale pěkné čtení o chudých lidech za první a druhé republiky včetně jejich osudů to zase je. Půjčeno z knihovny.

12.11.2023 3 z 5

Nezbedné pohádky Nezbedné pohádky Josef Lada

Jedna z nejoblíbenějších knížek z dětství :) krásně popletené pohádky s krásnými ilustracemi :)

11.11.2023 5 z 5

Brnox: průvodce brněnským Bronxem Brnox: průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Svérázný průvodce po Cejlu a ukázka jeho obyvatel ať už Romů nebo dalších národností, úsměvné historky živnostníků a majitelů domů v této lokalitě, o lokalitě v době válečné . Půjčeno z knihovny.

10.11.2023 4 z 5

Osud s vůní fialek Osud s vůní fialek Eva Herzová

No pred 24 lety bych byla z knihy nadsena, kniha je poucna v tom ze neni vsechno zlato co se trpyti.

08.11.2023 3 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Další setkání se samotáři, pár jich bylo sympatických , rozuměla jsem všem. Nicméně paní učitelka mi přišla silně přitažená za vlasy ,neosobní, povrchní . Půjčeno z knihovny.

04.11.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Lidi na okraji kteří už nemají kam uhnout a jejich krajní řešení situace. Půjčeno z knihovny.

04.11.2023 4 z 5