Jižanská kuchařka

Jižanská kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429594/bmid_jizanska-kucharka-mQV-429594.jpg 4 12 12

S láskou k jídlu z amerického jihu až do Čech, Marsha Kocábová se nepovažuje za žádnou šéfkuchařku ani kulinářského guru, jen se chce podělit o vyzkoušené recepty, které pocházejí z jejího milovaného domova – amerického jihu. A proč? Hlavně proto, že už třicet let poslouchá, že „Američani jsou tlustí, protože pořád jedí jenom hamburgery“ anebo že „Američanky nevaří“. Marsha vás přesvědčí, že Američanky naopak vaří hodně a dobře, a podělí se s vámi o recepty, které můžete připravit z běžně dostupných českých surovin. Nechte se inspirovat a vyzkoušejte jednoduchá jižanská jídla prověřená českým rodinným životem matky tří dětí.... celý text

JancaMia
14.12.2023 3 z 5

Marcha Kocábová a její podání amerických jižanských tzv. kreolských receptů . Zajímavý počin, kuchařka má tu výhodu že se recepty dají uvařit z u nás dostupných surovin. Půjčeno z knihovny.

Hema
02.01.2021 5 z 5

Plno těch jídel jsem neznala, takže pro mě byla tato kniha jednoznačně obohacující.

Heyhey
30.06.2020 5 z 5

Kniha je hezky udělaná. Přestože je primárně soupisem receptů, obsahuje osobní příběhy a vzpomínky, které se k jídlu vztahují. Zároveň to není žádný bulvár a senzace za každou cenu. Milé a podařené.

Marsha Kocábová
americká, 1954