JancaMia JancaMia komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Klenot každého čtenáře který má načteno. Na knihu jsem čekala dlouho, téměř dvacet let :) pak jdu s dcerkou na kontrolu a kniha čeká v knihobudce , takže radost dvojnásobná .

07.01.2024 5 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Zpověď člověka na ulici, v dnešní době by se každý mněl zamyslet protože takhle může dopadnout každý z nás a opravdu k tomu stačí maličko ... čtivé, poučné

07.01.2024 3 z 5

Dobrou chuť ze západních Čech Dobrou chuť ze západních Čech Eva Hanyková

Nález v knihobudce , návrat do začátku 90. let (co se týká gastronomických specialit) .

04.01.2024 2 z 5

Stará, tlustá, blbá 2. opět zasahují Stará, tlustá, blbá 2. opět zasahují Linda Finková

Kniha působí dojmem , že sedíte na kafíčku (na skleničce) s kamarádkama a řešíte nesmrtelnost bytí a nebytí všema směry. Půjčeno z knihovny.

04.01.2024 4 z 5

Deník alkoholičky Deník alkoholičky Zuzana Peterová

Čte se jedním dechem, nicméně mám dojem že je kniha dost naivní .

Anna za dveřmi Anna za dveřmi Martina Drijverová

Nález v knihobudce, na knížce mě zaujala že je psaná jednou z mnou oblíbených autorek, že jde o dívčí román z ranných devadesátých let. Příběh Aničky která se přestěhuje z Prahy na venkov a její neuvěřitelná proměna po psychické stránce (k lepšímu). Kniha krásně mapuje myšlenkové pochody 15-16 leté dívky v období let 92-93 a s tím spjaté "moderní" věci a celkový rozhled. Knížka zůstane v mé knihovně.

30.12.2023 5 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Po téhle kuchařce jsem prahla od doby jejího vydání , v jednom nejmenovaném antikvariátu se na mě usmálo štěstí a já ji za 159,- konečně mám. Poslední týdny vaříme jenom podle ní. Určitě je to jeden z klenotů kuchařských knih. Kniha je krásně zpracovaná i typograficky.

Spor o poníka Spor o poníka James Aldridge

Knížku jsem poprvé četla ve 4. třídě ZŠ , vždy jsem si jí musela půjčit od kamarádky nebo z knihovny. Spor děvčete a chlapce o jednoho poníka kterého mají rádi oba. Milý nález v knihobudce FN Motol.

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Ikonická knížka mých pubertálních let, poprvé jsem jí četla v 11 letech a od té doby na ní nedám dopustit (krásný je i film ze 60. let ale to i údolí žab a 80 kopretiny a nezapomenutelný malý vodní had s Křížem v hlavní roli) . Kolikrát jsem se cítila stejně jako Jitka. Krásné opáčko po letech. Nález v knihobudce v FN Motol.

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Autorka původem z Prahy žijící na venkově, má hendikep že měří téměř dva metry. žoviálně a lehce ironicky popisuje svoje zážitky na vesnici optikou mladé ženy a vzpomíná na zážitky které prožila jako malá. Neurazí ani nenadchne. Půjčeno z knihovny.

28.12.2023 3 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Nejvíce mě zaujal životní příběh Franka, nicméně i novodobá dějová linka s Katkou je také zajímavá, neotřelý pohled na Životickou tragédií pohledem česko-polské autorky a trošku jiný náhled na problematiku než u K. Lednické . Půjčeno z knihovny.

28.12.2023 4 z 5

Vaříme s Bleskem (2) Vaříme s Bleskem (2) Kateřina Piškulová

knížku chtěl manžel na grilování, bohužel byl zklamán recepty jsou spíše "chalupářské"

28.12.2023 1 z 5

Čas všechno ukáže Čas všechno ukáže Judy Stone (p)

ranné devadesátky a podle toho román Jany Smetanové , tvářící se jako americký trhák vypadá ... tehdy úžasná knížka, dnes brak .. coby náctiletou mě tehdy bavila a zopakování po pětadvaceti letech je pouze o ironickém ušklíbnutím, mrzí mě to ..

28.12.2023 1 z 5

Kriminálka Kriminálka Miroslav Vaňura

Knihu jsem nadšeně v knihovně půjčila manželovi (má rád Vaňurovi pořady v radiu i tv) . Jeden případ z knížky dokonce byl i v seriálu "případy prvního oddělení" . Nejmladší případ z knihy je z roku 2020 . Bohužel je tam i případ kdy už pachatel je na svobodě ( mám i vážné obavy potom co se v posledních dnech děje v Praze .. Klánovický les, fakulta UK). Z jednotlivých případů až mrazí. Knihu jsem přečetla během dnešního odpoledne. Půjčeno z knihovny.

21.12.2023 5 z 5

Pod pokličkou 4 Pod pokličkou 4 Monika Horsáková

Poslední díl mi chyběl do sbírky, konečně se mi ho podařilo po x letech sehnat v antikvariátu za rozumnou cenu. V tomto díle se dozvíme mnoho zajímavého o méně známých potravinách (resp. v českém rybníčku ne tolik běžném) , z pohledu dietologa, babky kořenářky .

Josef Váňa: Život v sedle Josef Váňa: Život v sedle Pavel Kovář

Krásný memoár našeho nejlepšího dostihové jezdce Josefa Váňi , od začátků v dětství až po vítězství s Tiumenem . Pro koňáky určitě povinná výbava v knihovničce.

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Krásná knížka o vztazích :) a jedné "bláznivé" třicítce která pokouší osud ... a taky to podle toho dopadne ..

Sčítání zla Sčítání zla Iva Hlaváčková

V době kdy byla kniha nová se jednalo o přelomový román o manželském soužití + soužití s tchyní pod jednou střechou a co to všechno dokáže nadělat za paseku. Od psychických problémů až na samé dno ... čtivé, nicméně jedna z autorčinných slabších

20.12.2023 3 z 5

Očima au-pair Očima au-pair Veronika Kopečná

Příběh au-pair ze začátku 90.let a jak to tehdy chodilo .

17.12.2023 2 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Krásný vzpomínkový memoár na život Julie Childové ve Francií (tento memoár věrně opisuje film "Julia & Julie") . Půjčeno z knihovny.

14.12.2023 4 z 5