Deník alkoholičky

Knížka velice sugestivním způsobem a s věrohodnými detaily líčí příběh jedné z mnoha žen, které se z docela nevinných důvodů staly závislými na alkoholu. Je to vyprávění o postupném lidském pádu. Skoro až ke dnu. Pozvolna, ale dramaticky se zostřují vztahy mladé maminky a až dosud spolehlivé manželky ke všem členům rodiny. Středobodem uvažování se stává její utěšitel a milenec - láhev s alkoholem. Jak ji schovat? Jak ji připravit na chalupu? Všechno dění se ve zrychlujícím se tempu mění v kruh. Je z něho východisko? A je hrdinka tohoto nic neskrývajícího deníkového vyprávění schopna onu cestu nalézt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5802/denik-alkoholicky.png 3.252

Kniha Deník alkoholičky

Čičolina

zapomněla jsem, že mě paní doktorka už jednou rozčílila svým neuměním psát v knize A máš mě vůbec ráda, a půjčila si knihu o O. Pavlovi, tuto jsem popadla, že ležela vedle.
Masakr. Divím se, jak odborník může sklouznout k takové slátanině. Jako červená knihovna skvělé, děj má spád a není toho moc. Vím, že chtěla varovat, ale kdo se kdy setkal s alkoholiky ví, že takto ne. Jestliže se labilní ublížená matka dostala za čtyři měsíce do takových sraček, pak není možné, aby to manžel přecházel smutnými poznámkami a vůbec nechyběly peníze , atd atd.
Teď se bojím otevřít další její knihu.....

Kája95

Věřím, že tato kniha se mnohým nelíbila- ono číst pravdu nebo její náznaky je dosti těžké.
Oceňuji čtivost a že autorka věděla,kdy přestat a neprotahla knihu na obvyklých 300 stran,to by se toto téma stalo nudným.

cukrovka

Velmi čtivě napsáno jak lehko se dá sklouznout k berličce alkoholu. Je pravdou, že ženy pijí spíše potají a o samotě, takže se jejich alkoholismus odhalí později než u mužů, kteří k popíjení potřebují společnost. Celý příběh byl reálný a uvěřitelný, ale chybělo mi tam doplnění cesty k abstinenci. Kapitolka o tom, že se hrdinka rozhodla nepít mi nestačila. Myslím si, že bez odborné pomoci to v tomto stádiu alkoholismu nejde.

Baja333
03.07.2020

Velmi rychle přečteno - nedalo se položit. Pěkně napsáno, jen si myslím, že v reálném životě to asi takhle nefunguje..... Kdyby bylo tak snadné říct a dost, tak nejsou plné léčebny...

hhannie
06.02.2020

Paní Radka zřejmě píše k jiné knize, než měla v plánu.

Radka2564
02.02.2020

Paní pisatelka je velmi často vidět v televizi a pořád má někdo chuť se v tom jejím alkoholizmu vrtat a obdivovat ji.
Jj panička s děckem v satelitním městečku a je malér na světě

Radka2564
02.02.2020

No ona paní autorka sama je dost řekla bych hloupá. Jako porodím dítě a najednou koukám že takhle jsem si to nepředstavovala a začnu nudou pít? A když se teda dám dohromady, tak jsem hrdinka? Ale fuj

poiu
20.09.2019

No, hlavní hrdinka byla celkem nesympatická, připadala mi i docela hloupá... Hlavně si myslím, že problém závislosti na alkoholu je dlouhodobější záležitost a nemyslím si, že by se ho člověk dokázal zbavit ze dne na den, jako se to po několikaměsíčním pití povedlo hlavní hrdince..