Sčítání zla

Sčítání zla https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11527/scitani-zla-11527.jpg 3 36 15

Na první pohled manželství jako každé jiné. Navíc inženýru Hofmanovi, náměstku ředitele banky, všichni kolegové jeho krásnou ženu závidí. Klára Hofmanová, atraktivní pětatřicetiletá tmavovláska, šéfredaktorka F-revue a autorka vyhledávaných sloupků a povídek o osudech žen, však prochází těžkou zkouškou. Nedokáže se vyrovnat se smrtí pětiletého synka a ztrácí smysl života. V dusné atmosféře rodinné secesní vily, kde bydlí pod stálým dohledem sobecké, kruté tchyně, v manželství, o němž ztratila poslední iluze, a po boku manžela, jenž si bezohledně buduje kariéru a psychický stav své ženy ani nezaznamená, pronásleduje Kláru jediná myšlenka: odejít z tohoto světa a konečně se někde tam setkat se svým Lukáškem. Unavená a zhroucená nedokáže psát, odchází ze zaměstnání a pokusí se o sebevraždu. Léčí se na psychiatrické léčebně a pomalu se uzdravuje. Po návratu domů se Klára snaží věnovat každodenním povinnostem, ale nesnesitelné psychické vydírání tchyně, tlak okolí, aby měla další dítě, které jí zhojí rány, a manželova nevěra znovu rozleptávají její sebedůvěru a přispívají k prohloubení duševní choroby. Potom se však v sousedství objeví Norbert, úspěšný malíř, který se právě vrátil ze Států. Klára bohémského umělce okouzlí a on se poprvé v životě zamiluje na první pohled. Touží s Klárou žít, ale záleží jen na ní, zda se dokáže vymanit z přediva lží a překročit práh do skutečného smysluplného života...... celý text

JancaMia
20.12.2023 3 z 5

V době kdy byla kniha nová se jednalo o přelomový román o manželském soužití + soužití s tchyní pod jednou střechou a co to všechno dokáže nadělat za paseku. Od psychických problémů až na samé dno ... čtivé, nicméně jedna z autorčinných slabších

Zelený.úval
24.08.2022 1 z 5

Za mě jedna slabší kniha autorky. Ani moc nevím, co si o celém příběhu myslet a postava Kláry mě dost štvala. Jediná část, která mě celkem bavila, byla ta z psychiatrie.

Lka
11.08.2022 4 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Pořád jsem chtěla vědět jak to s Klárou vlastně je. Mě se kniha líbila.

Aranel15
08.06.2022 1 z 5

Této knize chybí jedna důležitá věc - postava, která by byla zcela kladná. Neustálé zvraty Klářiny psychiky jsou velmi únavné a depresivní až člověka začnou štvát a nudit.

maličkán
06.09.2019 2 z 5

Po dlouhé době zase slabší knížka. Čekala jsem od ní víc.

Vatter83
12.04.2018 2 z 5

Zajímavý námět, začátek poutavý, ale pak příliš zdlouhavé, depresivní, děj se nikam neposouvá, vadily mi opakující se psychologické odstavce, citace jiných knih - v ničem to neobohacuje ani nerozvíjí děj. Kniha mě přes počáteční zájem nudila.

evelýny
25.04.2016 5 z 5

Po dočtení jsem cítila smutek, lítost, depresi - ještě pár takových paranoidních knih a sama vyhledám psychiatra. Nicméně děj mě pohltil, musela jsem číst dál, abych zjistila, jak příběh Kláry skončí. Když už to vypadalo, že Klára to nejhorší má ze sebou - že se snad ode dna konečně odrazí - tak přišel konec.
Nakonec jsem přemýšlela, komu se vlasně zlo sčítalo a kdo koho v tomto příběhu terorizoval. Za tu depresi a beznaděj jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale toto je příběh, který si určitě budete dlouho pamatovat, takže dávám plný počet bodů.

marcela6320
02.07.2015 3 z 5

ČTIVÉ

LenaBil
18.06.2013 2 z 5

Ponuré depresivní čtení, čekala jsem pořád, kdy se příběh nějak zajímavě rozvine a najednou byl konec.

roro
24.05.2013 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila..byla dost depresivní a ani děj mne moc nezaujal..hrdinka bojuje se zlou tchýní a manželem mamánkem,ale zůstává kvůli majetku..neodejde ani po smrti svého syna ,za kterou tchýně částečně může..
Snaží se o sebevraždu,poté poblázní svého souseda, zamotává se do lží a odmítnutím první pomoci tchýni ji nechá umřít.
Zlo oplácí zlem..je tam náznak jejího psychického onemocnění,ale nedobrala jsem se toho,jestli je nemocná,nebo zlá..

zdennyve
30.01.2013

myslela jsem,že bude lepší_ nudná červená knihovna!

pindorova
01.01.2013 3 z 5

Pěkné, ale poněkud nudné- proto pouze skromné hodnocení.

kika 13
06.11.2012 3 z 5

Smutné,ale ze života co my víme o životě druhých čtivé pěkně.

isobel2000
05.09.2011 4 z 5

Velmi čtivé a hlavně smutné.

Dalekolekora
21.05.2011 5 z 5

Moc pěkné a napínavé čtení od začátku až do nečekaného konce... Začni zase psát, Ivo... :)

Iva Hlaváčková
česká, 1962