Anna za dveřmi

Anna za dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/727/bmid_anna-za-dvermi-lc9-727.JPG 3 16 2

JancaMia
30.12.2023 5 z 5

Nález v knihobudce, na knížce mě zaujala že je psaná jednou z mnou oblíbených autorek, že jde o dívčí román z ranných devadesátých let. Příběh Aničky která se přestěhuje z Prahy na venkov a její neuvěřitelná proměna po psychické stránce (k lepšímu). Kniha krásně mapuje myšlenkové pochody 15-16 leté dívky v období let 92-93 a s tím spjaté "moderní" věci a celkový rozhled. Knížka zůstane v mé knihovně.

ajsigirl
22.09.2014 4 z 5

Pěkně psaná kniha, spíše pro dívky v pubertě. Příběh vypráví o osudu mladé dívky, která hned v první kapitole nedobrovolně opouští Prahu a své kamarády a stěhuje se na venkov. Tatínek tam pracuje v dílně se dřevem maminka se stara o statek. Mlada Anna se musí zbavit svého pražského moresu a nafouanosti. Vypráví o lásce k učitelovi a poté co maminka odjede na par dni pryč, učí se obstarat cely statek sama. V bezmocnosti ji pomohou sousedé a obyvatele vesnice. Jde o poznání ze i tam jsou hodní normální lidé, jenom nesmí byt ona sama povrchní.
Hezky psané do kapitol, jednoduchá četba, hlta se sama, litujete když přijde poslední kapitola. Doporučují i ne čtenářům, krátká, čtiva a perfektní na referáty.