Stejně ho klofnu já

Stejně ho klofnu já https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4690/stejne-ho-klofnu-ja-4690.jpg 4 22 22

Markéta a Petra - dvě povahově rozdílné kamarádky - vycházejí z osmičky a dosud nemají kluka. Markéta navazuje známost s Matoušem. Odjíždějí spolu na chalupu Matoušových rodičů. Víkend pokazí pří valové deště. Před Matoušovýma očima mizí v proudu vody jejich chalupa. Zhýčkaná Markéta nemá pro Matoušovo rozrušení pochopení. Markétini rodiče odhalují Matoušův cikánský původ. Brojí proti dceřině známosti. Matouš trpí mindráky. Těžce nese Markétinu zradu, hledá své místo ve společnosti. Bratr Pavel se rozhodne Matouše pomstít. Začíná chodit s Markétou, ale současně se mu líbí Petra. Osud s ním jaksepatří zamotá... ... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ,

Stejně ho klofnu já , 2006

JancaMia
09.05.2024 3 z 5

Kniha o povodních, prvních láskách a kamarádství. Krásně napsané a hodně "reálné".
Půjčeno z knihovny.

Ann98
19.01.2019 5 z 5

Hezký příběh o přátelství dvou dívek, prvních láskách a zradě. Pořád platí staré pravidlo, že protiklady se přitahují. Markéta a Petra byly naprosto rozdílné, jako den a noc. I přes to, že Petra byla pohodová a milá a Markéta byla sebevědomý a rozmazlený jedináček, si k sobě tyto dívky našly cestu. Vše se zdálo v nejlepším pořádku. Jenže pak nastalo to pověstné ale .. bohužel když jde o lásku, nezná bratr bratra, natož kamarádka kamarádku.

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

TessDragon
15.09.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Řeháčkové.Je plná zvratů,zrady,lásky.Doporučuji,nemohla jsem odtrhnout oči.