On na mě asi bere

Příběh čtrnáctileté Marcely bojující se svou nadváhou, nezájem spolužáků a s alkoholickými sklony svého otce. Dívčí román pro starší dívky. Marcela bydlí na vsi, kde prožívá platonickou lásku. Trpí však mindrákem - je tlustá a kamarádi ji přehlížejí. To se nemění ani po přestěhování do města. Zejména jeden spolužák ji i všechny ostatní šikanuje a vydírá. Marcela se rozhodne na sobě tvrdě pracovat - cvičí, běhá, posiluje. Učitel hudební výchovy si všimne jejího talentu ke zpěvu. Marcela dělá rychle pokroky, hraje na klavír a zpívá i na koncertech. U vrstevníků si postupně získává oblibu, zažije však zradu kamarádky i nepochopení prvního partnera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26676/on-na-me-asi-bere-26676.jpg 3.927
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Petra (ČR)

tatafa
07.01.2017

Krásná a velice čtivá kniha. Nicméně mne nezaujala tak, jako ostatní autorčiny knihy. Přesto mohu jen doporučit!

Madame R
06.04.2015

Pěkná, když jsem jí četla ve 13 letech tak se mi líbila.

en.bee
12.11.2014

Není spatna

herotabe53
30.11.2013

Jsem o něco starší než Marcelka, tak jsem na to možná koukala s nadhledem, který každý časem získá. Některé problémy mi přijdou jako malichernosti. Asi jsem staromódní, ale ve 14cti na diskotéku? A ve 12cti, že se její sestře už líbí kluk? Nebo ve 14cti při školní docházce brigáda? Přijde mi to trošku utažené za vlasy. Každopádně k obsahu, zajímavé, nečekané. .ale vracet se k tomu nebudu, asi jsem na to už stará:)

Věra Řeháčková

Věra Řeháčková