IvusP IvusP komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jodi se řadí mezi mé nejoblíbenější autory a Čas odejít je jenom dalším "důkazem" proč. Opět krásná, napínavá knížka, kterou přečtete jedním dechem a mohu vám zaručit, že 100% změní váš pohled na slony. A tuto skvělou knihu završí naprosto nečekaný závěr. Určitě doporučuji!

04.03.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Jojo je jediná autorka "slaďáren pro dámy", které čtu, a to velice ráda.. Výborně se čtou a nikdy nezklamou. Skvělé oddychové čtení, chytlavý příběh, nic přeslazeného, ale happy endu se dočkáme. Milá, nenáročná knížka, která pohladí na duši.

22.02.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem měla z dalších počinů autorky trochu obavy, že se Haně prostě nevyrovnají - zcela zbytečné! Hotýlek je skvěle napsané, oddychové čtení ze života. A ikdyž popisuje dlouhé časové období rodinného klanu, děj je výborně promyšlený a napsaný tak, že se v něm celou dobu perfektně a bez problému orientujete. A ač zde jsou pasáže smutnější, vyrovnají je pasáže veselé a úsměvné. Konec konců tak, jako ve všech našich životech. Před paní Mornštajnovou klobouk dolů, za mně ohromný a výjimečný talent české literatury.

26.01.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nechci a ani nebudu tuhle knihu hodnotit hvězdičkami.. Všichni velice dobře víme, o jak otřesné čtení se jedná. Stejně tak, jako všichni víme, ale neumíme si představit, že těchto zrůdností byl opravdu někdo schopen. K téhle "zpovědi" není zapotřebí (a za mně se ani nenajde) více slov.

19.01.2018

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

S touto knihou jsem "zabloudila" úplně mimo žánry, které běžně čtu, ale rozhodně nelituji! Upřímně řečeno, po první kapitole jsem nebyla nijak nadšená a musela jsem si od ní 2 dny oddechnout. Ale to, co přišlo potom byla jednoduše symfonie plná citu, lásky a velikých životních pravd. Krásně se čte, básně jsou doplněny kresbami a celá kniha tak tvoří dokonalý celek, který vás donutí k zamyšlení a rozhodně alespoň něco z něj ve vás zůstane.
"Když se naučíš mít se ráda můžeš učit ostatní aby tě měli rádi."

15.01.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vše podstatné už tu je tolikrát napsáno, že nemá cenu jej znovu opakovat. Můžeme být hrdí, že takovéhle dílo, pro které je 5 hvězd málo, vzniklo od české autorky. Neobyčejná kniha. Donutí Vás se zamyslet. Dostane Vás. Rozpláče Vás. Nezapomenete.

01.01.2018 5 z 5

Plus jedna Plus jedna Zuzana Filipová

Opravdu skvělá knížka! Nejlepší a zároveň nejužitečnější "vztahová" knížka, kterou jsem četla. Napsaná příběhy ze života, ve kterých se všichni důvěrně poznáme. Mimo jiné krásně a prakticky ukazuje, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Určitě se k ní budu ráda vracet. Veliké doporučení!

22.12.2017 5 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Skvělá kuchařka... Od všech ostatních se liší v podstatě jenom jednou, ale za to obrovskou věcí - je napsaná srdcem. Je napsaná přesně s takovou láskou, s jakou autorka vaří :)

14.12.2017 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Skvělá, vtipná oddychovka! Karolině palec nahoru za její smysl pro humor!

13.12.2017 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

V knížce nenajdeme v podstatě nic nového pod sluncem, každopádně milé, příjemné a inspirativní počtení

11.10.2017 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Budu se opakovat, ale Carterovy knížky prostě "žeru". Každopádně po 6. přečtené knížce už vás nemá co překvapit. Všechny knížky mají naprosto stejný scénář - brutální vraždy které vás mají šokovat (což už se po tolika předchozích neděje), celou knihu nikde žádné vodítko, a na konci jako blesk z čistého nebe Hunter všechno sám s obětováním vlastního života dokonale vyřeší. Vrah má navíc ke všemu svému počínání "srdceryvný" motiv. Knížky se skvěle čtou, jsou napínavé a řadí se samozřejmě mezi nejlepší thrillery. Každopádně už by to možná chtělo trošku změnu... :-)

10.10.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Musím říct, že už jsem četla lepší knížky z dob 2. světové války. Ráda u těchto knížek zažívám emoce, mrazení, husí kůži, slzy. U této se mi bohužel ničeho z toho nedostalo. Knížka je hezky napsaná, příběh dobře promyšlený, ale zkrátka a dobře to není "ono"...

29.09.2017 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Tak tahle knížka se okamžitě vyšvihla mezi mé srdeční záležitosti. Annie přes rok sleduju jak na instagramu, tak na facebooku, od knížky jsem věděla, co čekat. I přesto ale daleko předčila moje očekávání!
Na začátku byl účel - u knížky se usmívat - splněno, u mně navíc jako bonus hřát u srdíčka - splněno, nechat se kutálet slzy - splněno. Já tleskám a slovy ani neumím vyjádřit, jak moc vděčná za tuhle úžasnou knížku jsem! Takže se klaním a upřímně děkuju!!!

29.09.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Námět knížky - děj vůbec nebyl špatný, příběh dobře odsýpal. Každopádně mám dost zásadní problém s Kim. Ta mi teda opravdu hodně nesedla a zkazila dojem z celé knihy. Proč z ženy na pozici detektiva hned udělat necitlivého, neohrabaného a hrubého babochlapa???

18.09.2017 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Pro mě zatím autorova nejslabší knížka (4.přečtená). Bohužel mi přišla nudná, zdlouhavá, příběh s cizincem v podstatě naprosto zbytečný - na celkový děj knihy neměl téměř žádný vliv. Knížka se nečetla vůbec dobře, musela jsem se nutit, a bohužel ani konec ji nezachránil. 3* za to, že autor jinak patří mezi mé nejoblíbenější a toto považuji za výjimečný slabší přešlap ve formě průměrné detektivky.

05.09.2017 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Harlan umí psát a jeho styl mi naprosto vyhovuje, čímž se zařadil mezi mé oblíbence. Opět napínavý, promyšlený příběh se skvělým koncem :-)

31.08.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Takže hned ze startu - už dívka ve vlaku se mi hodně nelíbila. Ale zvědavost mi nedala a autorce jsem chtěla dát ještě jednu šanci. Každopádně jsem se jenom utvrdila v tom, že knihám Pauly na chuť prostě nepřijdu. Hlavně ze začátku zmatečné přeskakování kapitol od 10 vypravěčů, kdy nemáte nejmenší ponětí kdo je kdo a o co se vlastně jedná, není úplně nejlepší úvod. V postavách jsem se zhruba začala orientovat asi v půlce knihy. Autorka se snaží děj za každou cenu zamotat, ale jediné co se jí podaří ve skutečnosti je zmatek, nepřehlednost a zbytečná omáčka v ději. I když Do vody ve finále je o trochu lepší než dívka ve vlaku, nic to nemění na tom, že jako u prvotiny celou knihu čekáte na něco, čeho se bohužel nedočkáte. Takže pro mě opět zklamání a utvrzení v tom, že autorčin styl psaní pro mě opravdu není a stále nerozumím nálepce "bestseller". Ani sebelepší reklama o přebal knihy nevylepší její obsah. (A pokud si někdo z vás opravdu myslí, že tohle je thriler, zkuste si někdy přečíst cokoliv třeba od Chrise Cartera

29.08.2017 2 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Má první knížka tohoto autora a rozhodně ne poslední! Knížka vás od samého začátku do konce nutí číst. Krásně čtivé, skvěle promyšlené, bez jakýchkoliv "hluchých"míst, a jako bonus výborný, nečekaný závěr. Takže když to shrneme - parádní a bezchybná knížka, která si prostě zaslouží 5*.

11.08.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc pěkná kniha, kde si každý musí najít životní moudro, které pro něho má hlubší význam, nebo se ho osobně týká. A pokud ne, tak se jím po přečtení stane. Chytlavý příběh, hezky napsáno, donutí vás k zamyšlení (víc takových knih).. Za mě palec nahoru a ke knížce se určitě někdy vrátím (ač to běžně nedělám), určitě doporučuji.

09.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Pro mně možná trochu zklamání, na 5* to rozhodně není... Jak už zde někdo psal, část s teroristy byla naprosto zbytečná (a takovou jsem objevila zatím v každé jejich knížce) a možná právě to mi vadí. Knížky jsou pak úplně zbytečně natahované a když člověk zjistí, že to v podstatě nemělo žádný vliv na vývoj děje, je akorát otrávený.. :-D Ale i přes to se samozřejmě jedná o kvalitní, napínavé počtení :-)

07.08.2017 4 z 5