Ivka2 Ivka2 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak ani já jsem neodolala. O knize tady je zmíněno mnoho a nerada bych opakovala již napsané názory. Pro mne osobně je to velmi mimořádná kniha. Snažila jsem se příběh uždibovat jako kousky lahodného dortu, aby mi co nejdéle vydržel. Při posledních stranách jsem měla husí kůži. Knihu na nějaký čas odložím do knihovny a těším se, až si ji zase za nějaký čas znovu přečtu.

30.01.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu Farmu zvířat jsem četla jako jednu z posledních v povinné četbě a jsem moc ráda, že jsem si ji vybrala. Orwell skvěle vystihl mentalitu totalitních režimů za každé situace. Je zde skvěle vylíčené, jak z krásného nápadů "všechno patří všem" lze udělat sobeckou záležitost. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vřele doporučuji si jí přečíst. Stojí to za to!

12.08.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Bolest si žádá procítění." Krásná knížka.

11.01.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Je velká ostuda, že jsem knihu četla až teď. U filmového zpracování jsem brečela jak želva. Bravo Kingu, zase si mě dostal.

„Zdálo se mi o vás, jak jste putoval ve tmě a já s vámi. Našli jsme jeden druhého.“

19.07.2022 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

"Člověk v sobě má pud k ničení, pud k zabíjení, k vraždění a běsnění, a pokud celé lidstvo bez výjimky neprojde proměnou, bude zuřit válka, bude všecko, co se vystavělo, vypěstovalo a vyrostlo, opět zdupáno a zničeno, a pak to začne nanovo."
Neuvěřitelně silný příběh. Anně se přeci jen splnil jeden z jejich snů. A to, že díky jejímu deníku, zůstala živá i dlouho po své smrti.

04.10.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Příběh ubíhá neskutečně rychle. Krásný popis Kodaně s romantickou zápletkou.

03.01.2022 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak takovou dávku brutality jsem vážně nečekala! Rozuzlení jsem četla se zatajeným dechem. Doporučuji!

05.11.2020 4 z 5

„Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ Krásná kniha.

16.01.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Po přečtení mojí první knihy od tohoto autora se vůbec nedivím, že mi jeho tvorbu tolik lidí doporučovalo. Příběh je napínavý, děj je propracovaný a fantazie pracuje na plné obrátky. Takže se přidávám k lidem, co tuto knihu mohou jenom doporučit.

26.10.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelně skvěle zpracované do nejmenších detailů. Orwell dokázal čtenáře tak vtáhnout do děje, že jsem si připadala, jako bych stála hned vedle hlavní postavy. Chtělo se mi vklouznout do příběhu a říct hlavnímu hrdinovi, že na to není sám, že zdravý rozum nevymřel. Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale moc se na něj těším.

19.03.2018 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

(SPOILER) Psychopat, který dává lidem možnost hlasovat přes webovou stránku o způsobu usmrcení své oběti. Zvrácenost? to bez pochyby. Ale kdo je více zvrácený? Vrah nebo lidé, kteří hlasují? Oběti jsou náhodné? zdaleka ne. Příběh popisující promyšlenou pomstu muže, který přišel o všechno. Sledovat drastickou show, hlasovat, komentovat a bavit se. To přeci chce každý ne?

05.03.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale jelikož nemám v povaze jen tak odložit knihu, obzvláště půjčenou knihu na něčí doporučení, rozhodla jsem se ji dát šanci. Když se proškrábete asi prvních 200 stran, kde Vás autor seznamuje s prostředím a postavami, nebudete pak chtít knihu odložit. Ano, některé části se zdají být dost přitažené za vlasy, ale to už k severským autorům tak nějak patří. Takže pokud máte rádi akci, zvraty, rodinné neshody a detektivní práci, vřele knihu doporučuji.

17.03.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Závěrečná a nejlepší kniha z celé série. Každá kniha mi přišla stylem vyprávění jiná a tato mi sedla nejvíc. Knihy na sebe navazují, takže pokud plánujete si přečíst nejdřív tuto a nechcete zjistit padouchy z předchozích knížek, radím Vám přečíst si je postupně. Rozhodně doporučuju. Stojí to za to!

22.11.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Neuvěřitelně mě kniha pohltila. Byla jsem napjatá od začátku až do konce a do vraha bych to vůbec neřekla. Prostě detektivka jak má být.

16.03.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trochu jiná "kingovka" než jsem zvyklá. Každopádně děj je napínavý. Vřele doporučuji si poslechnout jako audioknihu.

11.01.2022 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha je určena spíše pro puberťáky. Každopádně se mi líbilo celkové propletení příběhů v rámci jednoho časového úseku i oblasti.

03.01.2022 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasná kniha!

03.01.2022 4 z 5

Slavnostně přísahám, že jsem připraven, ke každé špatnosti!

12.02.2020 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pro mě velké zklamání. Nevím jestli je to tím, že Sněhulák u mě nasadil laťku dost vysoko, ale samotný příběh na mě působil dost zdlouhavě, nenapínavě, někdy mi přišlo jakoby chtěl autor nalákat čtenáře do Austrálie a vraždy se děli jenom aby se neřeklo. Zajímavé byly příběhy, které se postupně detektiv dozvídá od postav. Doufám, že další díly budou zajímavější.

04.03.2019 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

No, abych nezačala hned kritizovat, musím uznat, že příběh z pohledu slepé dívky je velmi zajímavý námět, líbí se mi smysl pro detail i nápad střídání časové linky, ale jelikož jsem se musela ke knize přemlouvat, spíš jsem se ztrácela. Samotný děj na mě neudělal velký dojem. Řekla bych, že až posledních 150 stran se začíná něco dít.

07.09.2018 2 z 5