IvetKl IvetKl komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihy s touto tématikou obvykle nečtu, ale jsem ráda, že jsem kvůli čtenařské výzvě udělala výjimku.
Oceňuji nápad říci ten samý příběh několika aktéry, jinými oči. Příběh potom dával větší smysl a ke konci se spojil.

14.01.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha mě naprosto pohltila. O KLDR jsem měla nějaké potuchy, ale toto předčilo vše. To je jako fakt možné v dnešní době?! To se nejedná o scifi, ale o realitu?! A pořád si říkám, že toto fakt není možné...hrůza!

20.04.2021 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha, jenž mě hodně zasáhla. Silný a smutný příběh o dívce a jejích útrapách, se kterými si podle mě žádný člověk nemůže vyrovnat a bude jím poznamenán na celý život.

26.07.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Potřebovala jsem si přečíst nějakou oddechovku, něco, u čeho se pobavím a nebudu muset nad ničím přemýšlet. A Poslední aristokratka byla skvělá volba! Často jsem se smála, kniha se četla sama a navodila mi příjemnou atmosféru. Určitě se pustím i do dalších dílů.

03.02.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Zbožňuju Marka Ebena! Ráda jsem se koukala na Stardance právě kvůli němu. Jeho humor je inteligentní, líbivý, nenásilný.

08.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Naprosto bombastická knížka! Doplnění o odkazy na reálné webovky jen přidávájí na zajímavosti celé knihy. Konečně kniha, která se vymyká všem ostatním.

17.04.2020 5 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Tak to byla naprostá bomba! Děj odsýpal, plno zvratů a nakonec totálně jiné a netradiční rozuzlení. Doufám, že autor v budoucnu napíše něco dalšího.

11.01.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

(SPOILER) Už jsem přišla na to, co mi u Darcy vadí, nebo spíš mrzí. Píše hrozně povrchně, má dlouhou předehru a konec vůbec nevyužije. V příběhu není gradace.
Když se začalo mluvit o vymítání, těšila jsem se na něco nového, zajímavého, ale zas to byl jen výstřel do prázdna. To samé s nalezenými záznamy z psychiatrické léčebny. Darcy si s nimi mohla pohrát a věnovat jim více času. Věčná škoda.
Její knížky bych spíš zařadila do kategorie young adult horor nebo horor pro začatečníky.

22.05.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak tato kniha mě velice zklamala. Po velkých ohlasech a marketingu jsem si říkala, že bych si ji také přečetla, avšak v knihovně bych na ni čekala snad 3 roky podle počtu rezervací. Knihu jsem si koupila a lituji. Ani jedna postava mně nepřirostla k srdci, možná Ludwik v dětství. Všechny osoby byly ve výsledku zabšklé, nepřející, pesimistické. Proč? I z prvotních optimistů a radostných lidí udělala autorka špatné lidi.
Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Když už jsem se začetla do příběhu postavy, byl konec. Takže za mě druhý díl rozhodně ne.

10.01.2021 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky. Co bych vytkla, děj by nemusel skončit tak sladkým happyendem.

02.11.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Na knížku mně nalákal sám Patrik Hartl, kterého jsem viděla v několika show a přišel mně fakt vtipnej, nejen kvůli specifickému smíchu. A jsem ráda, že mě nezklamal. Často jsem se smála, kniha se četla velmi lehce a žasla jsem nad tím, kde Hartl bere ty vtipná slova vystihující vše.

24.10.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak to byla fakt síla! Celý děj byl sám o sobě fakt hustej a k tomu ještě autor vše vygraduje tím, že vám ke konci napíše, že vše, co jste četli, tak vůbec není!

24.09.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pecka, pecka, pecka!!! První knihu od Kariky jsem četla Trhlinu, ta mě naprosto dostala, proto jsem se vrhla na další. Tato oproti Trhlině není mysteriozní, ale zato je více "nechutná" co se týče krve a dalších zranění. Karika má opravdu cit psát věci velice do detailu a zároveň to pojmout lehkým způsobem, že čtenář má pocit, že se ocitá přímo uprostřed děje a ví o všem. Proto úsek s alá řezáním nohy pro mně byl opravdu čtecí boj, kdy jsem chvíli četla a chvíli vydýchávala, protože se mě fakt zvedá kufr z krve. Shrnula bych to asi takto: No ty v*le!

13.07.2020 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila z důvodu vysokého hodnocení a kladných komentářů, ale byla pro mě velkým zklamáním. Asi je to i tím, že jsem nikdy neměla ráda Malého prince a podobně filozoficky smýšlející knihy. Super rady do života od člověka, který umírá, ale jsou to jen univerzální řeči, kterými by se každý chtěl řídit, kdyby žil v Utopii. V normálním světě pořád zůstává fakt, že prachy, ať si říká kdo chce, co chce, jsou důležitý.

15.05.2020 2 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Naprosto nádherná a okouzlující kniha! Lidé si pořizují drahé knihy, které jim řeknou, jak by měli žít, aby byli šťastní, přitom by stačilo si pořídit tuto knihu a člověk pochopí, že ne všechny útrapy, které se mu dějí, jsou ty nejhorší. Každý člověk je strůjcem svého štěstí a nikdo jiný to za něj nezmění, jen se nesmí bát změny, byť sebevětší.
Po přečtení se mi line úsměv na rtech a celou knihu jsem s autorkou prožívala s pocitem, že jsem se v jejím světě opravdu ocitla.

25.05.2021 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Asi půjdu proti proudu, ale mě kniha vůbec nezaujala. Měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. 3/4 knihy se nic nedělo, pořád jen omílaná kaše. V poslední 1/4 už se začalo něco dít, ale byla jsem z knihy tak otrávená, že jsem ani děj nijak nevstřebala. Škoda, že nejlepší na celé knize byl epilog o dvou stranách.

14.05.2021 1 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Proč ten konec? Proč to filosofování? Kniha mohla být velice zajímavá, i když místy zdlouhavá, ale ten konec mně naprosto znechutil náladu....Poslední dobou se toto u Karikových knih objevuje čím dál častěji a ve větší míře. Věčná škoda...

01.05.2021 4 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Zvláštní povídky, které však nejsou hrůzostrašné, jak někteří uvádí. Jako jednohubka na čtení fajn, ale žádnou výraznou stopu to na mně nezanechalo.

30.05.2020 3 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Knížka by mohla být příjemnou romantickou oddechovkou, kdyby autorka do každé erotické scény nevrazila x-sprostých a nechutných slov.

21.05.2020 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha byla hrozně zdlouhavá, neustálé úvahy, vracení se v čase a stálé opakování mně ke konci už rozčilovaly. Do dalších dílů se rozhodně nevrhnu.

01.04.2020 2 z 5