Ivet_V Ivet_V komentáře u knih

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Na Poskvrněnou korunu jsem se moc netěšila. Gideon mi z předchozích dílů nebyl moc sympatický. I na začátku knihy se mi moc nezamlouval, ale nakonec jsem si k němu našla cestu. Savanna se v předchozích dílech moc neobjevovala, tak jsem nevěděla, co čekat, ale hned jsem si ji oblíbila. Ve výsledku se mi příběh líbil a oceňuji to prolínání minulosti a současnosti.
Padlý dědic se mi nelíbil tolik, jak jsem čekala. Trvalo mi docela dlouho, než jsem to přečetla. Easton se mi tady moc nezamlouval a to byl v předchozích dílech moje nejoblíbenější postava. Ani Hartley jsem si moc neoblíbila, asi jak jsme se o ní za celou knížku skoro nic nedozvěděli. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem to přečetla, protože vím, jak dál postupuje děj.

08.09.2021 3 z 5

Tanec života Tanec života Helena Koudelková-Eser

Tuto knihu jsem dostala od ZUŠ jako absolventský dárek. Neměla jsem od ní vysoká očekávání, ale mile mě překvapila. Autorka ukázala, že žádný život není procházka růžovým sadem a to celé popsala s nesmírným humorem. Taky se mi hrozně líbilo, že nepopsala jen svůj život, ale nakoukli jsem do zákulisí jiných známých osobností, se kterými se během života seznámila.

11.07.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Hledala jsem něco milého a jednoduchého, a přesně to se mi dostalo. Byla to taková oddechová jednohubka, avšak to bylo místy tak bizarní, že jsem měla záchvaty smíchu. Mia se chovala hrozně nelogicky a Trevis byl jako postava nic moc, takže to celé zachraňoval Liam s Avou. Ale vzhledem k tomu, že jsem neměla vysoká očekávání, se mi to líbilo.

15.06.2021 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Četla jsem to už po druhé a jsem docela zklamaná. Poprvé se mi to líbilo mnohem víc. To ale nic nemění na skvělém grafickém spracování a čtivosti.

23.05.2021 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Neměla jsem od toho moc velká očekávání. Možná proto mě to překvapilo svojí čtivostí. Mělo to krátké kapitoly, což je také velké plus. Mělo to ale moc vedlejších postav, takže jsem se v tom dost částo strácela. Ani hlavní hrdinové nebyli nic moc a nenašla jsem si k nim nějaký vztah. Ale musím uznat, že díky množství postav, to do sebe děsivě zapadalo a přidalo pocit celistvosti.

23.03.2021 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Tak tady mě Lou zase hrozně štvala, i když za to vlastně nemohla. Reid to celé zachraňoval. Děj nebyl tak poutavý a zábavný jako v minulém díle, celý se odehrával v ponurém duchu. Konec, který to celé zlepšil, byl mnohem lepší než v minulém díle.

14.03.2021 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Ze začátku se to fakt vleklo, od poloviny to bylo lepší a poslední třetina byla fakt dobrá a napínavá. Ale zase ta první třetina byla fakt vtipná. Vůbec jsem nečekala, to co jsem se dozvěděla na poslední straně.

04.03.2021 2 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Mělo to sice trochu pomalejší rozjezd, ale potom to bylo úžasný a užila jsem si to do úplnýho konce. Miluju ty postavy a jejich charaktery (hlavně Kaze). Ale co ten otevřený konec?! Potřebuju druhý díl!!!

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

To je prostě dokonalá kniha. Bylo to tak sladké. Se Simonem jsem v mnoha věcech soucítila, při strachu, smutku i radosti.

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

První 2/3 knihy byli hodně napínavé a děsivé. Ta 3/3 byla příjemné čtení s trochou napjetí. Rozhodně se chistám na 2. díl.

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Ze začátku jsem si myslela, že je to průhledný příběh u kterého víte jak skončí. Jenomže někde v polovině se stal zvrat. Od té chvíle, když si už myslíte, že jste přišli na to jak to dopadne, zase se stane něco nečekaného. A takhle je to pořát dokola. Líbilo se mi, jak se tam střídaly pohledy hodně lidí. Jen mě trochu zklamal ten konec.

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Vůbec mě ta kniha nebavila. Četla jsem jí na etapy. Naprosto zbytečné a stráta času. Jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla.

04.03.2021 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Nebylo to nic nápaditého, ale bylo to hlavně čtivé. Hlavní hrdiny si zamilujete. Děj vás moc nepřekvapí. Bylo to jako mix Divergence, Hunger Games a 1984. Poslední třetina sice byla originálnější, ale nebyl tam žádný wow efekt.

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pořád to bylo stejně roztomilé a sladké jako předchozí díl, ale podle mě to bylo takové vycpáfkové. Celou dobu vpodstatě jen sledujeme jak se jejich vztah prohlubuje. A to by se dalo rozdělit do prvního a třetího dílu.

04.03.2021 3 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Nebylo to nic moc, možná protože jsem měla moc vysoká očekávání. První polovina se hrozně táhla, nemohla jsem se začíst a hlavní hrdinka mi nesedla. Potom se to zlepšilo, ale pořád to nebylo nic moc. Ale celkově celý příběh byl dobrý a normální ze života. Nemyslím tím tu střelbu, ale jak se s tím Val musela vyrovnat.

04.03.2021 2 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Konečně jsem to dočetla. Od první třeniny se to hrozně táhlo, skoro všechen děj i postavy jsem odhadla dopředu. Až na konci to začalo být napínavé. Ale co ti hlavní hrdinové!? Když byli na stejné lodi a měli táhnout za jeden provaz, vůbec se neshodli a měli úplně jiné názory. Kvůli tomu mi přišlo, že se k sobě vůnec nohodí. Ale ke konci, si to vyjasnili a byli zase spolu úplně dokonalí. Ale to co se stalo na tom konci, jako proč?! Musím rychle přečíst další díl.

04.03.2021 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Takový docela normální příběh holky na střední škole. Bylo to vtipné a romantické. Jenom mi tam něco chybělo do těch pěti hvězdiček.

Přiznání Přiznání Anna Todd

První díl se mi líbil víc. První polovina se mi hodně líbila, ale od druhé třetiny se to táhlo a pořád opakovalo. Moc se mi, ale líbilo jak se tam objevují citáty z klasik.

Polibek Polibek Anna Todd

Nejprve jsem viděla film a moc se mi nelíbil, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci a přečíst si to. A rozhodně to bylo mnohem lepší než film! Mnohem líp se mi orientovalo v postavách a Hardin je tady mnohem lepší a hezčí (jestli můžu soudit podle popisu).

Koruna Koruna Kiera Cass

Hlavní hrdinka už nebyla tak hrozná jak v předchozím díle. Dokonce jsem ji v některých chvílích rozuměla. Sice ten konec nebyl takový, jáký jsem celou dobu chtěla, ale byl i tak moc dobrý. Líbilo se mi, jak vidíme, že se America s Maxonem mají pořád hrozně rádi a mají šťastné manželství.

01.10.2020 4 z 5