IvcaIvet IvcaIvet komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha mě pohltila..vykresluje krutou historii a souhru náhod, které jsou tak skutečné, že člověku z toho běhá mráz po zádech..kniha by měla být povinnou četbou na školách, protože je připomínkou něčeho co se stalo a nemělo by se zapomenout..

11.12.2017 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

K této knize by měli prodávat kilo kafe, bloček na poznámky, ještě k tomu zažadejte o pár dnů dovolené a cedulku na dveře nerušit, protože je potřeba maximálního soustředění.. Jinak bezva zápletka a vše dokonale propracováno..až na to že zbytečně složitéé.. Uff

23.01.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasika je klasika.. tato kniha mě opravdu obohatila..je propracovaná, tajemná a taky dosti náročná..nepřečetla jsem na jeden nádech a i tak musím uznat,že to stálo za tu trochu dřiny.
Bohužel musím také vzpomenout překlepy v knize,tady bych to nečekala..

04.04.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Neměla jsem žádné velké očekávání, ale musím říct, že mě ta kniha dostala. Napínavá od začátku až do konce. Žádné přehnané hororové scény a tak to má být. Za mě prostě dokonalá dávka napětí a tajemna.

01.08.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásná obálka, zlatá známka a velké očekávání..ale pak přišlo zklamání: jedná se o smutný, dojemný, uvěřitelný příběh, který byl pro mě psán strašně nezáživně a bez emocí.. věty jednoduché, krátké bez toho,aby mě vtáhly do děje a vyvolaly ve mě jakýkoliv pocit a přitom to byl tak silný příběh!!.. až na posledních 50 stran to bylo pro mě čtení bez zážitku.. opravdu velká škoda :-(

15.03.2018 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh mi přišel trochu fádní, zpočátku jsem měla smíšené pocity,ale druhá polovina dostala spád a já dodnes vzpomínám jak mě zásahl konec..proto musím uznat, že je to kniha, která mě dokázala chytit za srdce..a za a to jí děkuji..

29.01.2018 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Když jsem si tuto knihu kupovala, měla jsem velké dilema zda vzít či nevzít. Teď po přečtení musím říct, že by byla velká škoda nepoznat příběh, který je dojemný, dechberoucí a hlavně skutečný...
Někdo tady píše, že styl psaní není adekvátní a jde málo do hloubky. Mě sedl a to po všech stránkách.Ne každá kniha u mě udělá dojem a této se podařilo to, že jsem nad osudy hrdinů musela přemýšlet i po přečtení.

13.08.2019 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Kniha která si zaslouží velkou chválu..příjemné, tajemné a dojemné čtení..

27.02.2018 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Upřímně.. prvních 200 stan knihy bylo pro mě zklamáním..až druhá polovina mě začla vtahovat do děje a já začala orientovat v chaosu, v kterém jsem se celou dobu nacházela.. možná to bylo tím,že jsem tuto knihu srovnávala se Zapomenutou zahradou, která mě uchvátila od samého začátku.. Tajemství jsem trochu protrpěla,ale konec za tu dřinu stál..byl opět grandiózní,proto uděluju kladné hodnocení..i když to bylo o fous

02.02.2018 4 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Straaašně zdlouhavé. Přiznám se, že první polovinu jsem poctivě přečetla a pak jsem hodně přeskakovala. A kupodivu jsem o nic nepřišla. Nemám ráda, když se informace, která jde sdělit v jednom odstavci natáhne na deset stran. Zkrátka psychologický rozbor všeho a všech a děj nikde..

07.10.2019 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Za mě spokojenost. První polovina je opravdu pomalejší , ale doporučuji vydržet. Druhá půlka se rozjede. Do poslední chvíle jsem byla napnutá jak to dopadne.

26.07.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

U této knihy jsem opravdu trpěla a nemohla se dočkat konce, jelikož jsem pořád čekala, že příjde to nadšení, které tady každý sdílí..no a dostavilo se maximální zklamání.... kdybych věděla do čeho jdu, tak si zapnu TV Nova a shlédnu jeden z tuctových krimi seriálů.. za mě si toto nezaslouží ani jednu hvězdičku a nechápu, kde se bere tolika chvály na tento brak...

26.02.2018 odpad!

Sestra Sestra Louise Jensen

Velmi čtivá, měla spád, tajemno i napětí.

25.02.2020 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Moje srdcovka... krásná kniha .. i když jsem viděla už několikrát v tv,tak jsem ho ráda opět prožila trochu jinak .. v knižní podobě a opět zážitek..❤❤❤

01.01.2019 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Skvělá kniha!!!! Autor opravdu umí psát... něco přes 900 stránek a já se nenudila ani chvíli..no zkrátka paráda. Kéž by takhle vypadaly všechny knihy.. tady je opravdu děj, ve kterém se něco děje!!! Žádné bezvýznamné tlachání o jednom a tomtéž, což je poslední dobou častým jevem.

03.08.2018 5 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Děj jednoduchý,ale zase čtivý. Žádný velký zážitek u mě nepřišel,ale je to asi tím, že jsem četla hodně knih s touto tématikou a tato je na mě málo propracovaná a hodně předvídatelná.

02.07.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musela jsem si dát den na rozmyšlenou, než se k této knize vyjádřím.. jedná se o velmi opěvovanou a vyhlášenou knihu a proto člověk čeká veeelmi hodně silný příběh..no řeknu to tak,že jsem četla lepší knihy zaměřené na holokaust např.Hana(ta byla mnohem více uveřitelná)...za mě,ale negativum upíři a mnoho psychologie,což je dnes módní element.. tak trochu nečekaný konec jsem odhadla už na začátku..ale za to,že mě Vypravěčka donutila se zamyslet nad celým příběhem,hodnotím kladně:-)

05.05.2018 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

Na mě trochu moc naivní příběh..

27.04.2018 3 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Velké díky této autorce..její styl psaní mi sedl. Děj plynule ubíhal, vyprávění bylo záživné a ani chvíli jsem se nenudila. Linka ze součastnosti je v závěru trošičku fádní, ale vykompenzoval to silný příběh hlavní vypravěčky, který je propracovaný a uvěřitelný..
Chválím a už se těším na další knihu paní spisovatelky.
Jen musím podotknout, že je velká škoda, že Bestsellerem se dnes označují převážně knihy, které nemají kvalitu, ale velkou reklamní kampaň. Tato si jistě známku zaslouží!

04.03.2018 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Za mě nic moc.. Dočetla jsem, ale musela jsem se přemáhat. Do půlky jsem doufala, že přijde určitý zvrat, ale bohužel nic nepřišlo. Tak jsem se prokousala ke konci, který ve mě taky nic nezanechal. Zkrátka zklamání.

30.08.2019 2 z 5