Ivanka83 Ivanka83 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásně pansané. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Annu jsem si oblíbila během pár stránek. A po Heřmánkovém údolí se bude stýskat i mně..

08.04.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nejsem čtenářka poezie. Ale Kytici jsem ve své knihovně prostě musela mít. A letos díky čtenářské výzvě jsem si ji konečně celou přečetla.
Nádhera. Určitě si ji zase někdy přečtu.

25.01.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Knihu jsem si pořídila hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jsem za to opravdu ráda. Fejetony jsou tak čtivé a tak milé.
Asi si pořídím i audioknihu, protože to chci slyšet i přímo od pana Ebena.
Vřele doporučuji.

12.11.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V dětství jsem knihu nikdy nečetla, až teď svému sedmiletému synovi. Nádherná kniha, chytla mě za srdce. Syn byl nadšený a teď si ji čte sám :-)

15.05.2018 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Opět perfektní.
Tento díl se mi líbí jak kniha, tak i film.

23.01.2023

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Věděla jsem co přijde a stejně jsem nedokázala zastavil slzy...
Louisu i Willa jsem si moc oblíbila. Hezky se mi kniha četla a měla jsem problém ji odložit.

23.01.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy jsem poprvé četla již v dospělosti, když už jsem měla děti. Ale dřív, než jsem shlédla filmy. Úplně mě kouzelnický svět pohltil.
Nyní jsem sáhla po ilustrovaném vydání a do světa kouzel se vrátila spolu s osmiletou dcerou. Opět úžasný zážitek.

20.09.2023 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Takových zvratů. To byla jízda. Sice jsem viděla nejdříve film, ale už je to delší dobu a spoustu věcí jsem už zapomněla.
Za mě plný počet.

17.08.2022 5 z 5

Parádní. Nejen pro fanoušky HP.
Zajímavosti nejen z natáčení. Doplněno fotografiemi.
Vrátili jsme se zpět do Bradavic a moc jsem si to užila.
A nemůžu si pomoct, najednou mi je Drako o něco bližší.
Tom to neměl vždy jednoduché a obdivuji ho za to, jak se s tím srovnal a ještě se s námi o to podělil.
Doporučuji.

31.10.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná klasika

17.02.2018 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Opět jsme si s dětmi čtení náramně užili. A po dočtení dílu jsme si pustili film.
Nemá to chybu. I po tolika letech, co jsem je četla poprvé.

20.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Čtu již po několikáté. Tentokrát čteme sérii s dcerou.
Stýskalo se mi po kouzelnickém světě a jsem ráda zpět. Opět maximální spokojenost.

13.11.2023

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Když jsem viděla prvně film... pro mě blbost. Proto, když ji měl syn v povinné četbě, divila jsem se, co to v té škole čtou?
A nestačila jsem se divit, jak mě příběh pohltil.
Willyho Wonku jsem si rychle oblíbila. A tu jeho továrnu miluji

04.10.2022

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tak tohle byla pecka. Za mě zatím nejlepší díl. Baví mě knihy, kde se prolíná přítomnost s minulostí. A ještě když je to tak čtivě napsané.
Z vyprávění z války jsem pojala podezření na pachatele. Ovšem v průběhu jsem několikrát změnila názor a v závěru se vše vrátilo k mému prvnímu typu.
Těším se na pokračování a doufám že v dalším díle odhalí Harry Prince. Ten mě neskutečně štve. Hlavně kvůli Ellen.
Za mě plný počet a doporučení.

31.01.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

To budu vstřebávat ještě dlouho...
Děkuji paní spisovatelce za tak silný příběh. Překvapilo mě, jak málo z toho jsem věděla, jak málo se o tom mluví, jak málo se o to učí...
Děkuji čtenářské výzvě, díky které jsem po knize v knihovně sáhla.

20.12.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nejdříve jsem viděla film, což byla asi chyba. Zatímco u filmu jsem se smála od začátku do konce a herecké obsazení mě nadchlo, tak do čtení jsem se musela chvilkami i nutit.
Rozjezd byl fajn. Zhruba v půlce mě to nějak přestalo bavit. Po krátké pauze jsem druhou půlku knihy zhltla rychle a víc jsem se i zasmála.
Snad poprvé se mi film líbí víc jak kniha.

28.04.2022 3 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Úplně jsem se vrátila do svého dětství, kdy nám ji četla mamka.
Čtu před spaním sedmileté dceři a krásné rýmované pohádky přilákaly k poslechu i jedenáctiletého syna.
Nádhera.

12.11.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Netušila jsem, že se mi ti bude až tak líbit. Elizabeth jsem si hned oblíbila. A Darcy? Waw. Tolik jsem jim fandila.
A i když nejsem fanda filmů, ta tento se asi i kouknu.

01.08.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jsem ráda, že jsem se do čtení pustila, i když jsem to dlouho odkládala. Krásně napsané, nádherně čtivé, nejen díky úžasné češtině. Ještě mě lehce mrazí při vzpomínce na smutné osudy.

02.03.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Další skvělé dobrodružství s Robertem v hlavní roli.
Knihy Dana Browna jsou skutečně čtivé, i když mám pocit, že se sobě dost podobají.
Nevadí. Dám si teď několik jiných autorů a pak se s chutí pustím do pokračování.

22.08.2023 4 z 5