Ilirea25 Ilirea25 komentáře u knih

Trůn z dračích kostí Trůn z dračích kostí Tad Williams (p)

Jediné mínus je to, že je to strašná vykrádačka Pána Prstenů. Autor se nechal asi až moc inspirovat Tolkienem. Jinak se kniha vydařila. Čtení utíká pomalu, ale člověk se u děje nenudí. Jede se svým tempem. Doporučuji.

26.02.2019 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Knihu vzdávám. Nedotčena, naprosto nepochopitelný příběh. Příběh se vleče, občas nedává smysl. Možná jsem si ji vzala v nesprávný čas.

16.02.2019 1 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dočteno. Nějaká část ve mě kvůli tomu umřela. Konec HH, konec vyšetřování, žádné pokračování. Jsem na sebe pyšná. Všech 11 knih jsem prostě nedala z ruky, dokud knihy nebyly přečteny. HH mi bude chybět. Naprostá spokojenost.

10.02.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Naprosto, naprosto skvělé. Po Levhartovi jsem si myslela, že lepší kniha není, ale zase jsem byla vyvedena z omylu. Jako halo, naprosto jsem čuměla, ke konci jsem ani nedýchala. Konec si obrečela, ani nevím, jestli radostí nebo smutkem. Miluji HH a nedokážu pochopit, že mi už zbývá poslední kniha a rozloučím se s HH. Jakoby nějaká část ve mě pomalu smutkem umírala.

06.02.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Za mě nejslabší díl celé série. Nemám ráda drogovou scénu a dost se to ukázalo na chuti číst tuhle knihu. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli dočíst nebo odložit a přeskočit. Avšak, kdybych se vyhla konci, asi bych těžko pochopila začátek Policie.

31.01.2019 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Já už pouze nad knihami slintám. Nesbø je prostě mistr detektivek. Čím více čtu, tím víc se mi nechce číst, protože pak jsou poslední 3 knihy a všechno končí.
Leopard je skvěle napsaná kniha, HH je úžasný, který vám v tom srdci prostě zůstane. Doporučuji.

PS: Pokud se někomu zdá, že Nesbø natahuje děj, či mluví dlouho o jedné věci, asi jste se nesetkali s panem Kingem. To je mistr okecávání.

23.01.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

No teda, teda. Šokující, strhující, neočekávané, dech beroucí. Možná už mám autora tak přečteného, že už ke konci skoro vím, kdo je vrah, to ale nemění na tom, že je to opravdu skvělé a nepřestanete číst, dokud kniha není u konce.

18.01.2019 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nepřestává mě Nesbø udivovat. Člověk si myslí, že už ví, kdo je vrah, ale děj se na posledních 50 stránkách otočí a úplně vás vyvede z toho, co jste se mysleli. Skvělé.

14.01.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Musím říct, že celý motiv byl dokonale promyšlený, ale kapitoly z války mě opravdu nebavily, i když byly pro knihu opravdu důležité a zásadní. HH jako vždy skvělý, ho nejde nemít rádo.

09.01.2019 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha opravdu skvělá, ale za mě vede zatím z těch všech předchozích knih Nemesis. Nechápu, že jsem se knih od Nesba tak dlouho odrazovala. Ma první detektivní sága a nemohla jsem začít lépe. Harry mi hodně přirostl k srdci. Tak ztracený a stejně dokáže řešit případy.

09.01.2019 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Klasický HH, u kterého musíte sedět tak dlouho, dokud kninu nedočtete. Každý díl je lepší a lepší.

02.01.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Již druhý díl HH a mohu říct, ze je to opravdu skvělé. Jsem ráda, že HH nespadá do stejného stereotypu, jako například Brown. Někdo někoho zabije, přijde detektiv, najde si babu, vyřeší případ, zachrání zemi a konec. Velmi čtivé, stránky ubíhají a než se namane, je konec. Doporučuji.

25.12.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jsem více, než spolojená. Už dlouho jsem si na tuhle sérii brousila zuby a teď nastal moment čtení. Kniha je sakra čtivá, stránky utíkají a než se člověk namane, už je konec a musím sahat po druhém dílů. Doporučuji.

18.12.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Po proslulé knize TO, kdy jsem skončila v polovině a zapřísáhla si, že už to nikdy nedočtu, protože bych se ukousala nudou, jsem měla z Osvícení stejný pocit, že to dopadne stejně. Opak byl ale pravdou. Kniha byla naprosto skvělá, nemohla jsem se odtrhnout a po hodně dlouhé době jsem měla mrazení na zátylku, když jsem knihu četla. Při scéně v koupelně a srchovým závěsem jsem byla až skoro vyděšená, a tak moc jsem chtěla pokračovat, i když jsem se bála, co se dočtu. Za mě 5 hvězd a těším se na další knihy, které si od Kinga přečtu.

14.12.2018 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Jako bavilo mě to, ale dlouhodobé čtení svědčí o tom, že to úplně nebude dech beroucí čtení. A jak čtu recenze na databázi knih, přemýšlím, jestli jsem náhodou nečetla nějakou jinou knihu, protože, ačkoliv to bylo fajn, nebyla jsem z toho nadšená tak, že bych u knihy byla žažraná až do konce. Občas jsem se dost ztrácela a vůbec nevím, jak tyhle dvě dějové linie do sebe zapadají. Od druhé knihy si dám asi nějaký ten čas klid, protože to asi nebude na 100 % můj šálek kávy.

11.12.2018 3 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Po pravdě, nic takového jsem nikdy nečetla.. Byl to nářez, i když jsem si musela dělat poznámky, kdo je kdo. Nejvíce jsem si zamilovala Kaladina a Šalán. Kaladin je úžasný.

13.11.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tuhle ságu naprostou zbožňuji. Je to má srdeční záležitost. Vždycky se k ní budu ráda vracet. Ze všeho nejvíce stejně miluju Krasomila

11.10.2018 5 z 5

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Mé první seznámení se světem Warhammeru a je nanejvýš pozitivní. Skvěle napsána kniha. Gotrek a Felix, nezlomná dvojka nezklamala.

02.10.2018 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Naprosto miluju. Naprosto jsem se zamilovala do Jeřáda. ♥

02.08.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Prostě klasická Cassandra. Miluju její svět, její tvorbu,.. Naprosto úžasné

13.06.2018 5 z 5