Ilirea25 Ilirea25 komentáře u knih

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Bylo skvělé se zase vrátit zpátky do světa Mistborn. Dvojice Wax a Wayne jsou sympatičtí, zábavní a příběh je díky nim příjemný a plyne rychle..
Ale podotýkám, že první tři díly byly mnohem lepší.

12.12.2019 4 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Popravdě a ač nerada, musím ubrat hvězdičku kvůli 3/4 knihy, kde byla pouze válka a děj okolo ní. Paměť kostí mě bavila mnohem méně, než prvních 200 stran Hořícího kříže. Cizinku miluji a knihu zachránila poslední třetina, ve které se konečně něco dělo. Ale jinak příběh je to skvělý.

05.12.2019 4 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Konec mě úplně odrovnal..
Na celou sérii nenalézám ta správná slova. Dokonalé. Kdyby bylo možno hodnotit více hvězdičkami, neváhala bych. Nutnost každého, kdo miluje promyšlené fantasy.

09.11.2019 5 z 5

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Má druhá kniha ze světa Warcraftu a jsem velmi spokojená. Postavy jsou skvěle vykresleny, děj ubíhá, nikde nenudí. Broxigar se stal mou oblíbenou postavou.

28.10.2019

Povznesení Povznesení Stephen King

Nezvykle krátká knížka od Stephena Kinga. Kniha je milá, pěkná. Na konci ukápla i slzička. Milé počtení.

21.10.2019 5 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Nechápu, nepobírám, nemám slov. Když se mě někdo zeptá na dobrou fantasy, neváhám. Mistborn. Skvělý. Nikdo nedokáže psát o politice, aniž by člověka nenudila. Sanderson to dokázal. Hltáte každé slovo.

*** SPOILERY***
Ten konec, jako halo? Ještě teď nepobírám. Chce to chvíli přemýšlet, než se dám na další díl.

17.09.2019 4 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Ve světě, kdy fantasy z 90 % zabírá YA, je obtížné najít klasickou dospělou fantasy. A našla. Králové Wyldu jsou zábavná, čtivá fantasy kniha. Když se banda páprdů vydá zachránit dceru jednoho z bandy, člověk by očekával, že se všichni rozpadnou stářím po prvních kilometrech. Opak je však pravdou. Doporučuji

10.08.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak tohle bylo něco. Nechybí napětí, energie i částečné zhnusení. Vidím a cítím, jak Rose dráždí a vytáčí Carla. Doufám, že to nespadne do klasického detektivního klišé. Očekávám další díl.

07.08.2019 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

(Spoilery)
To, že nás Kelsier opustil hned v první knize, mi lámalo srdce. Není možné, aby nám umřel. Stejné jako s Vládcem, umřel velmi rychle. Člověk by čekal mnohem více od někoho, kdo si podmanil Říši.
(Konec spoilerů)

Nelze říci nic jiného, než to, že kniha je skvělá, ačkoliv místy sklouzává k YA. Sanderson píše skvěle. Mistborn je zase něco nového. Utlačování Skati, nad kterými se svými biči stojí Obligátoři. Bylo na čase, aby se postavili Říši.
Kniha je čtivá, plná akce, plesy nebyly nudné a musím číst, měli velkou váhu v knize. Postavy jsou vtipné a hned jsem si je oblíbila. 5* z 5 a těším se na další díly.

05.08.2019 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Klasická jednohubka s žádným dějem a přespříliš jednotvárného sexu. Když už autorka píše, mohla vybrat víc, než 2 polohy.

30.06.2019 2 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Za mě absolutní spokojenost. Utišila bych Simonovu utrápenou mysl ^.^

25.06.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Mám strašně ráda pohádku Kráska a zvíře, takže jsem neváhala sáhnout po téhle krásce. A nelitovala jsem. Je to skvělé, čtivé, stránky utíkají. Greye jsem si hned oblíbila. Jsem ráda, že to neprobíhalo stejně, jako ve Dvorech od S. J. Mass.

29.05.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Četla jsem od Autora Akta Iluminae a byl to u mě propadák, ale tohle? Tohle bylo skvělé. Napínavé, čtivé, super. Už jsem měla dost víl a ostatní havěti, proto jsem sáhla po téhle knize a nelituji. Chci další díl. :)

- Absolutně mě rozčilovaly poznámky pod čarou, některé byly až nepotřebné. Pak jsem je vzdala a nečetla.
- Nemám problém se sexuálními scénami, ale v těhle jsem si připadala jako v odstínech.

27.05.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Možné SPOILERY......

Přežiju všechno, milostný trojúhelník, absolutně jasný děj, ale co nezvládám, je to, že 3/4 knihy Cardan Jude ubližuje, nenávidí ji, shazuje a na konci vyjde to, že ji celou dobu miloval a Jude hned zapomene na desetileté ubližování a hned se do něho zamiluje... O můj bože, tohle je takové klišé. Tohle opravdu ne. Kniha se četla dobře, ale nechápu boom okolo ní. Zase tak moc chvály si nezaslouží.

20.05.2019 2 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Za mě zatím nejslabší díl série... Při prvních 300 stranách jsem si říkala, bude se tam něco dít? Ne, nic se tam nedělo a tohle mě nebavilo. Všechny díly jsem zhltla během pár dní, ale tohle mi opravdu trvalo. Děj se pak ale rozběhl. Jsem zvědavá na šestý díl.

- Všiml si někdo, kolik je tam chyb? Jako by to nikdo nekontroloval...

15.05.2019

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Nevím, jak to Diana Galbadon dělá, ale hltám každé její slovo. Ačkoliv setkání Claire a Jamieho po 20 letech byl trošku ochuzeno. Čekala jsem více emocí, a tak trochu to zametla pod koberec. Stejně to bylo i Frankem. Z toho všeho právě on vyšel, jako ten nejhorší.
Ale kniha je skvělá, dech beroucí, neočekávaná a řekneme si, Jamieho nejde nemilovat.

03.05.2019 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Kniha je velmi čtivá, ačkoliv nápadem na příběh neohromí... Lepší průměr.

Jediné mínus, co mi drásalo nervy bylo, jak moc se Thea lituje. Strašně moc ublížená, jako bychom to sami nevěděli.

17.04.2019 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Oproti prvnímu dílu trošku nudnější, zdlouhavější, ale stále velmi čtivé. Některé smrti mě moc zamrzely, ale bez toho by to nejspíš nešlo...
A konec? Ten mi lámal srdce :/

16.04.2019 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ačkoliv historické romanťárny nečtu, Cizinka mě absolutně pohltila. Zamilovala jsem si Skotsko, Jamieho a celý příběh. Příběh je hrubý, nepředvídatelný, dech beroucí...

Jsi krev mé krve a kost mé kosti.
Dám ti své tělo, ať se ho tvé zhostí.
Dám ti svou duši, než nás smrt života zprostí.

13.04.2019 5 z 5

Případ ztraceného hledače Případ ztraceného hledače Ludmila Müllerová

Musím uznat, že tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Možná proto jsem knihu nedočetla. Vadila mi archaická mluva a od knihy jsem asi čekala něco jiného.

03.04.2019 1 z 5