Zabíječ trolů

Zabíječ trolů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trolů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové – s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15040/zabijec-trolu-gR3-15040.jpg 4.3298

Warhammer - Gotrek a Felix 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Trollslayer, 1999

Kniha Zabíječ trolů

NextOne

Je to moje první kniha ze světa Warhammeru a musím říct, že to byla dobrá volba. Příběh je poutavý a dobrodružný. Hry jsem nehrál, tudíž s tímto světem nemám žádnou zkušenost. Seznamujeme se zde po krvi toužícím trolobijci a vyděšeným Felixem, který je však překvapivě schopný v boji. Není to úplně kniha, kterou člověk hltá, ale jako oddychovka je vskutku parádní. Na cestách těchto dvou parťáků číhá jedna nástraha za druhou a já vám doporučuji je na těchto cestách doprovázet.

IG: next_fantasy_one

Dragonian

Úplně nenadchlo. Asi jsem na to už starý. Číst ji 20 let zpátky, tak bych byl nadšený.

FallenOne

Warhammer jsem nikdy nehrál, takže hodnotím jen literární hledisko. Nějakou dobu jsem se téhle sérii vyhýbal a vlastně nevím proč. Po přečtení prvního dílu jsem si všechny knihy série, co napsal King, dokoupil. Je to čtivé, pořád se něco děje, jazyk na skvělé úrovni. Ústřední charaktery nejsou ploché, liší se od sebe docela podstatně - jasně, jsou to jen dva hrdinové a odlišit je je snadné. Ale když se líbí, tak se líbí.

Vilonejaky
10.11.2020

Zabiječ Trollů bola moja prvá knižka zo sveta Warhammerov. A musím povedať, že to bola veľmi dobrá voľba pre mňa ako začiatočníka. Spolu s PC hrou (Warhammer: Total War, ktorá ma priviedla ku záujmu o tento svet) ma táto kniha totiž navnadila si kúpiť rovno ďalšie štyri jej pokračovania od Williama Kinga o cestách Felixa a Gotrega úžasným fantasy svetom.

Zo začiatku som bol prekvapený, že ide o sériu samostatných poviedok, ktoré však na seba viacmenej nadväzujú. Na druhej strane, takýto koncept umožní čitateľovi sa zoznámiť s mnohými rôznymi postavami, miestami a rasami v priebehu celej ságy. Preto je vhodným vstupom do sveta Warhammeru pre nových čitateľov.

Ak by som si mal zvoliť top poviedku z tejto knižky, bola by to: TEMNOTA V PODZEMÍ.

Hodnotenie 7.5/10 (4/6 hviezdičiek)

specialista5
05.10.2020

Moje první ochutnávka světa Warhammeru, popravdě jsem po tolika doporučeních měl asi větší očekávání, a to je možná i tím problémem. Nenechte se zmást, je to poutavě napsané, a dost to tahají zajimavé postavy. Ale nějak mi nesednul ten "povídkový" styl psaní. Přišlo mi, že se děj odehrává stylem, někam přijdou, je boj, pak pár vět a najednou to autor utne. Následuje další kapitola, kde je krátký úvod ve smyslu kam došli v době kdy tam čtenář nebyl a zase se bojuje. Trochu mi chybí takové to zžití s postavami, které vzniká i tím, že si prožijeme tu jejich "rutinu", přesuny, strasti cesty atp.
Kdybych teď knihu vzal a otevřel ji kdekoliv, tak můžu začít číst klidně z prostředka a o nic moc nepřijdu, aspoň takový z toho mám pocit.
Není to špatné, jen mi to asi úplně nesedlo, pokračování si možná někde půjčím pokud vůbec, na koupi dalšího dílu mě to zatím dost nenadchlo.

20.08.2020

Jedná z mých prvních knih ze světa Warhammer a od té doby se stal Warhammer mým nejoblíbenějším fantasy světem.

Oplak
04.06.2020

Moje prvé stretnutie so svetom Warhammeru. A nie posledné.
Dobrodružstvá Gotreka Gurnissona (trpaslíka, hľadajúceho hrdinskú smrť) a Felixa Jaegera (muža, ktorý tú hrdinskú smrť má zaznamenať) ma bavili.
Nenáročná žánrovka.
P.S. S týmito dvoma vyrazím kamkoľvek. Ktovie, či by ma vzali za spoločníka. Možno, že ak zaplatím rundu...

Luigi1
25.05.2020

Jsem velice rád,že jsem sehnal celou ságu(což je vždycky moje doména)o osudy této dvojce Gurnissova a Jeagera.