Zabíječ trolů

Zabíječ trolů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trolů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové – s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15040/big_zabijec-trolu-gR3-15040.jpg 4.3328

Warhammer - Gotrek a Felix 1.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Trollslayer, 1999

Kniha Zabíječ trolů

Pan_Skala

O téhle sérii jsem slyšel spoustu dobrých slov. Chápu její oblíbenost a pro mne škoda, že jsem asi díky všemu vychvalování měl poněkud vyšší očekávání. Určitě to krásně probudí chuť k bližšímu zkoumání Warhammer universa a i přesvědčí si některou z Warhammer her zahrát. A v mém případě probudila i touho po další části ságy, protože přeci jenom Gotrek je fajn trpaslík.

Archie
25.06.2021

Fantasy radost jak řemen. Jasne, neni to kdovijak hluboke, pribeh neni zadne divoce rozvijejici se drama, ale mam dojem ze o tom to neni. King dokaze totiz vykreslit svet Warhammeru tak, aby kazdy milovnik zatuchlych mohyl, mrtvolne zelene zare, nocnich sabatů, nekonecnych jeskyní, netopyru s hlavickami rozkosnych detatek, vlkodlačích kleteb.. a... uh.. tak uz je to jasne? Felix a Gotrek jsou navic zabavni spolecnici, tudiz nelze nedoporucit.

Panpalapax
21.06.2021

No, asi jsem prostě čekal více a něčeho méně. Více propracované v různých ohledech, více zmínek o rozmanitých detailech na dobrodružné cestě dvou hrdinů. Méně fantazy klišé a snadno odhadnutelných vývojů situací. Ale dočetl jsem a doplnil si znalost světa Warhammer.

AlfiqHar
08.06.2021

Kniha super, avšak nechápu ten paskvil "trolobijce", když správně česky je to troloBIJEC.

Israha
06.06.2021

Hrdinská akční fantasy nebude nikdy ničím větším, než oddechovým brakovým čtením pro zábavu. Sága o Gotrekovi a Felixovi však obsahuje téměř veškeré potřebné ingredience na to, aby v rámci žánru vystupovala z řady. Ústřední dvojice hrdinů je výborná, a to i přesto, že u jejich charakterů neprobíhá v podstatě žádný vývoj - ani není třeba, protože permanentně nabručený samotářský trpaslík-skorosuperhrdina a jeho lidský společník, vybavený břitkým jazykem a tvrdohlavou náturou mají styl a charisma, a nic bližšího o nich ani vědět nepotřebujeme. Dále tu máme atraktivní svět Warhammeru, který se dá popsat asi jako mixáž tolkienovské fantasy, steampunku, Diabla a klasického gotického horroru - what's not to like? A pak je tu samozřejmě autor, který postavy a svět dostal na starost, a nutno konstatovat, že prudce čtivý, násilný, temný a suše humorný přístup Williama Kinga funguje při dané látce téměř dokonale. Zabíječ trolů je díky tomu skvělá zábava a od plného hodnocení ho dělí jen počáteční rezervy v originalitě předložených příběhů (což se ale u následujících dílů série díky odklonu od povídkové formy a hlubšímu zabředávání do mytologie světa srovná také).

NextOne
30.04.2021

Je to moje první kniha ze světa Warhammeru a musím říct, že to byla dobrá volba. Příběh je poutavý a dobrodružný. Hry jsem nehrál, tudíž s tímto světem nemám žádnou zkušenost. Seznamujeme se zde po krvi toužícím trolobijci a vyděšeným Felixem, který je však překvapivě schopný v boji. Není to úplně kniha, kterou člověk hltá, ale jako oddychovka je vskutku parádní. Na cestách těchto dvou parťáků číhá jedna nástraha za druhou a já vám doporučuji je na těchto cestách doprovázet.

IG: next_fantasy_one

Dragonian
20.03.2021

Úplně nenadchlo. Asi jsem na to už starý. Číst ji 20 let zpátky, tak bych byl nadšený.

FallenOne
20.01.2021

Warhammer jsem nikdy nehrál, takže hodnotím jen literární hledisko. Nějakou dobu jsem se téhle sérii vyhýbal a vlastně nevím proč. Po přečtení prvního dílu jsem si všechny knihy série, co napsal King, dokoupil. Je to čtivé, pořád se něco děje, jazyk na skvělé úrovni. Ústřední charaktery nejsou ploché, liší se od sebe docela podstatně - jasně, jsou to jen dva hrdinové a odlišit je je snadné. Ale když se líbí, tak se líbí.