Zabíječ trolů

Zabíječ trolů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trolů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové – s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15040/zabijec-trolu-gR3-15040.jpg 4.3231

Warhammer - Gotrek a Felix (1.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Trollslayer (1999)

Kniha Zabíječ trolů

jirka3176

Jop jop

Ilirea25
02.10.2018

Mé první seznámení se světem Warhammeru a je nanejvýš pozitivní. Skvěle napsána kniha. Gotrek a Felix, nezlomná dvojka nezklamala.

Set123
10.03.2018

Tato kniha se velice odlišuje od následujících dílů z pera pana Kinga, i Longa, ale rozhodně není špatná.
Četl jsem ji po dočtení Chrámu hada a byl jsem velice spokojen.
Kniha je rozdělena do kapitol, které jsou vždy z jiného prostředí a moc na sebe nenavazují, což by mohlo kdekomu vadit, ale já mohu jenom napsat, že ani jedna z povídek nebyla špatná (ale ani nebyly všechny stejně dobré).
Je to příjemné uvítání do charakteru Gotreka, silného, humorného a šíleného a Felixe, doposud pouze studenta, bez odvahy, neustále vyděšeného, ale i přes to dobrého v boji.
K této knize nemám co více dodat a hodnotím ji 3.8 hvězdami.

Misan1993
09.03.2018

První a zárověň určitě né poslední setkání s dvojicí Gotrex a Felix :)

Misaki
17.01.2018

Knižním sériím Warhammeru jsem se dlouho vyhýbal a to z důvodu poměrně zcestné informace, která se ke mě před lety dostala. Tuto informaci mohu nyní s klidem vyvrátit. Ne, opravdu se nejedná o přepis MMORPG hry World of Warcraft, která si naopak sama ze světa Warhammeru (původně deskové hry) hodně půjčila. :D ;-)

Zabíječ trolů byl tedy první Warhammer knihou, kterou jsem letos ve svých téměř třiceti letech četl. A musím říct, že mě velmi příjemně překvapila! Nevím zda za to může i fakt, že jsem v mládí dělal šerm. XD Ale mám rád fantasy a nemusím moc pohádky, a proto mě svět Warhammeru nadmíru oslovil, neb v něm nikdo není klaďas ani dobrák od kosti. Popravdě do přečtení této knihy, jsem trpaslíkům nikdy moc nefandil, ale Gotreka nejde nemilovat. Skvělá postava a v kombinaci s Felixem, jsou parádní dvojka. Už je to dlouho, co jsem se u nějaké knihy tak dobře bavil.

Co bych prvnímu dílu ovšem vytkl je epizodičnost a trochu strohé závěry jednotlivých "povídek". Vždycky když už jsem se těšil, jak se karty obrátí a protivníci dostanou co proto, King příběh ukončil. Trochu škoda, ale na druhou stranu lepší než kdyby to zbytečně natahoval. :) Každopádně nečekejte od toho nějaké silné poetické dílo, je to zábavná oddechovka ve stylu surového středověku. Žádná líbivá Roklynka, kytičky a tancující elfové. :P

Závěrem ještě k českému překladu, ve kterém jsem knihu četl... musím souhlasit, že tohle se Polarisu moc nepovedlo, ale ještě se to dá přežít. Osobně jsem viděl už mnohem horší oficiální překlady, ze kterých by člověk opravdu plakal.

rudeblood
30.12.2017odpad!

1: nespočetne veľa chýb v preklade ktorý písali viacerý ľudia a tak sa ešte k tomu rovnaká vec volala v rôznych kapitolách rozlične.
2: opis bojov strašný a nelogický.
3: jedna vec opísaná aj 3x čím prerušovala plynulosť bojov (príklad: postava v kapucni sa otočila. Felix sa veľmi bál. Postava v kapucni sa pozrela na Felixa. Felix cítil strach v žalúdku. Postave v kapucni zažiarili oči. Felix sa od strachu nevedel ani pohnúť )
4: trápne "husté" reči typu " připravte se na smrt " sa hodia možno tak do csi alebo kobra 11
a našiel by som tam určite veľa ďalších chýb ale po tretej kapitole som to radšej hodil do police a dúfam že nikdy nebudem mať takú knižnú krízu aby som to znova zobral do ruky.

Predator3313
01.09.2017

Málo kdy se pustím do čtení povídek. Tady se to ale rozhodně vyplatí. Jako malý jsem se dostal k jednomu z dalších dílů v knihovně a velmi mě zaujaly. Proto jsem si pořídil i tento první díl. Musím říct, že při jeho čtení jsem byl vtáhnut do děje (což se mi u povídek fakt nestává). Parádní začátek série, která čtenáře uvede do světa Warhammeru. Prostě oddechovka kterou si člověk co pár let rád přečte znovu.

antonin7325
13.08.2017

První díl ságy zabiječe od kinga který nastavil kvalitu této ságy sakra vysoko a žádný z jiných spisovatelů se už k ní nikdy nepřiblížil.

trpaslíci Warhammer

William King