Zabíječ skavenů

Gotrek a Felix se vracejí v románu Zabíječ Skavenů, druhém dílu epické ságy zasazeném do obrovského města Nulnu. Skaveni – krysí lidé chaosu – kteří žijí ve stokách pod městem, se pokoušejí narušit svými tajemnými kouzly samou podstatu říše. Pod vedením šedého věštce Thanquola jsou služebníci Rohaté krysy odhodláni svrhnout tuto nejmocnější baštu lidí. Jakou šanci mají dva dobrodruzi proti takovým silám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15041/zabijec-skavenu-HXH-15041.jpg 4.5260

Warhammer - Gotrek a Felix 2.

Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Skavenslayer, 1999

Kniha Zabíječ skavenů

NextOne

Tento díl mě bavil o něco víc než první. Nikdy jsem nečetl žádný příběh, kde jsou hlavními protivníky Skaveni. Jsou to krysí lidé vytvořený Chaosem. Skaveni mají velikou armádu, která se pod vedením šedého věštce Thanquola pokusí svrhnout nadvládu lidí. Narazí však na Gotreka s Felixem, kteří jim plány dosti stíží.

Kniha mě opravdu bavila, četla se svižně a bylo zajímavé sledovat další vývoj hlavní dvojice. Přesvědčilo mě to koupit další knihu, kterou mám momentálně rozečtenou. Doporučuji.

IG: next_fantasy_one

Eigis

Výborná fantasy oddechovka. Postavy obou hlavních hrdinů mě baví čím dál tím více. Skaveni samotní, jejich vzájemné intrikování, klanová hierarchie .... jsou naprostá špička. No a pokud je kniha plná výborných postav ještě přímo nabitá akcí, vznikne takovýto výborný příběh.

FallenOne

Udržuje si to úroveň nastavenou v jedničce - fajn dialogy, popisy, řež, pořád se něco děje. Zatímco jednička byla povídková, tohle je jeden ucelený příběh - a mě je to vlastně jedno, protože to pořád jede, jak má. Hodně pobavili pobláznění skaveni se svými gramatickými eskapádami.

Vilonejaky
20.11.2020

Keďže ma prvá kniha o cestách Felixa a Gorteka nakopla, logicky, Zabíječ Skavenú bol hneď mojou druhou voľbou. Na rozdiel od prvého dielu, išlo o priamo na seba nadväzujúce kapitoly (deje), ktoré čitaleľa prevedú rasou Skavenov. Dozvie sa o rôznych klanoch a večných intrigách medzi nimi.

Musím povedať, že to bolo o niečo lepšie čítanie ako pri prvom diele, ktorý nemusí sadnúť každému. Mám rád, keď veci na seba nadväzujú. Nemal som problém si nejak ani vizualizovať v hlave Skavenov, kedže som hral hru (TWW II), hneď som si tieto potvori predstavil. Celý príbeh sa zlieva na konci do veľkej bitky o Nuln. To v podstate je aj najlepšia časť/kapitola kniny.

Pridávam Gortekovu top hlášku z tohto dielu: "Budeš bidlovat, dokud se tahle pramenice nedostane k lodi krysáků, nebo ti utrhnu nohu a umlátim tě s ní k smrti. Vyjádril sem se dost jasne?"

Hodnotenie 8/10
Hviezd 5/6

20.08.2020

Skvělé pokračování o Gotrekovi a Felixovi, odehrávající se tentokrát v Nulnu. Příběh se mi moc líbil a společně se Zabiječem Draků patří tahle kniha mezi moje něj knihy.

Luigi1
25.05.2020

Výborné pokračování oblíbené dvojky

špulo
23.04.2020

Po zoznámení sa s hrdinami v prvej knihe a autorskom ošahávaní sveta je toto pokračovanie ako rozbehnutý vlak, ktorý jasne nabral smer. Čaro brakovosti sa nevytratilo. Ide doslova o čistokrvnú zábavu...

Masoterian
29.02.2020

Románový zpracování sedí týhle sérii mnohem líp. Fajnová atmosféra, samozřejmě propracovaná akce i nějaký to zákulisní pletichaření. Moc se mi líbilo jak v rámci příběhu nahlídnem do všech sociálních sfér - od mutantama prolezlých stok až po nablýskaný prostředí nejvyšších kruhů. A charaktery se nám zajímavě profilujou. Ale stejně jde jenom o takovou předehru před následující trilogií.