Zabíječ skavenů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gotrek a Felix se vracejí v románu Zabíječ Skavenů, druhém dílu epické ságy zasazeném do obrovského města Nulnu. Skaveni – krysí lidé chaosu – kteří žijí ve stokách pod městem, se pokoušejí narušit svými tajemnými kouzly samou podstatu říše. Pod vedením šedého věštce Thanquola jsou služebníci Rohaté krysy odhodláni svrhnout tuto nejmocnější baštu lidí. Jakou šanci mají dva dobrodruzi proti takovým silám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15041/zabijec-skavenu-HXH-15041.jpg 4.5201
Série:

Warhammer - Gotrek a Felix (2.)

Orig. název:

Skavenslayer (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Zabíječ skavenů

Přidat komentář
Ramazith
28. března

Tak toto byl Warhammer par excellence. A to jsem si myslel, že první díl bude jenom těžko překonán. Musím proto smeknout před autorem. Skaveni jsou v tomto díle naprosto úžasní a nepřestanou vás udivovat. Je to vlastně jejich unikátnost a myšlení, co dělá tuto knihu tak skvělou. Přecijen už můžeme mít občas dost všech těch orků, goblinů a nemrtvých, ale skavenů? Těch nebude v knihách nikdy dost!

DuncanIdaho
20.10.2018

Solidní fantazi, nijak přemrštěná a s docela napínavým dějem, který měl spád. Rozhodně lepší než první díl této série.

Set123
10.03.2018

Jedná se o jednoduché, rychlé, oddechové a dobré čtení, ze světa Warhammeru, ve městě Nuln a dle mého názoru se jedná o nejlepší díl Zabíječů.
Mé důvody k tomu jsou následovné:1, Tento díl má mnohem konzistentnější děj než první díl
2, Poprvé se zde objevuje má nejoblíbenější postava ze světu Warhammer a to sice šedý věštec Thonquol
3, Přes to, jak jednoduché čtení to je, obsahuje ohromné množství humoru, jak díky charakteru skavenů, tak díky Gotrekovi.
Mé hodnocení je tedy kladné, ale musím uznat, že jsem k jejímu příběhu možná nepřistupoval tak jak bych měl. Celou dobu jsem totiž fandil skavenům a to konkrétně právě Thonquolovi. Proč ptáte se? Důvod je jednoduchý: před touto knihou jsem četl Šedého věštce a Chrám hada, díky kterýmž jsem přilnul právě k tomuto krysékovi, kterému jeho plány kazí jeho podřízení.
Pro mne (jedná se o čistě subjektivní názor) si tato kniha zaslouží plný počet hvězd.

Predator3313
01.09.2017

Jednoduché ale dobré čtení. Prostě parádní oddechovka. Skaveny mám rád jak v tomto díle, tak v dalších. Hlavně jejich schopnost za jakoukoli chybu najít vždy bez problému jiného viníka než sebe :D

jan14s
23.03.2017

Sice nedosahuje kvalit většiny fantasy, přesto je to zábavné čtení.

Franc
07.03.2017

V jednoduchosti je síla - tímto heslem se při psaní autor řídil a nutno říci, že se to vyplatilo. Jednoduché a prosté, leč svižné a akční, takové jsou příběhy hlavních hrdinů mající svůj silný půvab. Pokud se chcete pobavit a zabavit, hodit za hlavu starosti všedních dnů stejně silně jako Gotrek skavena, je tato kniha ideálním prostředkem. Neočekávejte dialogy v duchu jazyka Dostojevského, složité dějové zápletky hodné anglické detektivky. Zato potoků krve za neustálého břinkotu zbraní se Vám dostane měrou vrchovatou.

Oproti předchozímu dílů hodnotím krapet výše. Kniha není o tolik lepší, jenom jsem ji bral do rukou s jinými očekáváními a představami. Tentokráte se mi dostalo přesně toho, co jsem očekával. Pokud hledáte akční fantasy se zajímavými hrdiny a ještě zajímavějšími nepřáteli, směle do toho.

Hadati
12.08.2016

Druhá kniha o dobrodružstvích trpaslíka Gotreka a jeho lidského společníka Felixe se celá odehrává ve městě Nuln, pod jehož ulicemi a domy plánují skaveni, hlodavčí humanoidé, dobytí města. Přestože je kniha opět rozdělena do jednotlivých kapitol, tentokrát se nejedná o volně navazující povídky jako tomu bylo v první knize, ale o jednolitý příběh. Gotrek a Felix se postaví do cesty skaveních plánů, kdy obyvatelé města, které tím chrání, nejenže netuší, že se blíží nebezpečí, ale dokonce ani nevěří, že rasa skavenů existuje. Příběh je vyprávěn nejen z pohledu Felixe, ale i z pohledu skavenů, kdy hlavně díky tomu je zábava knihu číst, protože skaveni mají odlišný náhled na svět, než lidé či trpaslíci, a čtenáře tento náhled určitě pobaví.

Nigol
02.08.2016

Gulášovka, šlechtická společnost, noblesa, mutace, obří sekera a pižmo strachu Lurka Rozeklaného Jazyka, to jsou ingredience této skvělé knihy.

Štítky

trpaslíci Warhammer

Autor a jeho další knihy

William King

William King
anglická, 1959

všechny knihy autora

Kniha Zabíječ skavenů je:

v Právě čtených4x
v Přečtených370x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených15x
v Knihotéce131x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech1x