Zabíječ skavenů

Gotrek a Felix se vracejí v románu Zabíječ Skavenů, druhém dílu epické ságy zasazeném do obrovského města Nulnu. Skaveni – krysí lidé chaosu – kteří žijí ve stokách pod městem, se pokoušejí narušit svými tajemnými kouzly samou podstatu říše. Pod vedením šedého věštce Thanquola jsou služebníci Rohaté krysy odhodláni svrhnout tuto nejmocnější baštu lidí. Jakou šanci mají dva dobrodruzi proti takovým silám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15041/big_zabijec-skavenu-HXH-15041.jpg 4.5279

Warhammer - Gotrek a Felix 2.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Skavenslayer, 1999

Kniha Zabíječ skavenů

Panpalapax
11.07.2021

(+ SPOILER) Gotrek a Felix pomáhají v boji o Nuln, na který si brousí své řezáky hordy skavenů... Líbil se mi popis jednotlivých skaveních klanů. Rivalita mezi nimi ale již méně. Zdála se mi přehnaná a zbytečně směšná. Jinak dobrá, akcí nabitá knížka.

Israha
06.06.2021

Zabíječ skavenů je vlastně příběh ve stylu meč a magie v urban fantasy prostředí. King výborně vykresluje atmosféru města dvou tváří, kde se aristokraté a obchodníci topí v luxusu, zatímco chudina přežívá ze dne a den a ve stokách pod městem bují invazní aktivita armády inteligentních humanoidních krys. Špinavé, syrové, atmosférické, pohlcující. Vyprávění, zaměřené mnohem více na pohled Felixe Jaegera, je podle mě vhodným krokem, protože věčně nakrknutého, dokonalými smysly a sekerou vše řešícího, takřka nepřemožitelného Gotreka stačí pozorovat skrze oči vypravěče z pohledu třetí osoby - jeho postava i tak plní svou úlohu. Kvituji taky příklon k více koherentnímu, méně antologickému vyprávění. Je však škoda, že ad absurdum vyhnané přechytračování se a vzájemné zrazování se, jež jsou leitmotivem vyprávění z pohledu záporáků této knihy, začne být ke konci nepříjemně repetitivní.

NextOne
30.04.2021

Tento díl mě bavil o něco víc než první. Nikdy jsem nečetl žádný příběh, kde jsou hlavními protivníky Skaveni. Jsou to krysí lidé vytvořený Chaosem. Skaveni mají velikou armádu, která se pod vedením šedého věštce Thanquola pokusí svrhnout nadvládu lidí. Narazí však na Gotreka s Felixem, kteří jim plány dosti stíží.

Kniha mě opravdu bavila, četla se svižně a bylo zajímavé sledovat další vývoj hlavní dvojice. Přesvědčilo mě to koupit další knihu, kterou mám momentálně rozečtenou. Doporučuji.

IG: next_fantasy_one

Eigis
18.02.2021

Výborná fantasy oddechovka. Postavy obou hlavních hrdinů mě baví čím dál tím více. Skaveni samotní, jejich vzájemné intrikování, klanová hierarchie .... jsou naprostá špička. No a pokud je kniha plná výborných postav ještě přímo nabitá akcí, vznikne takovýto výborný příběh.

FallenOne
26.01.2021

Udržuje si to úroveň nastavenou v jedničce - fajn dialogy, popisy, řež, pořád se něco děje. Zatímco jednička byla povídková, tohle je jeden ucelený příběh - a mě je to vlastně jedno, protože to pořád jede, jak má. Hodně pobavili pobláznění skaveni se svými gramatickými eskapádami.

Vilonejaky
20.11.2020

Keďže ma prvá kniha o cestách Felixa a Gorteka nakopla, logicky, Zabíječ Skavenú bol hneď mojou druhou voľbou. Na rozdiel od prvého dielu, išlo o priamo na seba nadväzujúce kapitoly (deje), ktoré čitaleľa prevedú rasou Skavenov. Dozvie sa o rôznych klanoch a večných intrigách medzi nimi.

Musím povedať, že to bolo o niečo lepšie čítanie ako pri prvom diele, ktorý nemusí sadnúť každému. Mám rád, keď veci na seba nadväzujú. Nemal som problém si nejak ani vizualizovať v hlave Skavenov, kedže som hral hru (TWW II), hneď som si tieto potvori predstavil. Celý príbeh sa zlieva na konci do veľkej bitky o Nuln. To v podstate je aj najlepšia časť/kapitola kniny.

Pridávam Gortekovu top hlášku z tohto dielu: "Budeš bidlovat, dokud se tahle pramenice nedostane k lodi krysáků, nebo ti utrhnu nohu a umlátim tě s ní k smrti. Vyjádril sem se dost jasne?"

Hodnotenie 8/10
Hviezd 5/6

20.08.2020

Skvělé pokračování o Gotrekovi a Felixovi, odehrávající se tentokrát v Nulnu. Příběh se mi moc líbil a společně se Zabiječem Draků patří tahle kniha mezi moje něj knihy.

Luigi1
25.05.2020