Zabíječ démonů

Po boji se skaveny v Nulnu se Gotrek s Felixem připojí k výpravě, která míří na sever a má za úkol nalézt ztrácené trpasličí síně v Karag Dumu. Oba přísahají, že najdou nebo položí životy při pokusu o jejich nalezení. Strašlivé Pustiny chaosu překonají v gondole experimentální trpasličí vzducholodi. Do hry však vstupuje nové, strašlivé zlo, jehož démonická síla po věky dřímala v hlubinách pod městem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15039/warhammer-zabijec-demonu-15039.jpg 4.6235

Warhammer - Gotrek a Felix 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Daemonslayer, 1999

Kniha Zabíječ démonů

NextOne

Musím říct, že tato kniha patří mezi TOP knihy co jsem kdy četl a líbilo se mi, že kniha navazuje na předchozí díl. V úvodu se naše dvojice vydá do Opuštěné věže, kde se má setkat s dalšími trpaslíky. To však netuší, že šedivý věštec Thanquol je pronásleduje se svojí skavení armádou. Bitva, která následovala byla impozantní. Následná sebevražedná výprava na sever, do pustin chaosu, by pěšky či na koních trvala měsíce, ale trpaslíci mají eso v rukávu v podobě vzducholodi. Bál jsem se, že se postavy přenesou z bodu A do bodu B, ale to jsem se zmýlil. Během cesty do pustin chaosu jsme mohli navštívit další města a poznávat jejich krajiny. Např. Middenheim a Kislev. Zde také začal další z Felixových románků, tentokrát s půvabnou a dosti záhadnou Ulrikou. Závěrečná bitva s démonem je jen třešinkou na dortu, o které se zde nebudu příliš rozepisovat, neboť Vás nechci připravit o strhující souboj.

Tato kniha čtenáře naprosto pohltí, neboť to má vše co parádní fantasy potřebuje. Dozvíme se tu více o trpasličí civilizaci a poznáme víc bestií a uctívačů chaosu. Jen to neustálé mluvení o tom, jak si Felix myslí, že zemře, bylo nějak časté. Jinak opravdu paráda

IG: next_fantasy_one

FallenOne

Spíš Zabíječ démonA :) ale na tom nesejde. V tomhle díle se bojuje na začátku a na konci, prostředek je však velmi poutavě napsané putování. Jako vždy se to skvěle čte, děj odsýpá, není moc hluchých míst. Pravda, Felix skoro v každé kapitole mluví o tom, že brzy umře, a začne se to zajídat, ale vyváží to to ostatní. Tohle není důvod, proč bych knize snížil hodnocení. Trochu mi tam vadili skaveni, ale chápu, že se připravuje půda pro další díl.

Vilonejaky
28.11.2020

Moja tretia knižka, ktorá sa mi zatiaľ aj najviac páčila. Veľmi dobre sa čítala, mala správnym spád. Prvý krát išlo o väčšiu výpravu ako len dvoch hlavných postáv Gorteka s Felixom. Osobne mi vôbec nevadilo, že Thanquol a Lurk (postavy z druhého dielu) nedostali viac priestoru. Naopak sa mi veľmi páčilo cestovanie nad pustinami chaosu (hneď som totiž dostal chuť si prečítať nejakú knižku zameranú práve na chaos!). Samozrejme záver bol top, a aj pekne krvavý.

Pridávam aj Gortekovu top odpoveď na démonovú hlášku: "Stratil si něco ze své arogance, skrčku, ale teď si starý a vetchý a já… já sem silnější než kdy předtím." nato Gortek zařval „Rozhodne tak smrdíš!“

Hodnotenie 9/10
Hviezd 5/6

20.08.2020

Další povedený kousek o Gotrekovi a Felixovi.

Luigi1
25.05.2020

Krásný příběh dvojky v hledání trpasličí síně

špulo
23.04.2020

Autor už vedel presne o čom píše a tak si dovolil epicky sa rozhliadnuť vôkol svojho sveta. Ale, zostal verný svojmu štýlu. Stále ide o prvotriednu oddychovku, ktorá ak niekoho uráža, nepochopil. Tu sa nehrá na veľkú literatúru, tu sa hrá na krv a humor. Zaujímavé spojenie, že?! 85%...

Masoterian
29.02.2020

Doposud zdaleka nejlepší díl. Pozvolnej rozjezd dává tušit, že se blíží něco velkýho, a taky že jo. Autorův svět je promyšlenější a zajímavější než bych si do tý doby dokázal představit. Hlavní dvojici už vítám jako starý známý, Thanquol a Lurk by klidně mohli mít ještě víc prostoru, zato Snorri, Max a Ulrika konečně nastupujou. Samotná výprava do pustin je vpravdě epických rozměrů, autor tady vážně popustil uzdu fantazii a já ho zaklínal aby toho napsal víc. Strhující akce a nekompromisní finále který dokonale navnadí na pokračování, po dalším díle jsem sáhnul vpodstatě okamžitě.

DuncanIdaho
01.12.2019

Určitě to je nejlepší z prvních tří dílů této série. Jde o typické fantasy dobrodružství. Konec je otevřený, takže je příslib nového dobrodružství. Abych jen nechválil, tak mám i dvě výtky: občas zbytečně brutální popis soubojů a Felix si je často jistý, že zemře (neustálé opakování téže věci je nudné).