Zabíječ démonů

Po boji se skaveny v Nulnu se Gotrek s Felixem připojí k výpravě, která míří na sever a má za úkol nalézt ztrácené trpasličí síně v Karag Dumu. Oba přísahají, že najdou nebo položí životy při pokusu o jejich nalezení. Strašlivé Pustiny chaosu překonají v gondole experimentální trpasličí vzducholodi. Do hry však vstupuje nové, strašlivé zlo, jehož démonická síla po věky dřímala v hlubinách pod městem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15039/warhammer-zabijec-demonu-15039.jpg 4.6255

Warhammer - Gotrek a Felix 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Daemonslayer, 1999

Kniha Zabíječ démonů

Oplak
05.07.2021

Stručne a jasne: Za mňa najlepší diel o Gotrekovi a Felixovi.

- Zdálo se, že trolobijcům je srdečně jedno, že se na ně žene několik tisíc bestií – příliš mnoho i na tak skvělé válečníky, jakými byli.
„Měli bychom se postavit na schodiště, tam budeme v dobré pozici,“ řekl Gotrek. „Je tam málo místa. Nemůže jich na nás mnoho najednou. To se to bude zabíjet.“
„Je to nesportovní,“ namítl Snorri. „Než k nám doběhnou, budou unavený. Nejdřív se tolik naběhaj a potom ještě tolik schodů. Možná bysme jim měli jít trochu naproti.“
„Jsou to zplozenci Chaosu. Nepomůžu jim ani v nejmenším.“
„To je fakt. Snorri ti rozumí.“ -

Israha
11.06.2021

I třetí Zabíječ od Williama Kinga je psán pořád stejně - akčně, dynamicky, temně, násilně, chvílemi suše humorně. Opět je to čtivá jízda, ve které jde hlavně o boj, ale plně románová forma, nově se objevivší vedlejší postavy, hlubší ponor do myšlenek Felixe a minulosti Gotreka, a neodolatelně bizarní a znepokojivý výlet do Morie, ehm tedy jiného podzemního trpasličího velkoměsta, obsazeného démonem, to oproti prvním dvěma dílům vystřeluje směrem k plnému hodnocení. Naprosto reprezentativní zástupce akční hrdinské fantasy (byť z poněkud netradičního světa), jehož přečtení bych doporučil všem zájemcům o žánr.

NextOne
30.04.2021

Musím říct, že tato kniha patří mezi TOP knihy co jsem kdy četl a líbilo se mi, že kniha navazuje na předchozí díl. V úvodu se naše dvojice vydá do Opuštěné věže, kde se má setkat s dalšími trpaslíky. To však netuší, že šedivý věštec Thanquol je pronásleduje se svojí skavení armádou. Bitva, která následovala byla impozantní. Následná sebevražedná výprava na sever, do pustin chaosu, by pěšky či na koních trvala měsíce, ale trpaslíci mají eso v rukávu v podobě vzducholodi. Bál jsem se, že se postavy přenesou z bodu A do bodu B, ale to jsem se zmýlil. Během cesty do pustin chaosu jsme mohli navštívit další města a poznávat jejich krajiny. Např. Middenheim a Kislev. Zde také začal další z Felixových románků, tentokrát s půvabnou a dosti záhadnou Ulrikou. Závěrečná bitva s démonem je jen třešinkou na dortu, o které se zde nebudu příliš rozepisovat, neboť Vás nechci připravit o strhující souboj.

Tato kniha čtenáře naprosto pohltí, neboť to má vše co parádní fantasy potřebuje. Dozvíme se tu více o trpasličí civilizaci a poznáme víc bestií a uctívačů chaosu. Jen to neustálé mluvení o tom, jak si Felix myslí, že zemře, bylo nějak časté. Jinak opravdu paráda

IG: next_fantasy_one

FallenOne
19.03.2021

Spíš Zabíječ démonA :) ale na tom nesejde. V tomhle díle se bojuje na začátku a na konci, prostředek je však velmi poutavě napsané putování. Jako vždy se to skvěle čte, děj odsýpá, není moc hluchých míst. Pravda, Felix skoro v každé kapitole mluví o tom, že brzy umře, a začne se to zajídat, ale vyváží to to ostatní. Tohle není důvod, proč bych knize snížil hodnocení. Trochu mi tam vadili skaveni, ale chápu, že se připravuje půda pro další díl.

Vilonejaky
28.11.2020

Moja tretia knižka, ktorá sa mi zatiaľ aj najviac páčila. Veľmi dobre sa čítala, mala správnym spád. Prvý krát išlo o väčšiu výpravu ako len dvoch hlavných postáv Gorteka s Felixom. Osobne mi vôbec nevadilo, že Thanquol a Lurk (postavy z druhého dielu) nedostali viac priestoru. Naopak sa mi veľmi páčilo cestovanie nad pustinami chaosu (hneď som totiž dostal chuť si prečítať nejakú knižku zameranú práve na chaos!). Samozrejme záver bol top, a aj pekne krvavý.

Pridávam aj Gortekovu top odpoveď na démonovú hlášku: "Stratil si něco ze své arogance, skrčku, ale teď si starý a vetchý a já… já sem silnější než kdy předtím." nato Gortek zařval „Rozhodne tak smrdíš!“

Hodnotenie 9/10
Hviezd 5/6

20.08.2020

Další povedený kousek o Gotrekovi a Felixovi.

Luigi1
25.05.2020

Krásný příběh dvojky v hledání trpasličí síně

špulo
23.04.2020

Autor už vedel presne o čom píše a tak si dovolil epicky sa rozhliadnuť vôkol svojho sveta. Ale, zostal verný svojmu štýlu. Stále ide o prvotriednu oddychovku, ktorá ak niekoho uráža, nepochopil. Tu sa nehrá na veľkú literatúru, tu sa hrá na krv a humor. Zaujímavé spojenie, že?! 85%...