Zabíječ trolů

Zabíječ trolů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15040/bmid_zabijec-trolu-gR3-15040.jpg 4 383 52

Warhammer - Gotrek a Felix série

Zabíječ trolů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trolů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové – s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět.... celý text

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Polaris

Trollslayer , 1999

vlkodlaq
13.10.2015 4 z 5

Dobré fantasy počteníčko, žádné spletité zápletky, přímočarý děj. Jediné, o mě trochu otravovalo, byly opakující se popisy téhož.

kyklop123
27.08.2015 4 z 5

Moc pěkná knížečka a počtení :). Taky mi to hodně připomínalo zaklínače, ale nezdálo se mi to tak dobrý :). Proto "jen" 4*. Dvě hlavní postavy jsou velmi zajímavé, sem zvědavý, zda-li se z "človíčka" vyklube v dalších dílech velký válečník :).

Widow Embalmer
23.05.2015 2 z 5

Zabíječ času

Aildrin
02.05.2015 5 z 5

Svět a styl povídek mi v lecčem dost připomínali Zaklínače. Svět krutý a cynický. Hlavnímu hrdinovi kráčí v patách smrt a jeho druh ho doprovází, aby mu pomáhal a zaznamenával jeho příběh.. Nepřipomíná vám to jinou známou dvojici? Čtení je to parádní. Mám rád příběhy o trpaslících. Naposledy jsem četl pokračování Trpaslíků od Markuse Heitze a málem se unudil. Naopak při čtení Zabíječe trolů jsem se od textu nemohl odtrhnout. William King prostě ví jak na to.

Rawar
14.11.2014 5 z 5

První svazek dobrodružných toulek Felixe a trolobijce Gotreka. To co se na první pohled zdá jako sbírka povídek na ukrácení zimního večera, se vyklube v epickou ságu, u které jsem vydržel dlouhé roky. To magické přátelství trpaslíka a člověka mě provázelo celým mým dětstvím. Nikdy nezapomenu na noční hrůzy, odehrávající se na Geheimnisnacht. Po dočtení té epizody jsem si byl jistý, že tohle bude veliké. Nikdy na kingovi knížky nedám dopustit, a konkrétně " zabíječi" jsou v mém srdci navždy vryti

Mixy
28.09.2014 5 z 5

Rozhodně výtečná kniha, která rozvrací představu o tom jak asi vypadá normální trpaslík. Díky této knize si ho již nedokážu představit jinak než s oranžovo-červeným pankáčem a jako neskutečného drsňáka. Myslím, že je to opravdu pohodovka, u které jsem se vůbec nenudila a to je pro mě to klíčové.

GotrekBukowski
21.04.2014

Rozhodně skvělá knížka, opět se vracím na začátek a čtu celou ságu znovu, musím říct, že je ještě lepší než poprvé, vychutnávám si začátek příběhu, kde je Felix ještě nesmělí a vyjukaný ze všeho co se děje :) . Příběh se knihu po knize víc a víc rozjíždí a nejde zastavit, jediné štěstí je, že je naprosto dokonalý.

Mikko
05.03.2014 5 z 5

Tak tenhle díl rozhodl o tom, že mě zabíječi vtáhnou a už nepustí a netrpělivě budu čekat na každý nový díl. Skvěle zpracované boje jsou zařazeny do jednotlivých kratších příběhu. Pro čtenáře kteří ještě neměli tu čest se Zabíječi musím zmínit jedinečnou dvojici hlavních hrdinů. V našem případe Felixe a Gotreka, které si opravdu zamilujete, zvláště pak jejich rozhovory a hlášky, ostatně tak jako zniňované souboje, vedlejší postavy a různé variace nepřátel. Takže moje hodnocení je jasných 5 hvězd a konstatuju \\\"určitě si to přečti človíčku\\\".

Boldrick
15.02.2014 5 z 5

Úžasná věc, povinná četba pro hráče Warhammeru, pro ostatní pány, četba zábavná. Je tam všechno co člověk od takovéto knihy očekává, krev a chlast. Každopádně, jak už tu několikát zaznělo, je to skvěle napsané se spoustou hlášek.
Ještě trošku reálií. Celé se to odehrává ve světě podobnému našemu v 16.stol. Osatně všechny státy staráho světa mají předobraz v evropě té doby. Trpaslíci jsou technologicky o dobrých třista let dál, ale jejich prapodivné povahy se opravdu spíše hodí do doby o třista let starší. A celý tenhle až reálně drsný svět ještě zhoršuje vliv čtyř sil chaosu.
Takže: "Otevřte, dokud máte co" Gotrek Gurnisson, Trolbijce

ThePetinka
09.12.2013 3 z 5

Knihu mi doporučil přítel a jeho banda žvanících šermířů. Tak jsem si jí od nich půjčila, přečetla ji a řekla si: "Co na tom sakra ti šermíři mají?" Jaksi jsem nezaznamenala nic, co by mě nutilo číst další pokračování, nezaujala mě žádná postava a co si budeme povídat, děj je také poněkud... jednoduchý.
Je to vlastně jen průměrná fantasy obohacená o vtipné hlášky, které však kupodivu nepůsobí nepatřičně. Je to jedna z mála věcí, které dělají z téhle slátaniny čtivý příběh.
Kniha je navíc rozdělená na takové podpovídky, které na sebe sice navazují a tvoří celistvý příběh, ale dělí je vždy určitý časový úsek. Začínají vždy úryvkem, který je jako z knihy, kterou později vydal Felix. To se mi sice líbilo, bylo to zajímavé, ale na druhou stranu to ukazuje, že Felix očividně všechno přežije. To je docela velké mínus, když vezmu v potaz, kolik pokračování kniha má.
Po dlouhém přemýšlení jsem dokonce i přišla na to, co tahle kniha má a jiné postrádají. Dlouhé popisy soubojů, to je věc, která šermíře uchvacuje! Protože promyšlený děj to asi nebude.
Závěrem? Určitě to není nic světoborného, ale jako oddechové čtení mi to příjde dobré. Pokud máte za sebou nudnou povinnou četbu, tak si u Zabíječe trolů odpočnete a ještě se zasmějete, protože ten trpaslík je vážně číslo.

OldaB
21.07.2013 5 z 5

Famózní kniha, která mě přivedla ke čtení příběhů ze světa fantasy warhammeru. King využívá formu povídek, které na sebe navazují. V podstatě je to sword and sorcery zasazené do warhammeru, ovšem mistrně zpracované. Výborné chraktery, zajímavé nápady a setsakramentsky dobře se to čte.

Pirate-Hunter
31.08.2011 5 z 5

Jak je tu již zmíněno, kniha se skládá z více kratších povídek. Sérii je vhodné číst od začátku, třebaže není problém se začíst i do pozdějších dílů bez znalosti předešlých. Jde tu totiž především o pořádnou řezbu, místy zábavnou a neuvěřitelně čtivou. Přirovnal bych to ke Conanovi, nebo spíš Trpaslíkům od M. Heitze.
V prvním díle je hlavní postavou Gotrek - trpaslík vyhledávající slavnou smrt ze záhadných důvodů, jeho lidský souputník Felix se v soubojích drží spíše v zadu a není tak vidět, to se ovšem bude měnit s tím jak mu v následujících dílech přibyde zkušeností.