Zabíječ upírů

V nikdy nekončící válce proti chaosu musí Gotrek, trolobijce hledající slavnou smrt, a jeho lidský společník Felix čelit novému strašnému nepříteli. Z temné Sylvánie povstalo zlo, krvelačný upír, který se nejprve zmocní Ulriky a pak ohrožuje i ostatní členy malé skupiny jejích zachránců. Sága o Gotrekovi a Felixovi tak pokračuje epickým příběhem o boji, v němž jde o více než pouze o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15044/warhammer-gotrek-a-f-15044.jpg 4.3189

Warhammer - Gotrek a Felix 6.

Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Polaris

Vampireslayer, 2001

Kniha Zabíječ upírů

Vilonejaky

Hoci Zabíječ upírů nie je tak krvavou story ako predošlé časti, no páčila sa mi. Sylvánia je miesto, kde by si nechcel žiť. Zaujímavosťou je, že kniha sa delí na tri časti, avšak iba v dvoch kapitolách dochádza k priamej konfrontácii našich hrdinov s hlavným záporakom - upírom. Neobjavuje sa tu už Šedý Veštec a ani ďalšie známe postavy z predošlých dielov. Pozor, pre nováčikov malý spoiler. Mňa osobne dobre navnadila táto časť na spin-off ságy o upírke Ulrike, na ktorú sa chystám hneď po dočítaní Zabíječů. Chcem vedieť, ako sa jej postava upírky vyvíjala ďalej.

Hodnotenie 8/10
Hviezd 5/6

Luigi1
25.05.2020

Ze Sylvánie přichází upíři,kteří se zmocní Urliky,co na to naši hrdinové

špulo
23.04.2020

To, čo predtým, na upírsku tému. Stále fajn zábavička...

Masoterian
29.02.2020

Spisovatelsky nejzručnější díl, kterej na mě docela udělal dojem. Hodně se liší od zbytku série, vpodstatě se jedná o takovej fantasy road-trip skrz nevlídnou krajinu, kde jsou postavy čím dál víc zmáhaný a deprimovaný útrapama na cestě, jenom aby ve finále zjistily, že to co je celou dobu pohánělo dál, je nenávratně ztracený. Depresivní atmosféra, o charakterech se dozvíme víc než za všechny předchozí díly dohromady a finále je vpravdě nekompromisní. Taky velmi zajímavý autorovo pojetí upírský mytologie. Skvělej díl, a jasných 5*.

Set123
10.03.2018

Na Zabíječe upírů jsem se vrhl hned po Zabíječi bestií, nadšen z předchozího dílu. Už jenom podotkl, že jsem knihu četl dva týdny, kdežto tu předchozí tři dny.
Tato kniha se oproti minulým dílům vyznačovala hlavně jednou velikou změnou a to sice, že byl tento svazek rozdělen na tři knihy. Proč ptáte se? Je to jednoduché. Protože asi sto stránek se zabývalo jenom cestou za upírem.
První část jsem přečetl asi za dva dny, jelikož se odehrávala ve městě Praag. Nejhorší chvíle pro mne přišly v začátku druhé části, kterou jsem se snažil přelouskat neuvěřitelných jedenáct dní. Tato část pro mne byla vyloženým utrpením, dle mého byla poměrně nudná a rozhovory Adolfuse Kriegra s Ulrikou, Maxe s Felixem a hraběnkou, pro mne nebyly dostatečně uspokojivé, přes to, že miluji filozofické debaty, tyto se pohybovaly na velice nízké úrovni.
Třetí část jsem pak přečetl během několika málo hodin za jeden sobotní večer. Tato část pro mne byla poměrně příjemným požitkem, byly poměrně akční a napínavé.
Nastaly tam typické okamžiky s Gotrekovou sekerou a Maxovými kouzly.
Největším nedostatkem této knihy pro mne byl nedostatek jedné věci… nedostatek skavenů. Nebyl zde šedý věštec Thanquol, ani jakýkoli jiný skaven, pro což jsem velice smutněl. Chápu, že je potřeba změn a to samotné by mi nevadilo, bohužel však Krieger nebyl dostatečně dobrou náhradou za šedého věštce s jeho ustáleným charakterem. Mohu jenom říci, že upír se jednou choval jako starý filozof a podruhé jako malé děcko, hrající si se svou hračkou. Neříkám, že byla tato postava vyloženou tragédií, ale mohlo to být lepší.
Mé konečné rozhodnutí jsou 3 hvězdy, jsou to však velice dobré 3 hvězdy a pouze charakter hlavního antagonisty mi zabránil v tom hodnotit za 4.

Predator3313
01.09.2017

Jak už zde mnoho lidí poznamenalo, tento díl je slabší. Po hordách bestií se dostáváme k dlouhé nudnější cestě při honbě za upírem. Velké bitvy vystřídali mnohé dialogy ( i monology ). Ale i tak dobrá oddechovka.

Franc
13.08.2017

Tento díl je z dosavadních dílů série ten nejkomornější. Potoky krve vyschly, armády ustoupily do pozadí. Nevím, nevím, z čeho anotace čerpá informace o epickém příběhu o boji. Boje se Vám dozajista dostane, ale zda přívlastek epický je zrovna na místě, to bych svým podpisem nestvrdil.

Těžko o knize psát něco nového, něco co se neuvádělo již v komentářích ke knihám předchozích. Tato kniha je knihou, která má posloužit především k zábavě. Té se Vám dozajista dostane. Komu hrdinové předešlých knih přirostli k srdci nebudou zklamáni. Pokračují tam kde skončili a opět neohroženě kráčí vpřed splnit nesplnitelné, porazit neporazitelné.

Naváži nato, co jsem uvedl již u dílů minulých. Pokud čtenář přistoupí na hru, kterou autor se svými hrdiny hraje, nebude zklamán. Ani tento díl nepatří k tomu horšímu, co se v žánru fantasy událo. Ale nedostane se mu ani ničeho více, než nabízí množství knih podobných této.

jan14s
23.03.2017

O něco slabší díl. Oddechové jako vždy.