ibs ibs komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha by mala byt povinnym citanim pre kazdeho rodica.

30.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

N E N O R M A L N E DOBRA KNIHA. FAKT. VAZNE VYBORNE.

06.06.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pre mna jedna z najlepsich jej knih. Genialne. Kto si pamata roky osemdesiate, knihu neodlozi a uvedomi si, ako vsetko bolo a mohlo byt aj inak.

30.05.2021 5 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Nebolo to zle, ale su aj ovela lepsie knihy. Tie New York Times bestsellery obvykle vela slubia a menej realne daju..

03.10.2020 2 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Velmi realne a velmi smutne citanie o strate identity Europanov.

29.06.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

MASAKER

20.02.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tych knih o teme holokaustu a koncentracnych taboroch sa vyrojilo velmi vela posledne roky, ale musim povedat, ze tato ubehla rychlo a pribehom clovek presiel tak akosi pozvolna. Je to taky ten romanovy pribeh na jedno precitanie.

28.04.2023 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Takyto roman vie napisat asi len Tuckova - pribeh, faktografia, dokument aj fikcia, miestami sa cita rychlo a lahko, miestami sa cita velmi zle, kazdopadne ma svoj styl a hoci za mna Zitkovske bohyne su top, bolo to velmi dobre.

26.06.2022 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

VYBORNE. VAZNE VYBORNE CITANIE, BEZOHLADU NA NABOZENSKE PRESVEDCENIE.

01.11.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skeptik by povedal - “normalny pribeh z vojny..”. Citliva dusa by povedala - “krasny pribeh z vojny o ludskej sile..”. Pre mna par silnych momentov v knihe pisanej sialene putavym stylom, ale raz precitat stacilo.

06.07.2021 5 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Toto bolo vazne dobre, citalo sa rychlo a malo to myslienku.

10.02.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

vynikajuce

10.06.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Toto je literarne umenie samo o sebe, realne, zivotaschopne, putave, do poslednej nitky odmotane klbko pribehu - tlieskam, vazne dobre.

18.05.2019 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Da sa vobec toto pochopit v nasej europskej kulture a mysleni? JEHO KNIHY TREBA PRECITAT, clovek vela pochopi.

11.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vyborne z pohladu tradicie a nasich akoby korenov, ale na druhej strane vela postav a vazieb, trosku sa v tom clovek straca a zaver... aj to cakate, a aj tak to zaskoci.

18.01.2020 3 z 5

Bzukot včiel Bzukot včiel Sofía Segovia

Konecne nieco uplne “ine”, zo zaciatku take vselijake - ale tak to u knih stylu typu magicky realizmus skratka byva, je potrebne si zvyknut na ten styl pisania a charakter milej rozpravky.. Ale potom to uz slo strana po strane a ze to boli vyborne strany…!

05.10.2021 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Vyborneeeee - ak mate deti, pochopite.

22.06.2020 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Najprv som to otvorila skepticky, ze co toto bude... a v polovici to zasiahlo presne tak, ako malo. Treba to docitat, vyborne.

14.07.2019 5 z 5

Tak toto by mal precitat kazdy milovnik knih.

14.06.2019 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

K tejto knihe asi len tolko, ze i napriek nie mozno uplne lahkemu citaniu zaver prekvapil a naozaj treba docitat do konca:)
Poznamka pre slovensky trh: vcelku tazsie citanie co do porozumenia jazyka a vyrazov v prirodzenej cestine a slangu.
Ale ten zaver, to rozuzlenie, neverim, ze niekto na to pride pocas citania.

22.06.2023 3 z 5