hrubik hrubik komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Krásné, napínavé, plné zvratů. Musím říct, že tenhle díl se mi velmi líbil.

01.03.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kdyby to šlo, dala bych klidně o jednu hvězdu navíc. Úchvatná fantasy pohádka.

02.02.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Bylo to jiné, spousta nových postav... ale pak mě kniha naprosto pohltila. Opravdu skvělý díl, možná zatím ten nejlepší z celé série.

28.01.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Moc jsem se na novou knihu od Richelle těšila, protože je to moje oblíbená autorka a píše prostě božsky! I tahle její knížka byla dobře napsaná, ale božská bohužel nebyla. Pro mě trošku zklamání, čekala jsem větší pecku, na jakou jsem u autorky zvyklá, to napětí na konci každé kapitoly, které vás donutí hned se pustit do kapitoly další, tam prostě nebylo, a ačkoli pár napínavých momentů jsem v knize našla, tak ta husí kůže mi zde tentokrát chyběla...

14.11.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Zajímavá a napínavá knížka. Měla sice své mouchy, ale dobře se četla a dalším dílům se určitě bránit nebudu.

19.11.2015

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Krásná romantická knížka.

28.09.2015 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tenhle díl se mi líbil snad nejvíc. Pořád se v něm něco dělo, mělo to spád a napětí a taky trochu té romantiky že :-) Takže jsem spokojená a těším se na další díl.

20.09.2015 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Byla to taková velmi jednoduchá romantická oddechovka, která se mi přesto docela líbila. Pěkně u ní člověk vypne, knížka se čte vážně sama. Škoda, že příběh nebyl lépe propracovaný. Dávám 3,5 hvězd.

14.07.2015 3 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Neskutečně milá, nádherná kniha. Jen mě mrzí useknutý konec, asi jsem měla v rukou zkrácené vydání, takže musím sehnat pokračování. Protože tenhle příběh stál za to. Nejen, že mi mockrát vyčaroval úsměv na tváři, ale také i zamlžil oči. Byla v něm spousta krásných myšlenek, na které, mám pocit, se dneska už hodně zapomíná. Radovat se z maličkostí, být dobrým člověkem. Tahle knížka rozhodně nebyla napínavým románem, od kterého bych se nemohla odtrhnout, ale byla opravdu velmi milým pohlazením na duši.

25.06.2015 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Upřímně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Přišla mi zvláštní, zajímavá, dobře se četla, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to celé jako z rychlíku a konec připomínal fantastickou čtyřku. Přitom to ze začátku vypadalo tak dobře... Možná dám šanci druhému dílu a uvidím, co se z toho vyvrbí.

10.05.2015 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Nebyl to špatný díl, ale tak nějak mě už nenadchl, jako ty předchozí. Ačkoli Manello byl sympaťák a na jeho příběh s Payne jsem se těšila, knížka mě nedokázala strhnout a ke čtení jsem se místy musela nutit. Váhala jsem s hodnocením, dávám nakonec 3 hvězdy, i když za mě spíš 3,5.

13.03.2015 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Příběh z pohledu Tobiase se mi líbil. Nebyla to taková pecka, jako když jsem četla Divergenci, nebylo to už něco nového, ale zase to prohloubilo a vysvětlilo některé věci a bylo to příjemné připomenutí celého příběhu.

11.02.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak jsem konečně přelouskala ten slavný Labyrint. No přelouskala je opravdu doslovné, protože nemůžu říct, že bych se zrovna od knížky nemohla odtrhnout. Nebyla špatná, to rozhodně ne, byla zajímavá, napínavá, ale přesto mě zas tak úplně nevzala za srdce, že bych ji nemohla odložit a musela číst na jeden zátah. Něco tomu chybělo a ačkoli jsem do poslední chvíle váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdy, hodnotím ji tou nižší variantou.

16.01.2015 3 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Tohle bylo boží! A to doslova :-) Druhý díl téhle série se mi líbil ještě víc než ten první, který byl pro mě mnohdy složitý a těžko pochopitelný. Tady bylo všechno jasné, knížka se četla sama a byla úžasná! Richelle patří už dlouho mezi mé oblíbené autorky, ale až po téhle knížce jsem ji plně docenila, jak je geniální, jak má vše promyšlené a ty její závěry jsou bezkonkurenční. Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu a tenhle všem vřele doporučuji.

01.01.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Petrusová to prostě umí! Její knížky jsou super a tahle nebyla výjimkou. Opravdu povedený a vtipný příběh, který mě neskutečně bavil. Konec knížky už tak vtipný nebyl, ale tohle vážnější téma zase donutilo se zamyslet a knížka ve mně stále příjemně doznívá...

23.12.2014 5 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Úžasná knížka, líbila se mi snad ještě víc než první díl, ačkoli byla úplně jiná. Byla napínavá od začátku do konce, místy jsem ani nedýchala. Nescházel Torin typický humor, který mě opět nezklamal a velmi bavil, a celkově jsem se od knihy nemohla odtrhnout, takže dávám právem všech 5 hvězd.

14.12.2014 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Pro mě byla celá série naprosto úžasná. Strašně dobře se četla, nechybělo napětí, láska, překvapivé (no zas tak moc překvapivé nebylo, ale aspoň mně to vůbec nevadilo) rozuzlení a téma cestování časem bylo velmi zajímavé. Gwendolyn jako hlavní hrdinka byla úžasná, Gideon byl sladký. skvělá byla i Leslie a Xemerius byl prostě boží. Velmi mě vzal za srdce osud Lucy a Paula. A překvápko nakonec bylo dokonalé. Budou mi chybět, všichni. Určitě se k téhle krásné "pohádce" někdy vrátím.

14.11.2014 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Opět povedený druhý díl této série, která se zatím vyvíjí více než dobře. Autorka rozhodně ví, jak ukončit knihu, aby vás "donutila" hned se vrhnout na další díl. A tak jdu na něj :-)

09.11.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tak trošku jsem se bála, jestli knížka není pro hodně mladší ročníky, než jsem já. A možná, že je. Ale mně se přesto velmi líbila. Byl to neotřelý námět, knížka se četla sama, nechyběl humor a prostě celkově jsem si to užila. Byla to taková pěkná pohádka. Určitě si přečtu další díly.

06.11.2014 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Další báječná kniha od Sparkse. Přestože jsem viděla nejdřív film a příběh pro mě nebyl žádným překvapením, byla jsem knihou nadšená. Spoustu věcí bylo v knize nových, něco bylo úplně jinak a rozhodně to bylo napínavé až do konce. Doporučuju :-)

12.10.2014 5 z 5