Malé ženy (převyprávění)

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Romantická Markéta, nezkrotná Jo, nenápadná Líza a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Zkrácené a upravené vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34667/male-zeny-zkracene-vydani-o7j-34667.jpg 4.2121
Žánr
Romány, Pro ženy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Little Women, 1974

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Malé ženy (převyprávění)

Přidat komentář
vendysantos
28. září

Hezká, milá, oddechová knížka. Ráda čtu romány z devatenáctého století. Líbil by se mi takový život, co vedly sestry Marchovy.

Fany09
16. června

Ta kniha se mi moc líbila a chci si přečíst nezkrácenou verzi.


Alienn
09. dubna

Jediné, co mě mrzí, že toto je převyprávěná a zkrácená verze. Jinak velmi pěkná kniha.

MarMarMar007
08. dubna

Je mi jen líto, že jsem četla jen převyprávěnou verzi. Opravdu příjemná četba, ale zároveň čtivá.
Komu se počteníčko líbilo, může se taky podívat na filmy. Já zatím viděla jen ten starší (Winona Ryder v hlavní roli), ale na novou verzi se už taky těším. Doufám, že bude fantastická, protože herci v hlavních rolích jsou dost oblíbení a oceňovaní (Timothée Chalamet, Emma Watson, Florence Pugh, Saoirse Ronan).

Rebelka_uh
29. března

Az kdyz mi kniha prisla domu, tak jsem zjistila, ze jsem si objednala prevypravene zkracene vydani. Nicmene je kniha takove mile vypraveni o zivote ctyr sester a jejich radostech i starostech. Oddechove cteni co pohladi na dusi.

Mi--LADA
13. března

Miloučké, četla jsem před lety. Neřekla bych, že je to četba pro ženy, spíše jen pro dívky. Chtěla bych si přečíst nezkrácenou verzi, originál. Bohužel jsem zatím viděla jen samé převyprávěné vyprávění od J.Smetanové, asi se u nás vydává častěji.
Když jsem nedávno zjistila, že spisovatelka L. M. Alcott napsala navíc pokračování nezkrácených Malých žen, docela mě to překvapilo. Malí muži, Velcí muži, Dobré manželky, boha jeho, kdo se v těch sériích má vyznat? Možná, že by mě osudy dospělé Jo a její rodiny, které jsou v pokračováních rozvedeny, v současnosti oslovily víc.

LenkaKa
10. března

Viděla jsem nový film a řekla jsem si, že si tu knížku musím konečně přečíst. Bohužel v knihovně měli jen tohle převyprávěné a zkrácené vydání. Nikdy jsem nečetla "zkrácené vydání" a už to taky nikdy neudělám a dám si na to příště pozor. Proto to slabé hodnocení. příště jedině "originál".

charlizee
02. března

Malé ženy nejsou vůbec literaturou mého srdce (a mysli). Zatím nevím, jestli je to tímto vydáním (které je převyprávěním, v němž je používán velmi jednoduchý jazyk a také zjednodušený děj), anebo obecně schématem, tématem, stylem (k čemuž se momentálně přikláním). Každopádně mě to zajímá tak, že určitě sáhnu po překladu, který v těchto dnech vydává IKAR.

1

Doporučujeme

Hvězdy nám nepřály
Hvězdy nám nepřály
Růže v zimě
Růže v zimě
Třináctý příběh
Třináctý příběh
Život ve dvou
Život ve dvou