hetty64 hetty64 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha mě nadchla. Ovšem k mému velkému překvapení ani ne tak dějem, jako prostředím ve kterém se odehrává. Poutavé pro mě byly i postavy a popsaná historie.

Autorka si opravdu pohrála a zanechala tak skvělé české dílo.

Je však pravda, že některým pasážím by trocha akce navíc neškodila.

09.04.2019 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatha Christie má dar... Dar vyprávět příběh, vyvolat napětí, udržet tajemství a hlavně... dar důvtipu a představivosti, které jsou k dobré detektivce/kriminálce hodně potřeba.

Začátek byl trochu nezáživný a jména matoucí, ale zápletka inspirovaná dětskou říkankou mě nadchla.

24.02.2019

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Kdyby parta teenagerů nezachránila svět, bylo by to uvěřitelnější. Ovšem chápu, že kniha je určena především teenagerům, proto nehodnotím knihu nijak špatně.

Autorka dokáže čtenáře překvapit (a to hned několikrát za sebou), postavy jsou docela zajímavé a prostředí promyšlené.

Avšak první díl jsem si užila víc.

12.02.2019 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Fantazie! :-D

06.02.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha plná překvapení, která nenechá čtenáře v klidu ani po přečtení poslední strany.

Příběh je zajímavý a pro mě zase něčím novým.

Chvíli mi trvalo zvyknout si na zvláštní slova a názvy, ale k prostředí i postavám jazyk sedí.

Spisovatelka si dala velkou práci. A, dle mého názoru, dosáhla skvělého výsledku.

14.01.2019 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Příběh byl poutavý, avšak občas se dle mého příliš vlekl. Konec byl pro mne překvapivý a rozuzlení zajímavé.

25.12.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Zajímavé náměty k přemýšlení.
"...je to především a zejména Tvoje chyba. Mlčíš, nediv se."

04.12.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Smrtka. Název slibuje zajímavé téma a opravdu jsem nebyla zklamána. Myšlenky obsažené v knize mě donutily se nad tématem zamyslet a udržovaly mou zvědavost. Svět knihy byl promyšlený, ale ne dokonale. Děj byl pro mne zajímavý a hlavně nepředvídatelný, což je obrovské plus. Autor píše čtivě, i když jsem občas musela číst určité pasáže dvakrát.

Celkově se mi kniha velmi líbila a můžu jenom doporučit.

"Nesmrtelnost z nás všech udělala kreslené filmy. "

20.11.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Autorka má velmi specifický styl psaní, možná právě z tohoto důvodu mě kniha opravdu zaujala. Kniha se dobře četla a měla spád i spletitý a docela nepředvídatelný děj, jímž si procházely poutavé postavy.

28.07.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro tuto knihu je potřeba dospět. Začala jsem ji číst už před několika lety, avšak musela jsem ji odložit. Dnes však ani nedokážu vyjádřit mé zasažení touto knihou.

Nejvíce mně o(c)hromil styl psaní. Kreativní přirovnání a nezvyklá stavba vět.

Neuvěřitelné spisovatelské dílo, nemluvě a obsahu slov... o příběhu vyprávěném dokonalou vypravěčkou- Smrtí.

02.02.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tato trilogie je skvost. Nejen že je plná nečekaných zvratů, akce a časem propletených dějů, ale také si v ní na své přijde milovník vtipu, romantiky a nadpřirozena.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI.
Určitě se nenechte odradit prvním dílem, který je pravda poněkud slabším, ale to je teprve začátek.

06.01.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha má sem tam slabší části, ale za ten konec musím dát 5*.

06.01.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Další dokonalá série knih od Cassandry Clare. Nečekané zvraty v trilogii rozhodně nechyběly. Závěr byl neskutečný a objasnil mnoho z Nástrojů smrti, které pro mě však nadále zůstávají nejlepším dílem od této spisovatelky.

Občas se spisovatelka nechala příliš unést romantickými zápletkami a částečně tak ''ošidila'' hlavní zápletku.

04.12.2017 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Dechberoucí finále jedné neuvěřitelné cesty maldého muže a draka, za zdánlivě nesplnitelným úkolem.

Paolini předal čtenářům skvělé dílo svědčící o velkém talentu a inteligenci.

I Přes určité části, které bych byla ráda, kdyby dopadly jinak (avšak knize by rozhodně neprospěly), byla pro mě kniha skvělým zakončením tetralogie Odkaz dračích Jezdců.

01.06.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dokonale promyšlený svět, zde žijící rasy a tvorové, jejich řády, zákony... a do toho všeho vsazené zajímavé postavy se spletitým osudem a jeho nečekanými zvraty.
Kniha Eragon je zatím nejpropracovanéjší knihou co jsem kdy četla a dokonalost se stupňuje s dalšími díly.
Rozhodně je škoda nechat se odradit rozsáhlostí knihy a nechat si tak ujít vzrušující příběh Eragona a Safiry.

05.05.2016 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Vzrušující pokračování o mladém jezdci Eragonovi. Začátek druhého dílu nebyl až tak zajímavý, ale konec jej naprosto vyvážil a vzbudil ve mně snad ještě více otázek a nadšení než první díl!

05.05.2016 5 z 5

Deset slov o víře Deset slov o víře Bruno Ferrero

Zajímavé příběhy a náměty na přemýšlení.

01.04.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Skvělý závěr, nejlepší ze všech dílů! Spousta věcí mě překvapila a to bylo úžasné.

22.01.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Pohodové čtení, vhodné k odreagování. Zajímá mě jak se bude příběh dál vyvíjet.

17.01.2016 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Úžasný závěr celé trilogie!!!

30.12.2015 5 z 5