Vánoce Hercula Poirota

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti – nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak… Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213/vanoce-hercula-poirota-fSk-213.jpeg 4.6661

Hercule Poirot 19.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub, Knižní klub

Hercule Poirot’s Christmas, 1938

Kniha Vánoce Hercula Poirota

nikikostadinova

tak jsem se minulý rok naladila na vánoční atmosféru. Poslouchala jsem podle mého názoru skvěle namluvenou audioknihu. Postavy byly zajímavé, ačkoliv příběh byl celkem spletitý, nakonec dával smysl. Jak to má být ve správné detektivce.

Mája777

Brilantní. Krátké ohlédnutí za Vánocemi.
Teď jsem si trochu odskočila ke klasice. Bylo to příjemné.
(18. 1. 21 - 3 248 - 7)

Dáduše

Doufala jsem, že se bude konat větší vánoční atmosféra. Detektivky nikdy nebudou můj šálek čaje a klasické už vůbec ne. Nebudu tedy moc hodnotit. Agatha je bezpochyby královnou detektivky. Kniha byla velice dobře napsaná, promyšlená. Na mě byla příliš suchá, asi jako anglickej humor. Prostě nejsem čtenář detektivek. V pubertě jsem od autorky pár knih nedočetla. Maminka má totiž úctyhodnou sbírku. Tak jsme to teda jednou dokázaly Agatho.

Lusik88
01.12.2020

Je to tam! Konecne jsem uhadla vraha. Za posledni dobu jsem precetla nekolik Poirotu a nikdy se mi to nepovedlo. Je teda pravda, ze Agatha tady nechala velkou napovedu... Skvely pribeh, patri ke spicce z Poirotu!

Kontryhelka
01.12.2020

Mám ráda jak knižní tak i filmovou verzi. Velice pěkně napsaný příběh, pečlivé vykreslení postav a jejich povah a to nejlepší rozuzlení opět nakonec.

Vesmich
27.11.2020

Dědek jeden mizerná, protivná! Poťouchlej, otravnej tyranskej, panovačnej - no nezabila bys ho? A kdyby Hercula nebylo, ještě by ti to i prošlo :)

jankka0s
19.11.2020

Rovnou napíšu, že Poirota mám sjetého snad komplet a to několikrát díky neustálému opakování na ČT (které dost dobře nechápu, to dostali zadarmo licenci nadoživotí?) Takže mě napadlo půjčit si originál a přečíst si knihu. A je to úžasné! Agáta píše jasně, srozumitelně a přitom vrší otázky a nechává nás v napětí do posledního okamžiku. Zážitek z četby je úžasný a budu číst dál.

Lie
22.08.2020

Myslím že po tom, kolik jsem toho od Agathy přečetla, bych už měla vědět, že vrah je vždycky ten jediný člověk, který vás ani nenapadl, ale stejně mě skoro vždycky překvapí. Tady už jsem skoro začala uvažovat, jestli to opravdu nespáchal duch.