Vánoce Hercula Poirota

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti – nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak… Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213/big_vanoce-hercula-poirota-fSk-213.jpeg 4.6732

Hercule Poirot 19.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub, Knižní klub

Hercule Poirot’s Christmas, 1938

Kniha Vánoce Hercula Poirota

martineden

Ta Agatha je génius! Tolik knih, tolik kvality... Ale Hercule je naštěstí jen jeden.

kaja9825

Jako malá jsem ráda koukala na detektivky. Většinou to byli Vraždy v Midsomeru a nebo právě Hercule Poirot. Strašně se mi líbil jeho vzhled a způsob, jakým odhaluje vraha. Tudíž mě tato kniha nemohla minout a bylo to úžasný. Každou chvíli jsem podezírala někoho jiného, podle toho, jak se vyvíjelo vyšetřování. A teda to rozuzlení?
Naprosté detektivní nebe. Skvělá zápletka, na kterou ma Poirot jasné rozuzlení, které mi vzalo vítr z plachet. Samozřejmě vše odkryl, před celou společností, kde byl podezřelí úplně každý.
Určitě potřebuju i další příběhy, jako Orient Express.

Turmee

Jedna z nejlepších. Asi proto, že Poirota zbožňuju.
Perfektně vykreslené postavy, atmosféra, prostředí... Děj napínavý a nepředvídatelný, stejně tak rozuzlení a závěr.

annes

Povedená rodinka :-D Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jako obvykle u Agáty jsem sázela na špatného koně. Nicméně souhlasím, že rodinné svátky bývají zajímavé a o to víc, když se stane vražda a ještě z ní kápnou peníze.

kačuleee29

Na Agathu Christie jsem se těšila hroozně dlouho a konečně jsem si jednu z jejích knížek přečetla :D. Kniha mě moc bavila a rozhodně ji doporučuji! Konec jsem VŮBEC nečekala (nebyl by ze mě dobrý detektiv :)), ale právě proto se mi to líbilo :). Je úžasné jak Agatha Christie dokáže popsat postavy a jejich charaktery, že je mám přímo před očima.

Vesper001

Křivý dům se spoustou křivd, jeden zlý Lee a podivná rodina. Nastane čas radosti, veselosti, anebo spíš nastal čas na krevní či pokrevní mstu?

wendulka0502

Právě jsem doposlouchala a bylo to skvělé.

Avila
29.12.2021

Co dodat... Stará dobrá klasika... podle Agathy a geniálního Poirota....
Inteligentní, napínavé a zamotané. Nepřestane mě nikdy udivovat jak Agatha na poměrně malém počtu stran dokáže rozehrát úžasné příběhy. Ve kterých jsou všechny postavy tak barvitě popsány....