Hendrychova.K Hendrychova.K komentáře u knih

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Ach, těch chyb.
K ději...zajímavé, místy zdlouhavější. Čekala jsem trošku víc.

05.02.2018 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

V průběhu čtení mi kniha přišla průměrná. Až do posledních stránek jsem chtěla dát 3*, nakonec ale za překvapivý závěr 4*.

30.01.2018 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Těžké dějiny filozofie podané lehčí, stravitelnější formou. Tato kniha mi dala víc než pět let na univerzitě.

28.01.2018 5 z 5

Get the Louk: # je to na tobě Get the Louk: # je to na tobě Lucie Dejmková

Kniha pro holky, které začínají s make-upem a chtějí vědět, jak na to. Co bylo zmíněno v knize, jsem již slyšela v Lucčiných videích. Takže pro mě nic nového.

14.01.2018 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Jedna z nejlepších postapo knih, které jsem četla.

01.01.2018 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Hodně čtivé, přečteno za necelé dva dny. Příběh nahánějící husí kůži s velice nečekaným závěrem.

27.12.2017 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

"Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět."

02.02.2017 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Chlapík letí v horkovzdušném balónu a ztratí se. Klesne nad pole a zavolá na kolemjdoucí ženu. "Můžete mi říct, kde jsem a kam směřuji?"
"Jistě," odpověděla žena. "Nacházíte se na 41. stupni, 2 minutách a 14 vteřinách severní šířky a na 144. stupni, 4 minutách a 19 vteřinách východní délky. Jste v nadmořské výšce 762 metrů a právě teď se vznášíte na místě. Byl jste však na vektoru 234 stupňů a 12 metrů za vteřinu."
"Obdivuhodné! Díky! A mimochodem, nemáte náhodou Aspergerův syndrom?"
"Mám!" odpověděla žena. "Jak jste to poznal?"
"Protože všechno, co jste, je pravda, poskytla jste mi mnohem detailnější informace, než jsem potřeboval, a sdělila jste mi je způsobem, který mi je naprosto k ničemu."
Žena se zamračila. "Hm. Nejste psychiatr?"
"Ano, jsem, " řekl muž. "Ale jak jste na to proboha přišla?"
"Nevíte, kde jste. Nevíte, kam směřujete. Do svého současného postavení jste se dostal tak, že jste se nechal unášet větrem. Po pár otázkách hned člověka označíte nějakou nálepkou a jste přesně tam, kde jste byl před pěti minutami, ale teď je to kupodivu moje chyba!"

19.03.2016 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Neuvěřitelně dojemná, skvěle napsaná, strhující kniha. Knihu jsem přečetla během jednoho večera a můžu s klidným srdcem říct, že ať už by se mě zeptal kdokoli, zda stojí za přečtení, moje odpověď bude vždy ANO. (jen si připravte papírové kapesníky)

"Hrozně se bojím, že se na tebe budu jednou dívat a nepoznám tě. - Myslím, že i když jednou nepoznáš, kdo jsem, budeš pořád cítit, že tě mám moc ráda. - A co když se na tebe podívám a nebudu chápat, že jsi moje dcera ani že mě máš ráda? - Tak ti to řeknu a ty mi budeš věřit. - To se Alici líbilo. Ale budu vždycky milovat já ji? Bydlí láska v hlavě nebo v srdci?"

"S Alzheimerem se nedá smlouvat. Nemůžu mu výměnou za jména svých dětí nabídnout jména amerických prezidentů. Nemůžu mu dát hlavní města všech amerických států a nechat si vzpomínka na manžela."

"Kdysi jsem věděla, jak funguje jazyk a myšlení, a uměla jsem druhým říct, co o tom vím. Kdysi jsem byla někdo, kdo toho hodně ví. Teď už se mě nikdo neptá na názor nebo na radu. Stýská se mi po tom. Kdysi jsem byla inteligentní, nezávislá a sebejistá. Stýská se mi po tom, když si je člověk něčím jistý. Je na nic, když si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Stýská se mi po tom, jak mi dřív všechno šlo snadno. Stýská se mi po tom, být součástí toho, co se kolem děje. Stýská se mi po pocitu, že mě někdo potřebuje. Stýská se mi po mém životě a po mojí rodině. Svůj život a rodinu jsem milovala."

06.01.2016 5 z 5

Dekadentní kniha plná krásných kreseb a ještě krásnějších veršů.

01.01.2016 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Zbožňuji ji. Nepopsatelná, má neuvěřitelné kouzlo a člověk by si ji četl stále dokola.

26.12.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Hrozně rychle se četla, vtáhla do děje, jsem spokojená :)

26.12.2015 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Člověk má hned chuť vyrazit někam na pěší pouť...

16.12.2015 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knihu jsem začala číst, aniž bych věděla, že se jedná o druhý díl. Proto je možné, že můj názor bude trochu zcestný. Kniha byla vláčnější, Triss je mi charakterově malinko proti srsti, ale rozhodně méně než ve filmu.
Každopádně mě stále napadalo při čtení několik otázek. Ale asi ta, která mi vrtá hlavou stále...Proč kruci za tu zeď nešli už dávno? Chápu, frakce více než krev, ale co třeba odpadlíci, kteří nikam nepatří. Copak tam nikoho nežene lidská zvědavost?
Do čtení této knihy jsem se pustila z čiré zvědavosti, protože je mezi mládeži dosti populární. Též jsem chtěla mít srovnání například pro Hunger games, další povstalecko-rebelskou sérii. Ta mi ale přijde zajímavější.

11.10.2015 3 z 5

Tajné životy slavných spisovatelů Tajné životy slavných spisovatelů Robert Schnakenberg

Bulvární, ale zajímavé čtení. Možná něco využiji i při výuce literatury.

30.08.2015 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Všechny ty zasraný fláky začínají v E....
Zachraň život, jsi hrdina. Zachraň jich tisíc, a jsi zdravotní sestra....
Neexistuje žádný důkaz o životě po životě, věda neposkytuje žádnou oporu. Máme jenom to holé ujišťování doplněné naší mocnou potřebou věřit, že to všechno dává smysl....
Náboženství je teologický ekvivalent pojišťovacího podvodu, kde rok za rokem platíte pojistné, a potom, když potřebujete čerpat výhody, za které jste platili s nábožnou přesností - odpusťte mi tu hříčku -, zjistíte, že společnost, která si vaše peníze brala, vlastně neexistuje.

06.08.2015 3 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Ze začátku trošku zmatené prolínání příběhu se mi ke konci jevilo jako dokonalým. Hodně jmen (ale já mám se jmény obecně problém), ve kterých jsem se skoro až do konce neorientovala. Promyšleně excelentní dějová linie, nečekané vyvrcholení. Jdu na další díl.

21.04.2015 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Druhý díl příběhu o Geraltovi a Ciri je dle mého místy vláčnější, než byl první díl. Každopádně konec zajímavý a těším se na další díl.

08.04.2015 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tady stačí jedno slovo: působivé.

15.02.2015 4 z 5

Velice rozporuplná kniha. Chvíli jsem se smála, chvíli jsem si říkala, že je to neuvěřitelná blbost. Každopádně výsledný pocit z knihy je kladný.

14.02.2015 4 z 5