Hendrychova.K

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Já vám nějak nevím. Asi jsem dle hodnocení, prodejnosti a humbuku kolem čekala víc. A jsem dost zklamaná. Začátek ještě ok, prostředek nic moc, konec ušel. Občas jsem měla problém s nelogickým chováním postav, divnymi (nereálnými) dialogy a samolibostí detektiva Joony, protože on je neomylný a vždycky má pravdu. Maličko jsem měla z celku pocit, že je to jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Dáme tam dobré věci, ale je toho hodně, takže je nám z toho blbě. Klidně bych z jedné knihy udělala tři (Ek, Pokémoni a Hypnotizér). Dám si pauzu a zkusím další knihu. Uvidíme...

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

(+ SPOILER) Kniha se četla dobře. Za mě nejlépe z posledních tří (Craven Manor a Ashburn), ale...ale...(možný SPOILER), co byl proboha ten konec? Horor přešel do wtf fantasy podivna, což by ještě šlo. Ale ten vynucený happyend? Já jsem za to, aby horory, zvlášť takhle dobře rozjeté, tak stoprocentním happyendem nekončili. Ke konci už jsem jen dělala pff (znechuceně odfrkávala). Autorka si zahrála na krále z pohádky Byl jednou jeden král (Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil).

14.10.2020

Přiveď mě zpátkyPřiveď mě zpátkyB. A. Paris (pseudonym)

Já vám nevím. Prvních 200 stránek nic moc, pak zhruba 50 stran jakože dobrý, poslední stránky wow. Hrozně těžké hodnotit.
SPOILER: Týpek tak moc Laylu miloval, že ji nepoznal hubenější a s obarvenými vlasy? Láska až za hrob.

09.02.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Moc dobře se četla. Nenáročné, zajímavé, napínavé. Já jsem byla spokojená.

23.01.2020

StrachStrachJozef Karika

Doporučuji číst večer, v zimě, když je nasněženo, ideálně před venčením psa :D

29.05.2019

O mé rodině a jiných mimozemšťanechO mé rodině a jiných mimozemšťanechKathy Lette

Naprosto mi sedla sarkastická hlavní hrdinka. Kniha hezky ubíhala a člověk se u děje rozhodně nenudil.

03.05.2019

Poupata odkvétají v májiPoupata odkvétají v májiHerbert Ernest Bates

Tahle kniha je rozhodně svá, až si člověk říká, co si o tom vlastně má myslet. A možná to je právě to,....myslet netřeba. Jen číst a nechat plynout.

10.02.2019

Ta přede mnouTa přede mnouJ. P. Delaney (pseudonym)

Nic není takové, jaké se zdá být. Nikdo není takový, jaký se zdá být...

20.01.2019

Černočerná tmaČernočerná tmaStephen King

První povídka se mi četla trochu ztuha, ale další tři...naprostá pecka!

18.01.2019

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDeníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debilDominik Landsman

Já vám nějak nevím. Trošku mi tam chyběl šmrnc. A taky občas humor. Zasmála jsem se jen párkrát. Situace vyvedené často do absurdity. A občas mi vadilo opakování situací jen z jiného pohledu.

04.01.2019

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Pfuu, co na to říct. Prostě bomba. Nemám slov. Rozhodně všem doporučuji.

29.12.2018

Lesní lišky a další znepokojivé příběhyLesní lišky a další znepokojivé příběhy* antologie

Vyzdvihla bych asi povídky Transit, Lesní lišky. Povídku Kéž bychom tu byli taky bych prosila rozpracovat do celé knihy :D

21.12.2018

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

První část knihy, přibližně 150 stran, jsem myslela, že knihu odložím. Hlavní hrdinka nesympatická, po slově Merlot se mi už ježily chlupy. Nakonec mě kniha ale chytla a závěr byl pro mě velice překvapivý. Na hlavní hrdinku jsem názor nezměnila, ale na knihu ano.

07.10.2018

Ohavný LondýnOhavný LondýnTerry Deary

Už asi nejsem cílová skupina :)

14.09.2018

Se mnou jsi v bezpečíSe mnou jsi v bezpečíK. L. Slater

I když mě Anna už od začátku neskutečně sr..(štvala), tak se mi kniha hodně líbila. A určitě předčí mnoho všemi propagovaných thrillerů. Kam se hrabe Dívka ve vlaku a jim podobné.

01.08.2018

15 minus15 minusTomáš Zářecký

Kniha napínavá. Vesměs očekávaný průběh. Od konce jsem čekala trochu více.

27.07.2018

Reverendova ženaReverendova ženaKatherine Webb

Trošku více mě bavily "historické" pasáže s Hester a Cat, než "současné" pasáže s Leah. Přesto super kniha, nad kterou jsem musela přemýšlet ještě dlouho.

23.07.2018

Noční filmNoční filmMarisha Pessl

Kniha je hodně zajímavá, v druhé půli velmi napínavá. Akorát ten konec. Úplně jsem s ním spokojená nebyla. Druhá půlka ve vás vyvolává, že máte čekat wow efekt, ale pak během deseti stránek se konec jaksi rozplyne.

28.05.2018

Všemi dary obdarovanáVšemi dary obdarovanáM. Carey (pseudonym)

Úplně jiný pohled na zombie apokalypsu. Takový, řekněme opačný. Ale z konce mi bylo trochu úzko.

13.03.2018

Dům u ústí řekyDům u ústí řekyVictoria Jones

Ach, těch chyb.
K ději...zajímavé, místy zdlouhavější. Čekala jsem trošku víc.

05.02.2018

Lovci hlavLovci hlavJo Nesbø

V průběhu čtení mi kniha přišla průměrná. Až do posledních stránek jsem chtěla dát 3*, nakonec ale za překvapivý závěr 4*.

30.01.2018

Sofiin světSofiin světJostein Gaarder

Těžké dějiny filozofie podané lehčí, stravitelnější formou. Tato kniha mi dala víc než pět let na univerzitě.

28.01.2018

Get the Louk: # je to na toběGet the Louk: # je to na toběLucie Dejmková

Kniha pro holky, které začínají s make-upem a chtějí vědět, jak na to. Co bylo zmíněno v knize, jsem již slyšela v Lucčiných videích. Takže pro mě nic nového.

14.01.2018

Vteřinu potéVteřinu potéWilliam R. Forstchen

Jedna z nejlepších postapo knih, které jsem četla.

01.01.2018

Švadlena z DachauŠvadlena z DachauMary Chamberlain

Hodně čtivé, přečteno za necelé dva dny. Příběh nahánějící husí kůži s velice nečekaným závěrem.

27.12.2017

Muž, který chtěl být šťastnýMuž, který chtěl být šťastnýLaurent Gounelle

"Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět."

02.02.2017

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

Chlapík letí v horkovzdušném balónu a ztratí se. Klesne nad pole a zavolá na kolemjdoucí ženu. "Můžete mi říct, kde jsem a kam směřuji?"
"Jistě," odpověděla žena. "Nacházíte se na 41. stupni, 2 minutách a 14 vteřinách severní šířky a na 144. stupni, 4 minutách a 19 vteřinách východní délky. Jste v nadmořské výšce 762 metrů a právě teď se vznášíte na místě. Byl jste však na vektoru 234 stupňů a 12 metrů za vteřinu."
"Obdivuhodné! Díky! A mimochodem, nemáte náhodou Aspergerův syndrom?"
"Mám!" odpověděla žena. "Jak jste to poznal?"
"Protože všechno, co jste, je pravda, poskytla jste mi mnohem detailnější informace, než jsem potřeboval, a sdělila jste mi je způsobem, který mi je naprosto k ničemu."
Žena se zamračila. "Hm. Nejste psychiatr?"
"Ano, jsem, " řekl muž. "Ale jak jste na to proboha přišla?"
"Nevíte, kde jste. Nevíte, kam směřujete. Do svého současného postavení jste se dostal tak, že jste se nechal unášet větrem. Po pár otázkách hned člověka označíte nějakou nálepkou a jste přesně tam, kde jste byl před pěti minutami, ale teď je to kupodivu moje chyba!"

19.03.2016

Pořád jsem to jáPořád jsem to jáLisa Genova

Neuvěřitelně dojemná, skvěle napsaná, strhující kniha. Knihu jsem přečetla během jednoho večera a můžu s klidným srdcem říct, že ať už by se mě zeptal kdokoli, zda stojí za přečtení, moje odpověď bude vždy ANO. (jen si připravte papírové kapesníky)

"Hrozně se bojím, že se na tebe budu jednou dívat a nepoznám tě. - Myslím, že i když jednou nepoznáš, kdo jsem, budeš pořád cítit, že tě mám moc ráda. - A co když se na tebe podívám a nebudu chápat, že jsi moje dcera ani že mě máš ráda? - Tak ti to řeknu a ty mi budeš věřit. - To se Alici líbilo. Ale budu vždycky milovat já ji? Bydlí láska v hlavě nebo v srdci?"

"S Alzheimerem se nedá smlouvat. Nemůžu mu výměnou za jména svých dětí nabídnout jména amerických prezidentů. Nemůžu mu dát hlavní města všech amerických států a nechat si vzpomínka na manžela."

"Kdysi jsem věděla, jak funguje jazyk a myšlení, a uměla jsem druhým říct, co o tom vím. Kdysi jsem byla někdo, kdo toho hodně ví. Teď už se mě nikdo neptá na názor nebo na radu. Stýská se mi po tom. Kdysi jsem byla inteligentní, nezávislá a sebejistá. Stýská se mi po tom, když si je člověk něčím jistý. Je na nic, když si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Stýská se mi po tom, jak mi dřív všechno šlo snadno. Stýská se mi po tom, být součástí toho, co se kolem děje. Stýská se mi po pocitu, že mě někdo potřebuje. Stýská se mi po mém životě a po mojí rodině. Svůj život a rodinu jsem milovala."

06.01.2016

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhyÚstřičkova smutná smrt a jiné příběhyTim Burton

Dekadentní kniha plná krásných kreseb a ještě krásnějších veršů.

01.01.2016

Můra noční, předvánočníMůra noční, předvánočníTim Burton

Zbožňuji ji. Nepopsatelná, má neuvěřitelné kouzlo a člověk by si ji četl stále dokola.

26.12.2015