Hendrychova.K Hendrychova.K komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se hrozně dobře četla, dobrý nápad. Ale asi od třetiny jsem už tušila, jak vše dopadne. Což ale není nic proti ničemu.

28.08.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já vám nějak nevím. Asi jsem dle hodnocení, prodejnosti a humbuku kolem čekala víc. A jsem dost zklamaná. Začátek ještě ok, prostředek nic moc, konec ušel. Občas jsem měla problém s nelogickým chováním postav, divnymi (nereálnými) dialogy a samolibostí detektiva Joony, protože on je neomylný a vždycky má pravdu. Maličko jsem měla z celku pocit, že je to jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Dáme tam dobré věci, ale je toho hodně, takže je nám z toho blbě. Klidně bych z jedné knihy udělala tři (Ek, Pokémoni a Hypnotizér). Dám si pauzu a zkusím další knihu. Uvidíme...

20.04.2022 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Kniha se četla dobře. Za mě nejlépe z posledních tří (Craven Manor a Ashburn), ale...ale...(možný SPOILER), co byl proboha ten konec? Horor přešel do wtf fantasy podivna, což by ještě šlo. Ale ten vynucený happyend? Já jsem za to, aby horory, zvlášť takhle dobře rozjeté, tak stoprocentním happyendem nekončili. Ke konci už jsem jen dělala pff (znechuceně odfrkávala). Autorka si zahrála na krále z pohádky Byl jednou jeden král (Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil).

14.10.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Já vám nevím. Prvních 200 stránek nic moc, pak zhruba 50 stran jakože dobrý, poslední stránky wow. Hrozně těžké hodnotit.
SPOILER: Týpek tak moc Laylu miloval, že ji nepoznal hubenější a s obarvenými vlasy? Láska až za hrob.

09.02.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moc dobře se četla. Nenáročné, zajímavé, napínavé. Já jsem byla spokojená.

23.01.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Doporučuji číst večer, v zimě, když je nasněženo, ideálně před venčením psa :D

29.05.2019 4 z 5

O mé rodině a jiných mimozemšťanech O mé rodině a jiných mimozemšťanech Kathy Lette

Naprosto mi sedla sarkastická hlavní hrdinka. Kniha hezky ubíhala a člověk se u děje rozhodně nenudil.

03.05.2019 4 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Tahle kniha je rozhodně svá, až si člověk říká, co si o tom vlastně má myslet. A možná to je právě to,....myslet netřeba. Jen číst a nechat plynout.

10.02.2019 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nic není takové, jaké se zdá být. Nikdo není takový, jaký se zdá být...

20.01.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

První povídka se mi četla trochu ztuha, ale další tři...naprostá pecka!

18.01.2019 4 z 5

Já vám nějak nevím. Trošku mi tam chyběl šmrnc. A taky občas humor. Zasmála jsem se jen párkrát. Situace vyvedené často do absurdity. A občas mi vadilo opakování situací jen z jiného pohledu.

04.01.2019 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pfuu, co na to říct. Prostě bomba. Nemám slov. Rozhodně všem doporučuji.

29.12.2018 5 z 5

Vyzdvihla bych asi povídky Transit, Lesní lišky. Povídku Kéž bychom tu byli taky bych prosila rozpracovat do celé knihy :D

21.12.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

První část knihy, přibližně 150 stran, jsem myslela, že knihu odložím. Hlavní hrdinka nesympatická, po slově Merlot se mi už ježily chlupy. Nakonec mě kniha ale chytla a závěr byl pro mě velice překvapivý. Na hlavní hrdinku jsem názor nezměnila, ale na knihu ano.

07.10.2018 4 z 5

Ohavný Londýn Ohavný Londýn Terry Deary

Už asi nejsem cílová skupina :)

14.09.2018 2 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

I když mě Anna už od začátku neskutečně sr..(štvala), tak se mi kniha hodně líbila. A určitě předčí mnoho všemi propagovaných thrillerů. Kam se hrabe Dívka ve vlaku a jim podobné.

01.08.2018 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Kniha napínavá. Vesměs očekávaný průběh. Od konce jsem čekala trochu více.

27.07.2018 4 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Trošku více mě bavily "historické" pasáže s Hester a Cat, než "současné" pasáže s Leah. Přesto super kniha, nad kterou jsem musela přemýšlet ještě dlouho.

23.07.2018 4 z 5

Noční film Noční film Marisha Pessl

Kniha je hodně zajímavá, v druhé půli velmi napínavá. Akorát ten konec. Úplně jsem s ním spokojená nebyla. Druhá půlka ve vás vyvolává, že máte čekat wow efekt, ale pak během deseti stránek se konec jaksi rozplyne.

28.05.2018 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Úplně jiný pohled na zombie apokalypsu. Takový, řekněme opačný. Ale z konce mi bylo trochu úzko.

13.03.2018 4 z 5