heliiinka heliiinka komentáře u knih

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Ten konec? Hrozný, děsný. Eleanor mě trošku štvala po celou dobu, ale chápala jsem to, vždyť měla těžký život. Ale na konci si zasloužila facku a to mi zkazilo pohled na celou knihu.
Aspoň Park je sympaťák.
Ale ne, nečtěte to, nestojí to za to.

13.10.2021 1 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Ze začátku jsem se příšerně motala ve jménech a postavách. Pokud neznáte Dickensovu Vánoční koledu, je to problém.
Ale pak jsem si knihu zamilovala. Stránky utíkaly rychlostí blesku. Postavy přirostly k srdci. A konec byl růžový a taky trošku jiný, než jsem čekala.
Myšlenka byla pohádková, ale krásná.

05.10.2021 4 z 5

Paní hostinská (Mirandolina) Paní hostinská (Mirandolina) Carlo Goldoni

Hra utíká svižně a všechny postavy jsou příjemné, reálné a sympatické. Konec je sice očekávátelný, ale zákruty po cestě ne.
Rozhodně jedna z lepších her, co jsem četla.

01.10.2021 5 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Neveselý a depresivní vhled do světa, kde dívky nemají jiného společníka než Anu. (případně Miu nebo Debbie). Závěr rozhodně mohl být jiný. Ale hlavní mi přijde myšlenka, jak osaměle se cítí tihle lidé a jak snadno se jejich blízcí odvrátí, protože jsou už otrávení věčnými hovory o jídle/postavě/vzhledu. A přitom společnost a podpora je to, co je potřeba.

30.09.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tohle dílo si opravdu zaslouží všechnu slávu a chválu. Silné příběhy, o kterých jsem neměla ani tušení, že u nás proběhly.

29.09.2021 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Slaďoučký, miloučký stejně jako první díl.I když prostředek není růžový, tak nějak všichni čekáme, že to dobře dopadne. Pokud potřebujete číst milý slunečný příběh, tohle je ono. To je asi autorovo hlavní plus, že umí psát tak, že všechno čtete s úsměvem na rtech.
*Postava pana Morgensterna je děsivá, ale velmi mě zaujala.

12.09.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bavilo mě to! Bavilo mě sledovat Hladové hry z pohledu Kapitolu. Bavilo mě, jak se mění myšlení Coriolana. Bavila mě jeho splátkyně a všechny zápletky okolo.
Stojí za přečtení k doplněno trilogie i jen tak.

09.09.2021 5 z 5

Jake je fake Jake je fake Craig Robinson

Původně jsem čekala že to bude asi dost slátanina. Ale vyústění na konci mě mile překvapilo. Myslím, že pro dospělé už vtipy vtipné nebudou, ale malí kluci to budou milovat.

09.09.2021 4 z 5

Bydlí u nás strašidlo Bydlí u nás strašidlo Jana Burešová

Kratinké kapitoly se hodí na čtení před spaním. Spíš než pro sedmileté děti bych to klidně četla i mladším, příhody mi totiž přišly až příliš jednoduché.

05.09.2021 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

První setkání s autorem a bylo to milé setkání. Ač je kniha tlustá, stránky utíkají rychle a líbí se mi, že je to několik paralelních příběhů, které se vzájemně ani moc neproplétají. Obyčejné příběhy obyčejných lidí v Česku.
Mí favoriti byli Petra, Tomáš, Cyril a Táňa.

28.08.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Líbí se mi, že každá postava tady má vlastní příběh, vlastní historii, vlastní dramata. Tak jako v real life, každá postava by mohla o sobě napsat knihu, ale my sledovali jen střípky dvou hlavních postav. Dopisy a adresáti byli hrozně předvídatelní, ale bylo fain, že se řešily i jiné věci než jen anonymita dopisů. Za youngadult rozhodně fain čtení.

17.08.2021 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Milý. Sladký. Romantický.
A za měsíc už si asi nebudu pamatovat detaily.

07.08.2021 4 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Takhle vztahovačnou hlavní postavu jsem už dlouho neviděla. Spíš mě otravovalo, jak se ve všem šťourá, ale je fain, že popisuje, jak odsouzené se cítí "kariérní nevdané ženy".
Druhou hvězdičku dávám za to, že na konci není americký happyend.

28.07.2021 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl, který nebyl výplňový a byl skvělý. Úryvky z myšlenek Nimba mě bavily snad nejvíc. A jak jsem psala u prvního dílu, série Smrtka je výjimečné Young adult, protože není předvídatelné. Protože netušíte, co se stane na další straně a jaké mocenské tahanice se dějí. Ani na Trvalce.

25.07.2021 5 z 5

Konyvran 2: Stíny Konyvran 2: Stíny Sarah Prineas

V něčem mi druhý díl přišel moc hrr. A chybělo mi pár vysvětlení zvláště, co se fungování magie týče.
Přesto je to pořád krásný dobrodružný příběh s milými postavami.

20.07.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, která ukazuje kořeny lidí na severní Moravě. Protože je to kronika, musela jsem si chvilku zvykat, že děj plyne jinak.

17.07.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Povedené. Shusterman se očividně zajímá o hodnotu lidského života a je to v jeho knihách znát. Dystopie, které vedou k zamyšlení. A pokud se nechcete zamýšlet, tak je to stejně strhující čtení.
A teď by mohli přeložit další díly :D

20.06.2021 5 z 5

Konyvran 1: Čarodějův zloděj Konyvran 1: Čarodějův zloděj Sarah Prineas

Jedna z nejlepších dětských fantasy. Příběh je jednoduchý, ale krásný a vlastně docela originální. Postavy jsou sympatické a stránky utíkají jedna za druhou.

09.06.2021 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Taková jednohubka se šťastným koncem. Oceňuji volbu tématu i lehkost psaní.

08.06.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Jedna z mála YA knih, která nebyla předvídatelná. Opravdu jsem netušila, co mě na dalších stranách čeká a to znamená, že Shusterman je výjimečný autor.

05.06.2021 5 z 5