heliiinka heliiinka komentáře u knih

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Líbí se mi nápad. Jasně postapokaliptyckých příběhů jsem četla spousty, ale propojená dvojčata byla zajímavá. Navíc postavy nejsou černobílé, ale mají pěkné leč předvídatelné osudy. Jedna věc mě ale hrozně štvala a to, jak je hlavní hrdinka Cass je neskutečně hloupá. Vždycky jsem se musela vydýchat nad její nechápavostí.
Za mě 4* za nečekaný zvrat na konci (sice to podle mě nebyl dobrý tah autorky, ale aspoň to bylo fakt překvapení.)

30.01.2018 4 z 5

Odvážne srdce Odvážne srdce Juraj Vojtáš

Základní myšlenka je moc pěkná. Ale zápletka i její řešení jsou přespříliš vyšroubované. Dost věcí je nedomyšlených, ačkoli autor měl hezké nápady. Chtělo by to o hoodně víc propracovat. A nejsem si jistá cílovou skupinou. Na mě to bylo moc dětské a zároveň něco bylo tak metaforické, že jsem to těžko chápala. (Je mi 20.)

14.01.2018 2 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

(SPOILER) Rozhodně lepší než první prequel. Má to spád a sděluje i požadované informace. Zamilovala jsem si Newta a Minha ještě víc. Ale mám dvě nesrovnalosti.
*SPOILER*
1. Newt si poranil nohu, protože skočil ze stěny labyrintu dolů na protest. Ale v prvním díle říká, že utíkal před rmuty.
2. Celkem bylo 40 kluků + Thomas a Teresa. Když přišel Thomas do Labyrintu, už tam byli všichni. Přesto se v prvním díle říká, že jich v Placu bylo přinejmenším 50. to už někteří umřeli. A ve druhým díle dokonce říkají, že jich bylo 60. Trošku maglajs v číslech, ne?
*KONEC SPOILERU*
Taky si těchto detailů někdo všiml? Možná jich bude víc, protože jsem zbytek série četla už hodně dávno.

09.01.2018 4 z 5

Prsten Nibelungů Prsten Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Využívá historické národy a země, ale možná mi to přišlo až přespříliš tragické. Až neuvěřitelně a *SPOILER* taky si myslím, že počet vražd je na 300 stran trochu moc. Nebylo to reálné. Jakože vyvraždit postupně celou Burgundskou rodinu? To si mohli najít zajímavější řešení zápletek.
*KONEC SPOILERU*
Ale líbí se mi postava kováře Regina. Autoři by mohli v dalších dílech popsat jeho příběh. Ale co jsem se dívala na další dva díly, tak budou ve stejném duchu. Takže tuhle ani další knihy číst už nebudu.
Přesto dávám 4*, protože historické knihy mám ráda a proto, že nikdy nevíte, kdo umře příště.

04.01.2018 4 z 5

Lucinka a vánoční přání Lucinka a vánoční přání Keris Stainton

Četla jsem to, protože v naší knihovně to měli jako tip do Knižní výzvy. Je to milý příběh. Dětský, ale má hlubokou myšlenku i pro nás starší.

04.01.2018 4 z 5